Duda zdetronizowany? Publicysta „Do Rzeczy” ogłosił się prezydentem

Duda zdetronizowany? Publicysta „Do Rzeczy” ogłosił się prezydentem

Były wiceprezydent Gdańska prof. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz opublikował w serwisie YouTube orędzie, w którym ogłosił się prezydentem Rzeczpospolitej. „Szanowni państwo, drodzy rodacy. Z królewskiego miasta Gdańska, z Oliwy, z miejsca pokoju zwracam się do państwa z orędziem pokoju. Mamy ponad 30 lat doświadczeń demokracji” – rozpoczął swoje przemówienie były polityk i filozof.

 

Widzimy coraz wyraźniej, że demokracja nie zawsze oznacza idyllę. Grozi nam niestabilność, grozi nam niezdolność do obrony żywotnych interesów Polski. Obserwujemy dryfowanie świata w nie wiadomo jakim kierunku” – kontynuował.

Po przedstawieniu zarysu sytuacji w Polsce prof. Korab-Karpowicz nieoczekiwanie ogłosił się prezydentem tzw. Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Królestwa Polskiego. Filmik szybko zdobył popularność internautów i wywołał salwy śmiechu.

 

Potem okazało się, że autor wideo jest zapalonym sympatykiem monarchizmu. Działa nawet w gdańskim klubie zwolenników restauracji Królestwa Polskiego, który powstał w 2016 r. i od tego czasu postuluje cofnięcie kraju o jakieś kilkaset lat. Podczas ostatnich spotkań klubu monarchistów jego członkowie zdecydowali o tym, że najlepszym przywódcą państwa będzie wspomniany profesor.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Do „formalnego” wyboru prof. Koraba-Karpowicza doszło podczas „sejmu”. Monarchista dopiero teraz ogłosił jednak swoje zwycięstwo w tej procedurze. „(…) Zostałem wybrany w tradycyjnej procedurze wyborczej (…)” – zapewnia.

Teraz, gdy profesor jest już prezydentem, pozostaje tylko czekać na koronację…

Opisany w tekście miłośnik monarchii w przeszłości związany był m.in. z partią Porozumienie Centrum Jarosława Kaczyńskiego (w latach 1990-1998). Współpracował też z PiS i reprezentował tę partię w wyborach samorządowych w 2010 r. Kilka lat temu publicznie wzywał zaś do głosowania na Andrzeja Dudę.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
WJKK
WJKK
8 sierpnia 2020 12:48

Dla wyjaśnienia. W czasie ostatnich wyborów prezydenckich w dniu 28 czerwca br, a także w drugiej turze, głosowałem na Andrzeja Dudę. Moja prezydentura (in spe) Najjaśnieszej Rzeczpospolitej nie podważa urzędu Dudy. Prezydent in spe oznacza oczekujący na należną godność, a nie sprawujący urząd. Zostałem wybrany na Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej spośród kilkudziesięciu kandydatów w tradycyjnej trzyetapowej procedurze wyborczej odradzającego się obecnie Królestwa Polskiego — monarchii konstytucyjnej. A więc zostałem obrany, a nie ogłoszony. Zanim się ktoś zacznie śmiać niech pomyśli do jakiej kondycji doszliśmy w naszej demokracji (a także w innych demokracjach, w USA itd.) oraz zapozna się dokładnie z moim życiorysem. Chyba nie ma z czego się śmiać. A co do naszej demokracji po 30 latach to zbiera się na płacz.

jaja
jaja
8 sierpnia 2020 15:28
Reply to  WJKK

Ja chyba śnię….to się nie dzieje na prawdę….ratunku!!! psychiatrę poproszę…

Zwinka
Zwinka
8 sierpnia 2020 15:20

O matko. Żyjemy w domu wariatów. I znikąd ratunku.

WJKK
WJKK
8 sierpnia 2020 17:36
Reply to  Zwinka

Proszę powiedzieć dokładnie na czym polega wariactwo? Czy na tworzeniu alternatywy politycznej w postaci monarchii konstytucyjnej do naszych obecnie chorych demokracji? Czy wariaci są profesorami z dorobkiem naukowym w postaci książek przetłumaczonych na kilka języków? A może to jest elita, której Polsce brakuje?

HerodAntypis
HerodAntypis
8 sierpnia 2020 20:37
Reply to  WJKK

Po co spoczywać na królu czy prezydencie, przytrocz sobie tytuł faraona!!!

olanna
olanna
8 sierpnia 2020 21:13
Reply to  WJKK

Dla mnie, beztytułowej, zwykłej szarej mieszkanki tego kraju, to zamiana jednego buta do deptania „maluczkich” i „podległych” na inny.
Albo miotły na miotłę. Jak kto woli.
P.S. Wariatów wśród braci profesorskiej znam ci ja dostatek. Żaden tytuł naukowy nie daje świadectwa zdrowia psychicznego.

olanna
olanna
8 sierpnia 2020 17:37

Panie WJKK, (nie, nie nazwę prezydentem, tak niech zwą wyborcy Waści) urodziłeś się Pan kilka wieków za późno.
Ewolucja ma to do siebie, że patrzy do przodu, nie do tyłu. I jak by mi się kierunek obecny nie podobał, szukajmy nowych rozwiązań, a nie upatrujmy ratunku w de-ewolucji i kuriozalnej, panicznej obronie stanu patriarchalnego.