Dudalans naszym kosztem

Górniak, kobieto! Zamilcz, bo coraz bardziej się kompromitujesz

W trakcie ostatniej kampanii wyborczej Andrzej Duda kilkanaście razy korzystał z rządowego samolotu. Niestety, nie były to loty w sprawach wagi państwowej, a jedynie przeloty na wiece wyborcze, spotkania z Kolami Gospodyń Wiejskich czy sesje fotograficzne – np. u boku żużlowego mistrza świata.

A przecież rok temu, po ujawnieniu przez media skali wykorzystywania rządowych maszyn przez ówczesnego marszałka Kuchcińskiego, został on zmuszony do dymisji. PiS obiecał wtedy skończyć z traktowaniem samolotów jak prywatnych taksówek. Przeprowadzono przez Sejm ustawę, która miała uregulować te sprawy.

W państwie PiS jednak ustawy nie obowiązują wszystkich. Np. na początku listopada tego roku na prywatny pogrzeb przyjaciela poleciał premier Morawiecki. Lot miał nadany status HEAD, przysługujący szefowi rządu jedynie w misji oficjalnej. Podobnie było w parę dni po dymisji Kuchcińskiego, kiedy premier także wracał z prywatnego pogrzebu służbowym samolotem.

Poseł Sławomir Nitras otrzymał z KPRM wykaz rządowych lotów, z których wynika, że podczas kampanii Andrzej Duda korzystał z samolotu co najmniej kilkunastokrotnie. Większość tych lotów nie miała nic wspólnego ze sprawami służbowymi, a jedynie z kampanią wyborczą. Od 24 maja zwiedzał Świętokrzyskie, potem miał spotkania z wyborcami w Małopolsce, wreszcie w Gorzowie odwiedził zakład fryzjerski kobiety, która skorzystała z tarczy antycovidowej, a na koniec spotkał się z mistrzem świata w żużlu, Bartoszem Zmarzlikiem.

Po drodze odwiedził jeszcze Pomorze, by znowu samolotem wrócić do Krakowa. 3 czerwca odbył lot w Lubelskie, 12 czerwca do Wrocławia. Do Warszawy wrócił dopiero 14 czerwca. Podobnie było przed drugą turą wyborów.

Na pytania, jakie obowiązki służbowe wykonywał Duda w dniach lotów oraz, kto płacił za wykorzystanie rządowych samolotów i helikopterów, redakcja do dzisiaj nie otrzymała odpowiedzi.

Na to ostatnie pytanie odpowiedź jest jasna: płacił podatnik.

Zostań patronem KODUJ24.PL

ep

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
19 listopada 2020 15:46

No bo duduś zapatrzył się w trumpka, który dwa razy w tygodniu latał pograć sobie w tę zabawę idiotów, czyli w golfa.

Dron
Dron
19 listopada 2020 16:24

Dobrze o nim pani Nurowska napisała.