Dulkiewicz apeluje do Dudy o zawetowanie specustawy o Westerplatte

Gdańsk uhonorowany prestiżową nagrodą za obronę wolności oraz praw człowieka

– „Proces legislacyjny, którego byliśmy świadkami, komentatorami – bo nie uczestnikami – budzi wiele wątpliwości. Wczoraj po południu wysłałam list do pana prezydenta Andrzeja Dudy, prosząc go o zawetowanie specustawy [o Westerplatte] lub też skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego” – poinformowała dziś prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. O bulwersującym przebiegu głosowania w Sejmie nad tą ustawą pisaliśmy w artykule „Marionetka przy obecnym tzw. „marszałku” ma wielką autonomię”.

 

Dulkiewicz powiedziała, że specustawa o Westerplatte została przygotowana „tzw. trybem poselskim, czyli skróconą ścieżką, właśnie po to, by nie było szerokich konsultacji, rozmów, ustaleń”.

– „Ja wielokrotnie usiłowałam, próbowałam rozmawiać, przedstawiać argumenty, mówiąc, że to jest zbyt ważne miejsce, zbyt ważna historia dla wszystkich Polek i Polaków, by kwestie upamiętnienia tych, którzy poświęcili tutaj swoje życie, na Westerplatte, by kwestia upamiętnienia września 1939 roku była robiona naprędce, bez rozmów z kombatantami, z muzealnikami, z tymi, którzy zajmują się pamięcią” – stwierdziła.

 

Prezydent Gdańska nie ma zbyt wielkich nadziei, że Andrzej Duda przychyli się do jej apelu. – „Ta ustawa zapewne wejdzie w obieg prawny, ale będzie świadectwem tego, jak ta władza, władza Prawa i Sprawiedliwości, nie szanuje zdania innych. Będzie przestrogą dla wielu, dlaczego ta władza stoi w kontrze do obywateli, do ludzi, którzy chcą rozmawiać. Mam nadzieję, że tę przestrogę zrozumiemy jako obywatele i damy jej wyraz także podczas najbliższego głosowania w październiku” – skonstatowała Aleksandra Dulkiewicz.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
20 lipca 2019 13:44

Możecie sobie poczytać śmierdzącą kloakę, która wylewa się w komentarzach pod podobnym artykułem napisanym na Interii. To jest po prostu niebywałe. Po przeczytaniu kilku obrzydliwych postów ręka sama zaciska się w pięść. Świadomość, że te posty piszą zwykłe pisowskie k….y za pieniądze, niewiele poprawia samopoczucie. A administratorzy Interii – świadomi przecież sytuacji, nic z tym nie robią.

Zenek
Zenek
20 lipca 2019 21:36

A ja po twoim poście kwalifikuję cię do grupy idiotów.

HerodAntypis
HerodAntypis
21 lipca 2019 11:11
Reply to  Zenek

Wracaj koleg do sadzawki. Tutaj jest za głęboko dla ciebie. Ratownika nie ma,do brzegu daleko- nie dasz rady. No i woda obrzydliwie czysta. Żaden troll tego nie znosi. Nicka też możesz zmienić na mniej obciachowy. Ten jest za bardzo discopolowy

HerodAntypis
HerodAntypis
21 lipca 2019 12:28
Reply to  HerodAntypis

Powyższa odpowiedź oczywiście dotyczy Zenka. Niech nikt nie myśli, że czepiam się cyfrowego Maćka

HerodAntypis
HerodAntypis
20 lipca 2019 13:59

Duda tak się boi kaczora, że na dźwięk słowa weto dostaje drgawek jak Merkel. Może w naszym własnym, dobrze pojętym interesie (stary,dobry komunistyczny slogan) jest mu to słowo powtarzać non stop?

Historyk
Historyk
20 lipca 2019 14:30

Zginął budyń, niech żyje budyń

Dan
Dan
20 lipca 2019 14:38

Adamowicz = 6 kadencji…mało było czasu na zadbanie o Westerplatte???

Jacek Doliński
Jacek Doliński
20 lipca 2019 16:44
Reply to  Dan

A co miał zrobić według Ciebie prezydent Adamowicz? Zniszczyć ruiny pozostałe po obronie Westerplatte – tych niemych świadków historii – żeby nie raziły zmysłu piękna PiSich estetów i przywrócić stan sprzed 1 września 1939? Żeby AfD w Niemczech mogła wmawiać tamtejszemu „ciemnemu ludowi”, że ta cała obrona Westerplatte to polski wymysł?

ewa
ewa
20 lipca 2019 18:15
Reply to  Dan

a byłes tam/ ja byłam na początku czerwca, to miejsce jest zadbane i pełne powagi więc przestań przyjmować na wiare to co Seliin wyduka.. Przejęli Plac Piłsudskiego w Warszawie nielegalnie po to żeby postawic dwa szkaradne pomniki bo co to sa te schody na ktorych ludzie zjeżdżaja na rolkach a pomnik obstawiony jest kordonem policji, Teraz chca postawic równie szkaradne muzeum bo z praktyki wiem, że PiS jeszcze nic dobrego nie zrobił .mam jednak nadzieję, że nie zdążą ta nawet łopaty wbić

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
20 lipca 2019 21:53
Reply to  Dan

Przecież jest zadbane i chwastem nie zarasta, o co chodzi? To miejsce skłaniające do refleksji, a wy chcielibyście tam pewnie zmontować lunapark z karuzelą z gondolkami z kawałków wraku smoleńskiego. Rzygać się chce…

ewa
ewa
20 lipca 2019 15:30

Pani Prezydent, Duda tą ustawe podpisze na bank, inaczej nie przenosił by obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej do Warszawy, przeciez facet boi sie awantury. W Poznaniu już go pogonilismy i na otwartych spotkaniach sie nie pojawia ze strachu, że będzie wybuczany

Maciek123454321
Maciek123454321
20 lipca 2019 19:53
Reply to  ewa

Brawo Poznań.