Dulkiewicz apeluje do Dudy o zawetowanie specustawy o Westerplatte

Gdańsk uhonorowany prestiżową nagrodą za obronę wolności oraz praw człowieka

– „Proces legislacyjny, którego byliśmy świadkami, komentatorami – bo nie uczestnikami – budzi wiele wątpliwości. Wczoraj po południu wysłałam list do pana prezydenta Andrzeja Dudy, prosząc go o zawetowanie specustawy [o Westerplatte] lub też skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego” – poinformowała dziś prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. O bulwersującym przebiegu głosowania w Sejmie nad tą ustawą pisaliśmy w artykule „Marionetka przy obecnym tzw. „marszałku” ma wielką autonomię”.

 

Dulkiewicz powiedziała, że specustawa o Westerplatte została przygotowana „tzw. trybem poselskim, czyli skróconą ścieżką, właśnie po to, by nie było szerokich konsultacji, rozmów, ustaleń”.

– „Ja wielokrotnie usiłowałam, próbowałam rozmawiać, przedstawiać argumenty, mówiąc, że to jest zbyt ważne miejsce, zbyt ważna historia dla wszystkich Polek i Polaków, by kwestie upamiętnienia tych, którzy poświęcili tutaj swoje życie, na Westerplatte, by kwestia upamiętnienia września 1939 roku była robiona naprędce, bez rozmów z kombatantami, z muzealnikami, z tymi, którzy zajmują się pamięcią” – stwierdziła.

 

Prezydent Gdańska nie ma zbyt wielkich nadziei, że Andrzej Duda przychyli się do jej apelu. – „Ta ustawa zapewne wejdzie w obieg prawny, ale będzie świadectwem tego, jak ta władza, władza Prawa i Sprawiedliwości, nie szanuje zdania innych. Będzie przestrogą dla wielu, dlaczego ta władza stoi w kontrze do obywateli, do ludzi, którzy chcą rozmawiać. Mam nadzieję, że tę przestrogę zrozumiemy jako obywatele i damy jej wyraz także podczas najbliższego głosowania w październiku” – skonstatowała Aleksandra Dulkiewicz.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Polka gorszego sortuZenekJacek DolińskiewaDan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Możecie sobie poczytać śmierdzącą kloakę, która wylewa się w komentarzach pod podobnym artykułem napisanym na Interii. To jest po prostu niebywałe. Po przeczytaniu kilku obrzydliwych postów ręka sama zaciska się w pięść. Świadomość, że te posty piszą zwykłe pisowskie k….y za pieniądze, niewiele poprawia samopoczucie. A administratorzy Interii – świadomi przecież sytuacji, nic z tym nie robią.

Zenek
Zenek

A ja po twoim poście kwalifikuję cię do grupy idiotów.

HerodAntypis
HerodAntypis

Wracaj koleg do sadzawki. Tutaj jest za głęboko dla ciebie. Ratownika nie ma,do brzegu daleko- nie dasz rady. No i woda obrzydliwie czysta. Żaden troll tego nie znosi. Nicka też możesz zmienić na mniej obciachowy. Ten jest za bardzo discopolowy

HerodAntypis
HerodAntypis

Powyższa odpowiedź oczywiście dotyczy Zenka. Niech nikt nie myśli, że czepiam się cyfrowego Maćka

HerodAntypis
HerodAntypis

Duda tak się boi kaczora, że na dźwięk słowa weto dostaje drgawek jak Merkel. Może w naszym własnym, dobrze pojętym interesie (stary,dobry komunistyczny slogan) jest mu to słowo powtarzać non stop?

Historyk
Historyk

Zginął budyń, niech żyje budyń

Dan
Dan

Adamowicz = 6 kadencji…mało było czasu na zadbanie o Westerplatte???

Jacek Doliński
Jacek Doliński

A co miał zrobić według Ciebie prezydent Adamowicz? Zniszczyć ruiny pozostałe po obronie Westerplatte – tych niemych świadków historii – żeby nie raziły zmysłu piękna PiSich estetów i przywrócić stan sprzed 1 września 1939? Żeby AfD w Niemczech mogła wmawiać tamtejszemu „ciemnemu ludowi”, że ta cała obrona Westerplatte to polski wymysł?

ewa
ewa

a byłes tam/ ja byłam na początku czerwca, to miejsce jest zadbane i pełne powagi więc przestań przyjmować na wiare to co Seliin wyduka.. Przejęli Plac Piłsudskiego w Warszawie nielegalnie po to żeby postawic dwa szkaradne pomniki bo co to sa te schody na ktorych ludzie zjeżdżaja na rolkach a pomnik obstawiony jest kordonem policji, Teraz chca postawic równie szkaradne muzeum bo z praktyki wiem, że PiS jeszcze nic dobrego nie zrobił .mam jednak nadzieję, że nie zdążą ta nawet łopaty wbić

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Przecież jest zadbane i chwastem nie zarasta, o co chodzi? To miejsce skłaniające do refleksji, a wy chcielibyście tam pewnie zmontować lunapark z karuzelą z gondolkami z kawałków wraku smoleńskiego. Rzygać się chce…

ewa
ewa

Pani Prezydent, Duda tą ustawe podpisze na bank, inaczej nie przenosił by obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej do Warszawy, przeciez facet boi sie awantury. W Poznaniu już go pogonilismy i na otwartych spotkaniach sie nie pojawia ze strachu, że będzie wybuczany

Maciek123454321
Maciek123454321

Brawo Poznań.