Duńczycy nie chcą szczepionki J&J. Polska chce ją od nich odkupić

Morawiecki: „Nie będziemy ryzykować zdrowiem i życiem polskich obywateli”

Polsat News poinformował, że rzecznik rządu Piotr Mueller oficjalnie potwierdził informację, iż Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do premier Danii wyraził gotowość odkupienia przez nasz kraj szczepionki Johnson & Johnson.

 

Ewentualna transakcja dojdzie do skutku pod warunkiem, że Dania zdecyduje się na jej sprzedaż po tym jak w ostatni poniedziałek kraj ten wykluczył wspomnianą szczepionkę z programu szczepień przeciwko  Covid-19. Duńczycy wcześniej zrezygnowali ze stosowania szczepionki AstraZeneca.

Wracając do słów rzecznika Muellera to z przekazanego oświadczenia dowiadujemy się, że polskie władze są gotowe odkupić wszystkie szczepionki dopuszczone do użytku w Unii Europejskiej w tym wyprodukowane również przez firmę AstraZeneca.

 

Polsat News cytuje fragmenty listu wysłanego przez naszego premiera do szefowej rządu Danii: „Polacy pozytywnie podchodzą do szczepień, a coraz więcej moich rodaków korzysta z ochrony, którą dają szczepionki. W ostatnich dniach odnotowałem informację, że Dania zdecydowała się wycofać wprowadzenie szczepionki Johnson & Johnson do obrotu na rodzimym rynku. Gdyby Dania zdecydowała się na odsprzedaż części swoich zapasów, Polska jest gotowa odkupić te szczepionki” – czytamy na tvn24.pl

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Zdaniem Morawieckiego doprowadzenia do omawianej transakcji będzie można interpretować jako „gest solidarności wzmacniającej nasze partnerstwo”. Czas pokaże czy w ten sam sposób sprawę postrzegają Duńczycy.

/as/

Źródło: tvn24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
irena
irena
5 maja 2021 16:09

DZIADY !!! Kto wchodzi w ten busines i za ile ???