Dwa lata więzienia dla mężczyzny, który groził śmiercią prezydentowi Poznania

Dwa lata więzienia dla mężczyzny, który groził śmiercią prezydentowi Poznania

Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto skazał na dwa lata więzienia Andrzeja C., który groził śmiercią prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi. Proces rozpoczął się i zakończył dzisiaj.

 

W czerwcu 2019 r. Andrzej C. wysłał do Jaśkowiaka list. – Słuchaj uważnie i przeczytaj to p…o, ty zboczeńcu. W telewizji widziałem, jak akceptujesz różne środowiska gejowskie, ty szmatławcu i obrońco pedałów. Jak będziesz gdzieś na festynie to uważaj, żebyś nie skończył, jak ten prezydent Gdańska, bo będzie to twój ostatni festyn. Załatwię ci to. Oglądaj się uważnie za siebie, bo tragicznie skończysz, pedale Poznania” – napisał Andrzej C.

„Wina oskarżonego nie budzi żadnych wątpliwości. Społeczna szkodliwość tego czynu jest znaczna, bo ile już mieliśmy przykładów gróźb, które zostały spełnione. Oskarżony jest przykładem osoby, która za nic ma obowiązujące prawo. Jego postawa na sali sądowej, buta oraz buńczuczność, świadczą o lekceważeniu prawa. Prezydent słusznie miał obawy, że te groźby mogą być spełnione – powiedział uzasadniając wyrok sędzia Stanisław Banach. Dodał, że sąd wymierzył najwyższą możliwą karę za takie przestępstwo, biorąc pod uwagę nie tylko samego oskarżonego, ale także o innych potencjalnych sprawców, którzy mogą dopuścić się takich czynów.

 

Jacek Jaśkowiak, który był w sądzie, powiedział, że po morderstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz obawiał się spełnienia przesłanych mu gróźb. – „Odebrałem je jako realne, tym bardziej, że napisała je osoba przebywająca w więzieniu” – stwierdził prezydent Poznania.


Andrzej C. to recydywista, który odsiaduje w więzieniu wyrok dożywocia za zabójstwa. Został skazany między innymi za zabicie matki Bogdana Borusewicza.

bt

Źródło: głoswielkopolski.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

I spójrzcie na ostatni tweet w artykule. Prawica już go broni, że dostał za wysoki wyrok, że nie powinien wcale dostać wyroku, bo przecież już siedzi. Ale co z tego, że siedzi, skoro mogą go w każdej chwili wypuścić na przepustkę, albo zwolnić wcześniej za dobre sprawowanie? A poza tym nikt go nie odwiedza w pierdlu? Pewnie odwiedza, więc kto wie, czy nie napuścił jakiegoś swojego wspólnika czy kumpla?