Dwa miesiące aresztu za uszkodzenie furgonetki z homofobicznymi hasłami

Dwa miesiące aresztu za uszkodzenie furgonetki z homofobicznymi hasłami

Aktywistka LGBT o pseudonimie Margot trafi do aresztu aż na 2 miesiące. Działaczka zapłaci w ten sposób za udział w akcji zatrzymania furgonetki pokrytej homofobicznymi hasłami, która miała miejsce na początku tegorocznych wakacji. Uszkodzono wówczas auto i pozrywano z niego nienawistne treści.

 

Sąd Okręgowy Warszawa-Mokotów pierwotnie odrzucił wniosek prokuratury o areszt dla Margot, lecz ta pozostała nieubłagana i odwołała się od tej decyzji sędziego. Druga instancja sądu przychyliła się do wniosku o zatrzymanie aktywistki.

O zatrzymaniu i wsadzeniu do aresztu Margot poinformowały posłanki Lewicy. Przekazały one, że po Margot przybyły aż trzy radiowozy wypełnione policjantami.

 

Prokuratura zarzuca Margot zdemolowanie pojazdu Fundacji „Pro Prawo do Życia” (straty oszacowano na 6 tysięcy złotych ze względu na m.in. przebicie kilku opon) oraz wdanie się w szarpaninę z kierowcą Łukaszem K.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Zatrzymana dziś aktywistka uczestniczyła też w happeningu w Warszawie, który polegał na rozwieszeniu flag LGBT na kilku najważniejszych pomnikach miasta. Prawica zarzuciła jej wówczas dopuszczenie się tzw. znieważenia uczuć religijnych.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kundzia
Kundzia
8 sierpnia 2020 10:04

I mamy milicję obywatelską.Czekajmy dalej a będziemy bali się wyjść na ulicę.Z drugiej strony było wiadomo do czego zdolny jest timur i jego drużyna. A to się dopiero zaczyna Białoruś to pikuś przy tym co planuje kaczyński.

smętek
smętek
8 sierpnia 2020 13:23
Reply to  Kundzia

Zgadzam się z oceną sytuacji. Obecna milicja musiała się zapewne kształcić u byłych ZOMOwców, bo jak mówią moi Dziadkowie, ZOMO kochało poniżać demonstrantów, zakuwać w kajdanki i zamykać na dołku. Agresja „wadzy” i jej mundurowych będzie rosła. Tak źle było nam z tą ciepłą wodą z kranu, teraz będziemy gratis dostawali zimny prysznic.

Predator
Predator
8 sierpnia 2020 10:07

Czekajcie dalej, czy nie widzicie ze to jest już białoruś, niema już policji jest milicja pisowskoprawicowokatolicka, będzie coraz gorzej. Państwo kurdupla zawłaszczy wszystko, zrobiła wam wodę z mózgu i wybraliście pajaca na prezydenta, (mówie to do tych 25% które dołączyło do tych debili pisowakich). W tym momencie obalenie tego reżimu drogą demokracji jest nie wykonalne.

Goool
Goool
8 sierpnia 2020 10:08

Furgonetka plus pobicie. Rozumiem, że jak mi się wasze transparenty nie spodobają, to mogę je zniszczyć, a osobę je trzymającą pobić? Przepraszam, ale zapomniałem co oznacza ostatnia litera w skrócie KOD? Czego wy tam bronicie?

Marek
Marek
8 sierpnia 2020 14:19
Reply to  Goool

LOOOL lepiej by ci pasował jako nick.
Przecież wy (prawicowe mendy) już to robicie od lat. Jak nie podobają się wam transparenty przeciwników na wiecach czy innych waszych zgromadzeniach to już je wyrywacie, plujecie, bijecie, palicie i niszczycie.
Jeden na wiecu dudy to nawet imitował ruchy seksu oralnego w kierunku nieletnich. Znaleźli go i postawili zarzuty? nie słyszałem. No ale jak na marszu faszystów jeden idiota coś wobec was zrobił to od razu podnieśliście kwik.
Ostatnio nawet ksiądz stojący pół metra od policjanta i na jego oczach deptał tęczową flagę i policjant nie zrobił NIC.

A o furgonetce i pobiciu to lepiej się nie odzywaj. Cała sprawa opiera się na słowach przestępcy, któremu prokurator wierzy bezgranicznie. A jak były zgłoszenia łamania prawa z użyciem tej furgonetki to milicja nie reagowała. Ten od furgonetki nie siedzi i nie ma postawionych zarzutów.
Wyroku pani prokurator w sprawie pobicia kobiet z mostu też pewnie nie słyszałeś.
No ale ośmieszaj się dalej, w tym przynajmniej jesteś dobry, bo w reszcie słabiutko.

Goool
Goool
9 sierpnia 2020 08:39
Reply to  Marek

Mareczku, za poglądy w mordę ode mnie byś nie dostał ale za mendę już tak.

A od kiedy to tęczowi aktywiści Wykonują wyrok sądu zatrzymując furgonetki?
Kierowca furgonetki nikogo nie pobił. Film widział, jak nie to niech wpisze „Margot w akcji” w Google. Wyjdź poza bankę lewicowych mediów.
O kobietach z mostu słyszałem.
A ty słyszałeś o sposobie w jaki rozwiązano marsz 11 listopada 2019 we Wrocławiu?

Ps. Aktywiści już prawie 200 tys na tej hucpie zebrali. To jest biznes misiu.

AntyKaczor
AntyKaczor
9 sierpnia 2020 09:50
Reply to  Goool

Biznes, Misiu uprawiają twoi mecenasi. Zrobiono z kraju prywatny folwark, właściwie burdel, bo z rządzeniem sobie nie radzą , natomiast w mętnej wodzie przy okazji się obłowią. Wrzucają co jakiś czas tematy zastępcze (Margo) , by narodek gardłował o nich nie patrząc im na łapy.

Marek
Marek
9 sierpnia 2020 11:17
Reply to  Goool

Jak nie nazwie się pisowca mendą czy inaczej to nie odpowie, bo na argumenty jesteście ślepi i głusi. Prawie nic z mojej wypowiedzi nie zrozumiałeś i przyznać się do błędu wprost nadal nie potrafisz, choć już zaczynasz dostrzegać, że milicja i państwo nie traktują równo obywateli.

Od kiedy wykonują wyroki sądu? Może od czasu gdy organ do tego wyznaczony tego nie robi? Zresztą napisałem, że to nie jest usprawiedliwienie, widziałeś to czy ślepota cię wtedy dopadła.
O kobietach z mostu słyszałeś ale haniebnej decyzji pani prokurator nie skomentowałeś, wiesz, że tych co znieważyli te kobiety milicja nadal nie znalazła i nawet nie szuka?
Nie wiem w jaki sposób rozwiązano wspomniany marsz, rozwiń temat. Słyszałem natomiast jak rozwiązano inny z marszy nacjonalistów, możliwe, że też we Wrocławiu, i natychmiast po rozwiązaniu organizator mówi, że w takim razie od teraz oni idą w spontanicznym zgromadzeniu, a policjant to uznał i poszli dalej. Kpina z prawa. Jak demokracji blokują łamiący prawo marsz nacjonalistów to milicja ich wynosi, jak nacjonaliści blokują marsz LGBT to milicja rozwiązuje marsz LGBT. Zdziwiony?

Film widziałem, ziobro pokazywał i nazywał bandytami, a co mówiła mazurek jak 5 faszystów atakowało bez powodów 1 członka KODu pamięta? czy ze swojej bańki nie wyszedł? Dla niekumatych podpowiadam (nie pochwalam ale rozumiem).

ewa
ewa
8 sierpnia 2020 10:21

Ciekawe czy jakby katole zniszczyły furgonetkr LGBT to tez byłby taki rabanPierwszy Duda by powiedział że tak należało zrobić z powodu ‚MIŁOŚCI BLIŻNIEGO KACZEJ”

ewa
ewa
8 sierpnia 2020 10:34

Na zdjęciu widzimy „agresywne zachowywanie się tłumu”. Tłum agresywnie leży na ulicy i atakuje milicję.

Marek
Marek
8 sierpnia 2020 13:09

Przy tm artykule trzeba koniecznie dodawać, że głównym świadkiem prokuratury jest przestępca, który świadomie i z premedytację jeździł tą furgonetką mimo sądowego zakazu takich działań, a milicja oczywiście nie reagowała. Nie jest to oczywiście usprawiedliwienie dla wandalizmu ale należy to wiedzieć by mieć pełny obraz sytuacji i tego jak państwo jest faszystowskie, jak swoim bezgranicznie wierzy choć są przestępcami.

I słówko o prokuratorze prowadzącym tę sprawę dla niego PRZECIWSTAWIANIE się szczuciu na całą grupę społeczną z użyciem kłamstw celujących w obudzenie najprymitywniejszych (zwierzęcych wręcz) instynktów dodatkowo wbrew wyrokowi sądu jest „działaniem publicznie, z oczywiście BŁAHEGO POWODU”.
Podkreślam SPRZECIWIANIE się kłamstwom, szerzeniu nienawiści i łamaniu prawa jest dla prokuratora prowadzącego BŁAHYM POWODEM.