Dwa razy więcej ludzi w kościołach? Gądecki pisze w tej sprawie list do premiera

A to się Gądecki wkurzył…

Zgodnie z obowiązującymi w tej chwili obostrzeniami w kościele może przebywać jedna osoba na 15m kw. O zmianę tego limitu zaapelował przewodniczący episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

 

W liście zaadresowanym do premiera Morawieckiego Gądecki pisze: „Proszę, aby od Wigilii Uroczystości Bożego Narodzenia obowiązujący dotąd limit wiernych (1 osoba na 15 m kw.) został zmniejszony do 1 osoby na 7 m kw”.

W dalszej części swego listy arcybiskup dodaje: „Należy więc zrobić wszystko, aby – przy zachowaniu norm bezpieczeństwa – jak największa liczba osób miała możliwość uczestnictwa w świątecznej liturgii, w tym we Mszy Świętej Pasterskiej”

 

Autor listu wyjaśnia jego adresatowi, że  wprowadzone ograniczenia mogą negatywnie skutkować dla Kościoła: „Podtrzymując surowe obostrzenia w kościołach, redukujemy cały okres świąteczny do kwestii dokonywania zakupów, dla robienia których rezygnuje się nawet z wolnej niedzieli”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Abp Gądecki „zauważył też, że ograniczając możliwość sprawowania aktów kultu publicznego rząd „ustanawia niebezpieczny precedens, który może skutkować poważnymi konsekwencjami w przyszłości, może zostać wykorzystany przez rządy wrogo nastawione do religii i Kościoła – czytamy na interia.pl”.

Potrzeby Kościoła są więc ważniejsze niż zachowanie norm bezpieczeństwa? Jak będzie odpowiedź Morawieckiego na list Gądeckiego?

/as/

Źródło: interia.pl, poznan.wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
8 grudnia 2020 12:47

„Potrzeby Kościoła są więc ważniejsze niż zachowanie norm bezpieczeństwa? Jak będzie odpowiedź Morawieckiego na list Gądeckiego?”

Przecież od kilku tygodni trwa w najlepsze przygotowanie do ogłoszenia zniesienia jakichkolwiek limitów wiernych w kościołach na święta, a także do odbycia kolędy przez proboszczów. Episkopat ma przecież podjąć decyzję w sprawie kolędy kilka dni przed samymi świętami i jestem pewna, że kolęda w tym roku odbędzie się normalnie ze względu na niską ilość zakażeń.

Jeszcze ktoś ma wątpliwości, że kler trzęsie państwem??

PS. Rydzyk udzielił dziś wywiadu swojemu Naszemu Dziennikowi. Oczywiście z niczego się nie wycofuje. Wręcz przeciwnie: jeszcze rozwija swoją myśl. I oczywiście dalej robi z Janiaka „męczennika mediów”. Poniekąd jest to żądanie nałożenia mediom knebla w sprawie pisania o pedofilii w kościele.

Maciek123454321
Maciek123454321
8 grudnia 2020 14:19

Przypomnę, że czarna śmierć w XIV wieku między innymi dlatego zebrała tak obfite żniwo, że ludzie – wbrew naturalnemu odruchowi ucieczki – masowo gromadzili się w kościołach na modlitwach mających odwrócić zarazę, i oczywiście masowo się tam zarażali. Minęło prawie 700 lat, a kościółkowi niczego nie zrozumieli ani się nie nauczyli. Rezultat jest taki, że kościół w Polsce śmierdzi trupem. Radzę omijać te przybytki z daleka. Do rozmów z Panem Bogiem kościół jest niepotrzebny, a zwłaszcza TAKI kościół. Z jędraszewskim, gądeckim, depą, decem, rydzykiem i innymi popaprańcami.

Zwinka
Zwinka
8 grudnia 2020 16:05

Nie tylko gromadzili się w kościołach, ale księża urządzali procesje dla odpędzenia zarazy i skutecznie ją w ten sposób roznosili. Podsumowując: biedni i gorliwi katolicy nie mieli szans na uniknięcie zarazy…

Anka
Anka
8 grudnia 2020 15:07

Drodzy purpuraci: jeśli emeryci opuszczą ten padół łez, to kościoły będą puste. Pamiętajcie o tym.

Rafapon
Rafapon
8 grudnia 2020 17:16

2 razy więcej ludzi – najlepiej bez maseczek, bo Jezusiczek by ich nie rozpoznał – i wzrost zachorowań dziesięciokrotny.

Goool
Goool
8 grudnia 2020 21:57
Reply to  Rafapon

Akurat w kościołach jest pod względem lepiej niż w miejskiej komunikacji, gdzie co druga osoba paraduje z nosem nad maseczką.

Maria
Maria
8 grudnia 2020 21:52

Jeszcze trochę, jeszcze kilka wypowiedzi różnych rydzyków, jędraszewskich i na 30 m2 trudno będzie znaleźć wiernych. Róbcie tak dalej. Ludzie zamiast w świątyni będą woleli porozmawiać z Panem Bogiem pod gołym niebem.