Dwóch pracowników delegacji przy ONZ wyleciało z pracy za żart komików z Rosji

„Akcja posłów PiS w urzędach miast to ustawka i szopka polityczna”

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało dziś o zwolnieniu z pracy dwóch pracowników delegacji Rzeczpospolitej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wszystko przez to, że nie zapobiegli oni „wkręceniu” prezydenta przez satyryków.

 

W związku z prowokacją telefoniczną osób podszywających się pod Sekretarza Generalnego ONZ, wymierzoną w Prezydenta RP Andrzeja Dudę, Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że w zakresie kompetencji resortu dyplomacji podjęto działania mające na celu wyjaśnienie sprawy” – poinformowało MSZ.

W ich następstwie, wobec dwóch pracowników Stałego Przedstawicielstwa RP przy ONZ w Nowym Jorku wyciągnięto konsekwencje służbowe. Zostali oni odwołani z placówki ze skutkiem natychmiastowym. Z uwagi na charakter sprawy MSZ nie udziela szczegółowych informacji” – dodali przedstawiciele resortu.

 

Czystka w polskiej delegacji przy ONZ jest efektem rozmowy Dudy z komikami. Rosyjscy żartownisie zadzwonili do głowy naszego państwa i podszywali się za Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa.

Przez ponad 10 minut wypytywali go o wybory prezydenckie, COVID-19 i Tuska. Prezydent natomiast tłumaczył się im z podejmowanych przez siebie decyzji. Najprawdopodobniej przez dobrych kilka minut nie zorientował się, że żartownisie wykonali telefon w celu ośmieszenia urzędu prezydenta i wszystkich Polaków.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
16 lipca 2020 21:46

Jeszcze powinien wylecieć z pracy Duda.
Średnio inteligentny człowiek obdarzony jakim takim słuchem językowym zorientowałby się po minucie, że rozmowa jest na poziomie wywiadu dla brukowca, a nie rozmowy z wytrawnym dyplomatą, a rozmówca ma silny akcent rosyjski. A skoro się nie zorientował i ciągnął rozmowę przez dalszych 10 minut, to nie nadaje się na zajmowane stanowisko.

Lehoo
Lehoo
16 lipca 2020 22:01

Mnie tam nie ośmieszyli. Prezydenta wybrali mi suwerenowie z Podkarpacia. W moim okręgu wyborczym Duda przerżnął 2:1.

Chermes
Chermes
17 lipca 2020 02:01

Ciekawe gdzie teraz, PiSiory, tych dwóch Misiewiczów zatrudnią? 🙂

Ewa
Ewa
17 lipca 2020 10:05

Cygan zawinił, kowala powiesili:(

Janina
Janina
17 lipca 2020 11:37

Krótko : nie jest ważne ,żeś tam nasr.ł, tylko jak żeś tam wlazł, kto cię wpuścił ? A dla niekumatych : nie to ważne, ze Duda przez 11 minut dał się naiwnie przepytywać, że ledwo dukał po angielsku, że nikt z kancelarii nie powstrzymał tej żenady. Teraz priorytet dla tzw.”służb” wywęszyć spisek, najlepiej obcego wywiadu, i to pewnie moskiewskiego, rzucając gawiedzi na pożarcie dwie mało znaczące ofiary. Pisiory nawet w najdrobniejszej sprawie doszukują się teorii spiskowych, a każdy sądzi według siebie.

Marek
Marek
17 lipca 2020 18:51
Reply to  Janina

Ze wszystkim się zgadzam tylko nie z „moskiewskiego wywiadu” lepiej by to „okazał się” brukselski wywiad, albo niemiecki a może nawet sam Soros. Jak na tak wielkich patriotów i antykomunistów, na jakich się kierują, pis zaskakująco rzadko atakuje Rosję a o wiele częściej Niemcy, Unię, nawet Izrael.