Dworczyk: Morawiecki raczej nie zaszczepi się jako jeden z pierwszych

A co mi tam jakaś epidemia…

Szef Kancelarii Premiera RP Michał Dworczyk wziął udział w rozmowie z TVP Info. Polityk wypowiedział się w niej nt. akcji promującej szczepienia, w tym o pomyśle, aby Mateusz Morawiecki dla przykładu zaszczepił się jako jeden z pierwszych.

 

Patrząc na nasze życie polityczne, obawiałbym się sytuacji, gdzie taka deklaracja i gotowość do zaszczepienia w pierwszej grupie zaowocowałaby posądzeniem, że premier i członkowie rządu starają się wyjść przed szereg, starają się zawłaszczyć to szczególne dobro, jakim jest szczepionka” – wytłumaczył rozmówca stacji.

Jak dodał, premier zaszczepi się, gdy przyjdzie czas na jego grupę wiekową. Najpierw bowiem zaszczepione zostaną osoby z tzw. grupy zero, czyli m.in. pracownicy medyczni, lekarze i farmaceuci. Następnie przyjdzie z kolei czas na seniorów w wieku 60+, służby mundurowe oraz nauczycieli.

 

Przywołana na początku artykułu akcja promocji szczepień, jak zapewnił Dworczyk, ma ruszyć już pod koniec grudnia tego roku (najprawdopodobniej od 27 grudnia). Będzie się ona odbywać poprzez transmisję spotów i reklam.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Szef KPRM, w toku rozmowy, wypowiedział się też o otwarciu granicy Francji dla ruchu tirów z Wysp Brytyjskich (gdzie rozwija się nowa odmiana koronawirusa). Dworczyk powiedział, że premier Mateusz Morawiecki uzyskał już od europejskich polityków gwarancję szybkiego rozwiązania tego palącego problemu.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rozbawiony
Rozbawiony
23 grudnia 2020 08:50

Może Mateusz przeczytał wywiad z Profesorem Romanem Zielińskim i na wszelki wypadek woli poczekać 🙂
„Tak więc, odpowiadając na Pani pytanie, odpowiedź nasuwa się taka: osoby zaszczepione na SARS-CoV-2 nie uchronią się przed zakażeniem koronawirusem, a nawet mogą mieć poważniejsze objawy COVID-19, a co za tym idzie, będą rozsadnikiem tego wirusa.”

Zwinka
Zwinka
23 grudnia 2020 09:23

Aaaaaa, zaszczepi się, gdy przyjdzie czas na jego grupę wiekową. Cudne.

Maciek123454321
Maciek123454321
23 grudnia 2020 09:42

Jeśli chodzi o akcję reklamową, to ja mam pomysł, żeby w spotach bez ogródek mówić i pokazywać, że świadoma rezygnacja ze szczepienia to zwykły obciach, wiocha i słoma z butów. Że nie szczepią się debile, pijaki, margines i pisowska hołota. Powinno pomóc.

irena
irena
23 grudnia 2020 14:02

Boi ????