Dworczyk pod lupą hakerów

Dworczyk pod lupą hakerów

Jak informuje onet.pl, hakerzy włamali się na skrzynkę mailową Michała Dworczyka.

Szef KPRM ogłosił tego newsa na facebookowym profilu swojej żony.

Z przykrością muszę poinformować, że moja skrzynka e-mail została zhakowana przez nieznane osoby (…) Sprawcami zostały skradzione dokumenty służbowe, które zawierają informacje niejawne i mogą być wykorzystane do wyrządzenia szkody bezpieczeństwu narodowemu RP, a także mogą być wykorzystane jako dowód rzekomej polskiej ingerencji w sprawy wewnętrzne Białorusi”.

Wprawdzie w nocy Dworczyk zapewniał, że w skrzynce „nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny”, ale, jak podaje onet, wśród dokumentów, które znalazły się na popularnym na Wschodzie komunikatorze Telegram jest m. in. komunikacja od Huberta Królikowskiego z Departamentu Analiz Przygotowań Obronnych Administracji, w którym „przesyła komplet dokumentów wymaganych do zgłoszenia do wykonu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów projektu ustawy o rezerwach strategicznych” i dokument z Departamentu Studiów Strategicznych, napisany w sierpniu 2020 r., pt. „Ułatwienia dla osiedlenia się w Polsce Białorusinów, w tym polskiego pochodzenia” .

W tej sytuacji pojawia się kilka pytań. Po pierwsze, czy to faktycznie nie są tajne informacje? Po drugie, czy hakerzy zaatakowali prywatne konto ministra, a jeśli tak, to dlaczego znalazły się na nim informacje, które nie powinny? Po trzecie, jak służby zabezpieczyły to konto przed atakiem hakerów i czy w ogóle było ono zabezpieczone?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: radiozet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
9 czerwca 2021 09:29

Afera na miarę PiS: dworczyk- leaks.

Dron
Dron
9 czerwca 2021 10:37

Ten to, generalnie, gdzie się nie pojawi albo coś zrobi, to zaraz jakiś dym się powstaje.

Marek
Marek
9 czerwca 2021 15:03

A wyciekło coś o ordo juris? Czy też to tych spraw używa tajnego konta i/lub lepiej zabezpieczonego?

Dociekliwy
Dociekliwy
9 czerwca 2021 16:42

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale to chyba nie jest przypadek. Najpierw fake z rosyjską korwetą. Co ciekawe jako pierwszy informuje redaktor Marszałkowski regularnie występujący w TV Republika i wypowiadający się na temat Nord Stream, a ostatnio na temat Białorusi. Mija kilka dni i znów pojawia się wątek wschodni. Można sobie dowcipkować na temat Dworczyka, ale to w końcu ważny urzędnik państwowy. Do tego duńskie kłopoty z Baltic Pipe (to też chyba nie przypadek) i Łukaszenka zakręcający kurek z ropą.
Może w końcu te harcerzyki, sieroty po Macierewiczu służb wszelakich wezmą sie do pracy.

jurek
jurek
10 czerwca 2021 09:12
Reply to  Dociekliwy

Bałbym się efektów tej pracy, ale chyba nie ma obaw żeby potrafili pracować, tylko znowu entropia wzrośnie.

daroo
daroo
9 czerwca 2021 17:57

I oni mnie zapewniają że moje dane wrażliwe są bezpieczne i weź się człowieku spisz w internecie 🙁