Dworczyk: przepisy uniemożliwią stosowanie przyłbic i szalików

Afera hakerska. Ujawniono mail Dworczyka do Karczyńskiego

Pełnomocnik rządu ds. szczepień, Michał Dworczyk był dzisiaj gościem Radia Zet. Poproszony o skomentowanie bieżącej sytuacji epidemiologicznej w kraju powiedział, iż mam nadzieję: „że nie będą potrzebne jakieś restrykcyjne zmiany, ale z jakimiś zmianami w przepisach należy się liczy” – czytamy na gazeta.pl.

 

W dalszej części swojej wypowiedzi przekazał informację, że w tym tygodniu będzie obradował Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który zdecyduje czy w najbliższym czasie konieczne będzie przywrócenie niektórych restrykcji i jaką ewentualnie formę te restrykcje przybiorą.

Prowadząc rozmowę Beata Lubecka dociekała o powody częściowego otwarcia gospodarki przed trzecią falą pandemii. Dworczyk odpowiedział: „Presja na otwieranie poszczególnych gałęzi była bardzo duża, presja mediów również. Premier, ogłaszając informację na temat poluzowania przepisów, mówił, że jest to próba na dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach podsumowanie i analiza”.

 

Szef  KPRM dodał także, że w tym momencie przedstawienie harmonogramu uruchamiania kolejnych branż jest niemożliwe ponieważ rząd nie ma wiedzy jak będzie rozwijała się pandemia.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W ciągu ostatnich dni głośno jest w mediach o rodzajach maseczek jakie powinniśmy stosować w czasie pandemii. Tutaj gość radia wyraził następującą opinię: „Jeśli chodzi o wyeliminowanie przyłbic i szalików, znajdzie to, w mojej ocenie, swoje miejsce w przepisach. Natomiast noszenie określonego typu maseczek będzie zaleceniem, a nie prawem”.

Nie do końca rozumiem stanowisko rządzących. Skoro przyłbice i szaliki nie spełniają swej ochronnej roli i możliwość ich stosowania ma być wyeliminowana to dlaczego stosowanie maseczek, które swoją rolę spełniają, ma być wprowadzone zaleceniem a nie obowiązującą normą prawną?

/as/

Źrodło: gazeta.pl  

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rozbawiony
Rozbawiony
22 lutego 2021 15:25

„Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 9 października 2020 roku do odwołania obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maskami, maseczkami, przyłbicami, kaskami ochronnymi, odzieżą lub jej częścią.”
KABARET! 🙂