Dylemat Ryszarda Czarneckiego: polityka czy siatkówka?

Dylemat Ryszarda Czarneckiego: polityka czy siatkówka?

Europoseł PiS zapowiada wycofanie się z „krajowej polityki”, jeśli zostanie wybrany przewodniczącym Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Ta oferta jest na razie jeszcze nieoficjalna, ale nieomal pewna. Ryszard Czarnecki zamierza startować w wyborach na szefa związku. „Podjęcia tej decyzji jestem na pewno bliższy niż jeszcze parę tygodni temu. Istotnym argumentem „za” jest fakt, że duża część środowiska siatkarskiego, przedstawiciele szeregu wojewódzkich związków oraz klubów, zarówno profesjonalnych, ale też młodzieżowych, gorąco mnie do tego namawiają” – powiedział.

 

Tłumaczył, że na start namawiają go ludzie od lat zaangażowani w siatkówkę. „Proponują mi to ludzie, którzy od lat są w siatkówce, dysponują wielkim doświadczeniem, stanowią spory potencjał, mają szereg ważnych koncepcji i pomysłów, jak zdynamizować naszą dyscyplinę”.

Obiecuje, że w razie wyboru przestanie angażować się w politykę krajową. „Oczywiście nie będę udawał, że nie wywodzę się ze świata polityki, ale na pewno nie będę wprowadzał polityki do Związku”. Obiecuje też swoje polityczne kontakty wykorzystać dla dobra piłki siatkowej.

 

Czarnecki obecnie jest wiceprezesem PZPS. W wyścigu po fotel prezesa ma już 6 konkurentów, chociaż o ostatecznych decyzjach kandydaci poinformują zapewne dopiero w dniu Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego PZPS.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Trzymajmy kciuki za polskich siatkarzy i siatkarki!

/td/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
12 września 2021 20:23

Ten osobnik który nie ma pojęcia co znaaczy moralność i uczciwość rzeczywiście liczy że wybiorą go na tak ważny fotel?

antyuzurpator
antyuzurpator
13 września 2021 09:33

Leśne dziadki mają koncepcje? W dodatku – jak zdynamizować? Serio?
Obatel to przetrwa, polityka też. Ale czy polska siatkówka to przetrwa?

HENRYK
HENRYK
13 września 2021 12:23

RACZEJ ZAKŁAD KARNY .ZASTANAWIAM SIĘ JAK GEN HERMASZEWSKI DOPUŚCIŁ DO TEGO ABY TAKI WYPIERDEK MAMUTA SKIEPŚCIÓŁ MU RODZINĘ.

jańcio wodnik
jańcio wodnik
13 września 2021 15:20

on na prezesa pzps? to oznacza wydojenie tej oragizacji nie tylko z funduszy czyli z mleka ale i krwi oraz łajna on się wszystkim pożywi.

Ryszard
Ryszard
13 września 2021 20:01

I jeszcze jedna możliwość: odsiadka w pierdlu

Majsterek
Majsterek
13 września 2021 23:34

Oho! PiS chyba się kończy. Ten szczur już się ewakuował z kilku tonących partii wcześniej