Dymisja Janusza Kowalskiego. Kierownictwo PiS nie chce go więcej widzieć w rządzie

Dymisja Janusza Kowalskiego. Kierownictwo PiS nie chce go więcej widzieć w rządzie

Kierownictwo PiS na piątkowym spotkaniu zdecydowało o dymisji wiceministra Aktywów państwowych, Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski, radykalnego przeciwnika UE.

 

Podpis pod odpowiednim dokumentem złożył już minister Sasin, a  dymisja czeka już tylko na autograf premiera Morawieckiego. Jest prawie pewne, że ją podpisze. Podobno premier zabiegał o tę dymisję już od grudniowego szczytu UE w sprawie unijnego budżetu. Czekał jednak na poparcie tej decyzji przez Kaczyńskiego.

Janusz Kowalski był jednym z polityków, którzy najbardziej zaangażowali się krytykę negocjacji budżetowych w Brukseli. „Weto albo śmierć” – głosił Kowalski podczas jednej z konferencji prasowych liderów Solidarnej Polski. Ludzie Ziobry starali się wtedy, by wraz z Orbanem zawetować powiązanie budżetu unijnego z praworządnością.

 

Wtedy po raz pierwszy zaczęto mówić o jego dymisji, zwłaszcza, że Kowalski do końca o tamtym głosowaniu nie zmienił zdania. Komentował w TVP, że jeśli Polska przyjmie warunki unijne, będzie zmuszona do „homo-małżeństw, adopcji dzieci przez pary homoseksualne, przyjmowania tysięcy imigrantów muzułmańskich, uczenia naszych dzieci gender”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Nieoficjalnie mówi się, że Kowalski będzie miał dość miękkie lądowanie do jednej ze spółek skarbu państwa.

/ep/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Celia
Celia
20 lutego 2021 10:36

Doświadczenie uczy, że na miejsce jednego idioty (a ten był wybitnym idiotą)do pisowskiego rządu wchodzi jeszcze większy cymbał,

Zwinka
Zwinka
20 lutego 2021 10:59

I w cholerę z nim. Z głodu nie padnie.

Czytelnik
Czytelnik
20 lutego 2021 11:13

Polka scena polityczna już nie będzie taka sama. Czy ktoś podoła temu wyzwaniu intelektualnemu i Janusza zastąpi?

daroo
daroo
20 lutego 2021 13:19
Reply to  Czytelnik

Pewnie teraz kolej na jakąś Grażynę 🙂

Maciek123454321
Maciek123454321
20 lutego 2021 11:59

Ruszyło martwe cielę ogonem. Ja od roku już chyba trąbię, że ten troglodyta jest uciekinierem z psychiatryka. Pisiory dopiero teraz to zauważyły? Miękkie lądowanie mu się należy, ale w pokoju bez klamek. A ziobro niech zrobi kolejny rajd po szpitalach dla psychicznie chorych, chociaż……. może on sam już też się kwalifikuje?

smętek
smętek
20 lutego 2021 13:31

Żebro jest psychopatą. Kilka lat temu, kiedy zaczęły się jego popisy jako ministra, w tygodniku „Polityka” był artykuł o tym jak to zero zachowywało się wobec kolegi studenta. Poza tym żebro jest prawniczym zerem. Robił aplikację prokuratorską, bo ta jest najłatwiejsza. Miał kłopoty z ukończeniem i stosowny dokument otrzymał będąc ministrem w rządzie kaczafiego.

daroo
daroo
20 lutego 2021 13:18

Buahahaha „…weto albo śmierć…” do tego trzeba cojones między nogami a nie pieprzyka między oczami

Dron
Dron
22 lutego 2021 19:18

No, no!!! Zdymisjonować takiego wielkiego „patryjotę”??? Jakieś obce, wrogie Polsce siły musiały w tym maczać swoje brudne paluchy. A tak na poważnie, jeśli ten gościu mógł być wiceministrem, to niedługo małpy będą na tych stanowiskach zatrudniać.