Dyplomata USA w Polsce odpowiada na pytania Polaków

Dyplomata USA w Polsce odpowiada na pytania Polaków

Chargé d’affaires a.i. USA w Polsce Bix Aliu odpowiadał w sobotę na Facebooku na pytania nadesłane przez Polaków.

Rodacy zainteresowani byli stanowiskiem Stanów Zjednoczonych w sprawie bezpieczeństwa energetycznego, a tym samym budowy gazociągu Nord Stream 2.

Dyplomata odpowiedział, że w tej kwestii zgadza się z prezydentem Joe Bidenem, w opinii którego gazociąg jest złym pomysłem. „Stany Zjednoczonego zrobią wszystko co trzeba, aby nie dopuścić do jego ukończenia. – Niedawno wykonaliśmy kolejny ruch i nałożyliśmy na Rosję szereg sankcji. Traktujemy to bardzo poważnie” – mówił Bix Aliu.

Pytania internautów dotyczyły także tęczowej flagi na budynku ambasady USA, której wywieszania zakazał Donald Trump.

Odpowiedź chargé d’affaires a.i. USA w Polsce nie pozostawia żadnych wątpliwości co do stanowiska Waszyngtonu. „Wolność i równe szanse dla każdego, i prawa człowieka są podwalinami zdrowej demokracji. Także prawa środowisk LGBTI. Afirmacja praw jednej osoby nie powinna nikogo obrażać. Osobiście uważam, że każdy z was powinien móc kochać, kogo chce i nie bać się prześladowań. Więc ponownie z dumą wywiesimy tęczową flagę” – zapewniał dyplomata.

Podkreślił również, że relacje polsko-amerykańskie są bardzo silne, oparte na współpracy w wielu dziedzinach, a amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce ponad 60 mld dolarów, tworząc nowe miejsca pracy.

Ciekawe czy politycy partii rządzącej bez słowa „przełkną” stanowisko naszego wielkiego sojusznika w sprawie równości wszystkich obywateli?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

wb

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
25 kwietnia 2021 17:11

Ciekawe, czy pan chargé d’affaires ma świadomość, że PiSia KRRiT sabotuje wydanie koncesji dla TVN24 na następny okres i co ma zamiar w związku z tym robić?