Dyrektor krakowskiego LO wzywa rodziców dzieci, które nie chodzą na religię

Nauczyciele uciekają ze szkół, ale co tam. Ważne, że "katechetów jest pod dostatkiem"

Wydaje mi się, że doszliśmy, jako kraj, do momentu w którym to co na pierwszy rzut oka wydaje się być niemożliwe u nas materializuje się szybciej niż mknące światło. Oto w jednym z krakowskich ogólników jego dyrektor Mariusz Graniczka wzywa do siebie rodziców dzieci, które nie uczęszczają na religię i każe im opowiadać o powodach podjęcia takiej decyzji.

 

Dyrektorski nakaz obowiązuje rodziców, których dzieci rozpoczęły naukę we wspomnianej szkole. O sprawie napisała „Gazeta Wyborca” i zacytowała jedną z matek, która nie mogła ukryć zdenerwowania takim obrotem spraw:To jest publiczna, świecka szkoła i to jest moja osobista sprawa”.

Rodzice, którzy już są po spotkaniu z dyrektorem krakowskiej szkoły opowiadają, że przebieg rozmowy nie należy do przyjemnych. Muszą opowiadać o powodach „rezygnacji z lekcji religii oraz o [tym-red], czy uczniowie są ateistami, czy wyznają inną wiarę” – czytamy na onet.pl.

Bez względu na odpowiedź, której udzielają ciekawskiemu dyrektorowi ten informuje rodziców, że „dzieci i tak będą musiały brać udział we wszelkich uroczystościach kościelnych”.

 

Smaczku sprawie dodaje fakt, że w myśl obowiązujących przepisów to rodzice dzieci, które chcą uczestniczyć w lekcjach religii muszą złożyć stosowne oświadczenie. Krakowska rzeczywistość sprowadza się do sytuacji zgoła odwrotnej: to rezygnujący z lekcji religii muszą pisać specjalne pisma.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Rodzice zostali adresatami stosownego komunikatu dyrekcji XLIV LO w Krakowie: „Rodzic lub opiekun ucznia powinien w formie pisemnej zwrócić się do Dyrekcji XLIV LO w Krakowie z wnioskiem o zwolnienie z lekcji religii. Następnie wniosek należy złożyć osobiście u Dyrektora szkoły”.

Przedstawiciele „GW” zwrócili się z prośbą o komentarz do dyr. Graniczki jak i do kurator Barbary Nowak. Graniczka odmówił rozmowy a Nowak w ogóle nie zareagowała na prośbę gazety.

W państwie PiS prawo sobie a życie sobie…

/as/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jańcio wodnik
jańcio wodnik
13 września 2021 14:45

Pana dyrektora nalerzy pozwać przed sąd, i tam skłonić do odpowiedzi na pytanie, dlaczego stosuje terror religijny i śwatopoglądowy ?, jeżeli tego nie zrobimy ten pan awansuje do ministerstwa oświaty i zostanie przełoźonym kuratorów po psełdo reformie edukacji inkwizytora Czarnka by jeszcze energiczniej wprowadzać zasady państwa wyznaniowego w polsce.

Paweł
Paweł
14 września 2021 05:53
Reply to  jańcio wodnik

Świetny pomysł! Daj znać, jak coś ruszy w tej sprawie.

Hubert
Hubert
13 września 2021 14:53

Rodzice wezwani przez dyrektora twierdzą że rozmowa nie należy do przyjemnych. Ja gdybym tam poszedł również by nie było przyjemnie. Ale nie
dla mnie tylko dla tego pisowca.

Rafapon
Rafapon
13 września 2021 17:33
Reply to  Hubert

I tak powinni zrobić wszyscy zawezwani rodzice. Najlepiej jeszcze mieć ze sobą kij bejzbolowy.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
13 września 2021 18:50
Reply to  Rafapon

Może bez kija, ale za to grupowo i z Konstytucją w ręku.

Rafapon
Rafapon
15 września 2021 17:42

Raczej na dzień dobry palnąć tym bejzbolem w biurko tego dyra.

Akwa
Akwa
13 września 2021 18:46
Reply to  Hubert

Łatwo powiedzieć…A dziecko dostało się do liceum i nie chcesz mu utrudniać startu.
Inna rzecz czy warto być w takiej szkole

Agnieszka
Agnieszka
14 września 2021 07:25
Reply to  Akwa

Jesli pozwolimy na takie wybryki, pozniej nie bedzie juz wyboru. Zawsze mozna oskarzyc dyrektora o dyskryminacje, jesli sa do tego powody.

Agnieszka
Agnieszka
13 września 2021 19:56

A co dyrektora obchodza motywacje, jakim prawem docieka tego typu spraw? To jest jawna ingerencja w zycie innych. Szkoda, ze nie trafilo na mnie…

Waldemar
Waldemar
13 września 2021 22:18

Zasadniczo ten dyrektor powinien zostać wezwany na dywanik przez kuratora, tyle że urzędująca w Krakowie Barbara Nowak całkowicie podziela jego punkt widzenia.

Jantar
Jantar
13 września 2021 22:29

Kiedy Czarnek rękami kuratorów wymieni w szkołach wszystkich dyrektorów, w każdej będzie obowiązkowa religia i obowiązkowe uczestnictwo we wszystkich kościelnych „uroczystościach”, a brak obecności i niechodzenie na religię będzie powodem braku promocji uczniów do następnych klas. I to wszystko zostanie wprowadzone w najbliższych miesiącach. W ciut dalszej kolejności przyjdzie też pora na wymianę wszystkich nauczycieli z powodu braku wyznania katolickiego w dokumentach, albo po prostu po to, żeby całe nauczanie przejęli księża i zakonnice. A jak wszystko dobrze Czarnkowi pójdzie to jeszcze pozostaje wprowadzenie oddzielnych szkół dla dziewcząt i chłopców wraz z internatami, z których dzieci mogłyby wyjeżdżać dopiero po ukończeniu 18-u lat. Oczywiście w celu, żeby rodzice nie mieli żadnego wpływu na edukację i „nie mącili dzieciom w głowach”, że są jakieś inne religie, jakieś prawa obywatelskie, czy prawa człowieka. Czyli wszystko w celu wychowania posłusznego klerowi i pisowi obywatela, a właściwie niewolnika.