Dyrektor szkoły w Ciechanowcu przestrzega uczniów przed „skrajną lewicą”

Dyrektor szkoły w Ciechanowcu przestrzega uczniów przed "skrajną lewicą"

Na protestach tzw. strajku kobiet słychać też bardzo dużo przekleństw i wyzwisk. Proszę przemyśleć swój udział w tej akcji„.

I dalej: „Niczego Wam nie zabraniam, zwracam tylko uwagę, że poprzez udział w tej akcji możecie zostać odebrani jako wspierające grupy skrajnie lewicowe. Jeśli ktoś pragnie protestować, proszę nie róbcie tego pod symbolami np. czerwonego pioruna, ponieważ w wielu miastach uczestnicy tych protestów dokonali dewastacji kościołów, obiektów publicznych i pomników. Jeśli jakiś uczeń poda powód nieobecności na lekcji z powodu udziału w strajku kobiet, będzie miał wstawioną nieobecność nieusprawiedliwioną” – takie między innymi słowa znaleźli w swoich skrzynkach pocztowych uczniowie Zespołu Szkół Ogółnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

Wiadomość została wysłana przez dyrektora szkoły, Łukasza Godlewskiego, w którego opinii, w żadnej polskiej szkole nie może być miejsca dla „skrajnie lewicowych poglądów.”

O całej sprawie poinformował stację TVN24 jeden z rodziców.

Poproszony o komentarz dyrektor Godlewski tłumaczył, że przez grupy skrajnie lewicowe miał na myśli „grupy osób uczestniczące w strajkach, które przejawiają agresję w miejscach publicznych i które namawiają do ataków na kościoły i niszczą pomniki„.

Do całej sprawy odniosła się również Małgorzata Linkiewicz z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet z Białegostoku.

„Nie jesteśmy żadną skrajnie lewicową bojówką. Ciekawe że nie słyszałam, aby dyrektor jakiejkolwiek szkoły w Polsce przestrzegał uczniów przed braniem udziału np. w marszach skrajnie prawicowych i nacjonalistycznych grup, które co roku demolują Warszawę” – powiedziała Linkiewicz w rozmowie z TVN24.

Zostań patronem KODUJ24.PL

wb

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spitwajer
spitwajer
31 stycznia 2021 16:01

Jak za PRL,u ciekawe który rocznik ten dyrektor i czy za poprzedniego ustroju był w partii, myśli że jak będzie trzymał się linii politycznej tej władzy to będzie nie do ruszenia i nikt nie będzie
takiemu sprawdzał czy finansowe sprawy są w tej szkole w porządku a z doświadczenia poprzedniej epoki wróżę właśnie, że tam jest tajemnica tej politycznej lojalności pogrzebana jak nic, mogą być wałki zalecam więc donosik i patrzeć jak się gość denerwuje — czysta przyjemność.

Rafapon
Rafapon
31 stycznia 2021 17:50

A udział w skrajnie prawicowych demonstracjach będzie pewnie owocował wyższą oceną za zachowanie.

Bart
Bart
31 stycznia 2021 23:02
Reply to  Rafapon

Niestety, znam taki przypadek – punkty dodatnie z zachowania za udział w tzw., marszy niepodległości.

Ryszard
Ryszard
31 stycznia 2021 18:33

A od kiedy to lewicowe poglądy są zabronione w Polsce?

Krzystof Baraniecki
Krzystof Baraniecki
31 stycznia 2021 22:41
Reply to  Ryszard

Od kiedy rządzi Krwawy Karzeł i jego banda.

Krzystof Baraniecki
Krzystof Baraniecki
31 stycznia 2021 22:40

Niech pan deretor wszystlich w vzarną dupę pocałuje.

Traper
Traper
1 lutego 2021 00:06

Tak, przejeżdżam przez Ciechanowiec regularnie jadąc do raju czyli Białorusi. Jak tam kiedyś będziecie to zrozumiecie ze dyro naprawdę jest wyrozumiały. Piękne miejsce ale daaleeekoo od świata.

ewa
ewa
1 lutego 2021 08:37

hipokryzja, a jak odniesie sie do wandalizu i hasel nienawisci ktore byly na marszach niepodleglosci?

Last edited 5 miesięcy temu by ewa
Były uczeń tej szkoły
Były uczeń tej szkoły
1 lutego 2021 10:56

To co uczniowie robią poza lekcjami i jakich symboli używają to sprawa rodzicow. Celem strajku kobiet nie jest nieszczenie budynków, zabytków ani wyzywanie ludzi. Celem strajku jest walczenie o swoje podstawowe prawa i godność które rząd chce odebrać. Szkola nie powinna najezdzac na swiatopoglad i wolność uczniów. Strajk Kobiet ma na calu bronienia podstawowych praw człowieka które polski rząd łamie/ robi zamach na wolność człowieka, w strajkach kobiet nie chodzi o to aby atakować kościoły więc błagam skończcie z tą prawicową tvpis’ową propagandą i wymyślaniem z dupy wziętych definicji. Nie oszukujcie rzeczywistości i nie róbcie prania mózgu młodzieży.
Prawdziwym problemem są uprzedzenia i nietolerancja. Z tym trzeba walczyć, a nie ze skrajną lewica której tak naprawde nie ma.
W tej szkole zawsze zakonczenie I rozpoczecie roku szkolnego rozpoczyna się od obowiazkowej mszy w kościele I jest to norma- wiec o jakim ataku na kosciol mowi dyrektor?
A na lekcji religii mowi sie ze homoseksualizm i aborcja to zło I grzech, edukacji seksualnej nie ma, a WDŻ to śmiech na sali, nie ma nauki o szacunku I tolerancji- Co tak naprawde jest problemem?
Dla mnie prawdziwym wandalizmem w tym kraju jest przemoc w stosunku do drugiego człowieka czy to w szkole czy po za szkołą. Widzicie problem w pojedynczych przypadkach w skali calego kraju kiedy ktos uszkodził jakiś budynek (gora 10 przypadkow w calym kraju) i definiujecie tym caly strajk kobiet. Oczywiście niszczenie budynku jest wandalizmem i nie powinno mieć miejsca- ale to sa przypadki ktore mozna policzyc na palcach dwóch rąk- I w tym definiujecie i oceniacie strajk kobiet?
Nie wspominajac juz o tym ze kosciol od lat prowokuje i miesza sie w sprawy panstwowe i probuje odebrac ludziom wolnosc, sieje jedynie nienawisc I dzieli ludzi.
Widzicie problem w budynku pomazanym sprayem, a nie widzicie problemu w tym ze w tym kraju przemoc i dyskryminacja jest codziennoscia i to na ogromną skale?
Budynek wazniejszy niz zdrowie innych ludzi?
Kiedy flagi lgbt i tęcze są palone, obcokrajowcy i homoseksualiści bici i opluwani to nie jest wandalizm?
Na marszu Niepodległości podpalono czyjes mieszkanie tylko dlatego że na balkonie wisiała teczowa flaga i strajku kobiet- podpalanie czyjegos mieszkania nie jest wandalizmem?
To ze kiedys w Ciechanowcu ktos pod nogi rzucil mi petarde na ulicy z powodu mojego wygladu nie jest wandalizmem?
Od kiedy poglądy lewicowe są zabronione?
A moze za udział w skrajnie prawicowych demonstracjach, pełnych nienawiści do osób o innych pogladach i orientacji, będzie można dostać wyższe oceny za zachowanie?

Albert Górniak
Albert Górniak
1 lutego 2021 19:40

Zgadzam się w całości!