Dyrektorka szkoły w Stalowej Woli zachęcała do dołączenia do ONR

ONR znowu pokazuje swe neonazistowskie oblicze

Joanna Niwierska od września jest dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli. Na Facebooku występuje jako Asia Dżoana. Na swoim profilu umieściła plakat zachęcający do wstępowania do ONR.
„Dołącz do Obozu Narodowo-Radykalnego! ONR Walczy! ONR Czuwa! ONR WIELKĄ POLSKĘ WYKUWA! – to hasła widniejące na tym plakacie. Niwierska umieściła ten wpis tuż po Marszu Niepodległości, podczas którego niesione były hasła o treści rasistowskiej i faszystowskiej.

Pierwszą osobą, która zareagowała na wpis dyrektorki, był aktor Modest Ruciński, który urodził się w Stalowej Woli. Na Facebooku napisał do Niwierskiej: – „Nie mogę zrozumieć, że nawołuje Pani do wstąpienia do ONR, organizacji faszyzującej i skrajnie nacjonalistycznej. Czy Pani również do niej należy? Na pewno zna Pani te słowa i wie, kto je wypowiedział: „Musimy wyjaśnić zasadnicze różnice pomiędzy niezdrową formą nacjonalizmu, który uczy pogardy dla innych narodów i kultur, a patriotyzmem, który jest właściwą miłością własnego kraju. Prawdziwy patriotyzm nigdy nie stara się dążyć do dobrobytu własnego narodu kosztem innych. Bowiem ostatecznie dotknęłoby to także jego własnego narodu, wyrządzenie krzywdy dotyka obu stron – i agresora, i ofiary. Nacjonalizm, szczególnie w swoich najskrajniejszych formach, jest więc antytezą prawdziwego patriotyzmu – Jan Paweł II”.

W odpowiedzi Asia Dżoana napisała m.in.: – ONR nie jest organizacją związaną z faszyzmem. Owszem, głoszą miłość do Ojczyzny i nacjonalizm w zdrowym wydaniu. Obserwuję ONR już od dłuższego czasu i nie widzę w tej organizacji nic złego. Wiem, jaka jest różnica pomiędzy niezdrowym i źle pojętym nacjonalizmem a zdrowym nacjonalizmem. Może Pan odwiedzić stronę ONR i sam zobaczyć”. W kolejnych wpisach twierdziła, że trzeba odkłamać zły obraz ONR. Według niej nacjonalizm, ponieważ odnosi się do nacji, szanuje inne narody i państwa, dąży do pokojowej koegzystencji z nimi.

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” zapytał Niwierską o te wpisy. – „Nie nawołuję nikogo, żeby wstępował do ONR. Weszłam na ich stronę, spodobało mi się, zamieściłam ich plakat”. Dopytywana, czy nie widzi niczego złego w „hajlowaniu” członków ONR, w głoszeniu przez nich rasistowskich haseł, odparła, że nie „siedzi” w mediach, nie ogląda telewizji. Według niej, nic takiego się nie stało, jednak usunęła wpis z Facebooka zachęcający do wstępowania do ONR.
(Źródło: rzeszow.wyborcza.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
wiśniaantymoherTedMaciek123454321Lasek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wiśnia
wiśnia

Partia kocha, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi.

Lasek
Lasek

Pewnie tak. Co nie zmienia mojego poglądu, że ta dyrektorka powinna być dyscyplinarnie zwolniona z pracy z dożywotnim zakazem wykonywania zawodu.

wiśnia
wiśnia

Zgadzam się w 100% ale na to będziemy musieli niestety poczekać.

Nihil
Nihil

Czyli mamy nową formę „zdrowy nacjonalizm”…A jutro Pani ogłosi ze jest „zdowe morderstwo” To proszę żeby Pani zglebila literaturę historii…XX wiek wystarczy

Zwinka
Zwinka

Dżoana. I toto zostaje dyrektorką szkoły. Powinna sobie pooglądać stare filmy z młodymi ( i starszymi ) Niemkami, które najwyraźniej szczytowały w czasie „hajlowania” przejeżdżającemu führerowi…

Waldemar
Waldemar

Piękna sprawa i ogromne zaangażowanie. Wyobrażam sobie, ze szkoła Asi Dżoany wstąpi in corpore do tej wspaniałej organizacji, która Walczy, Czuwa i Wykuwa. Tak jak za moich czasów cała nasza klasa wstąpiła do ZMS, o czym powiadomiła nas pani wychowawczyni. Co na ten temat mysli miejscowy kurator? Obejmie swoją pogłębioną refleksją, tak jak w swoim czasie objęto nauczycielki z „Czarnego Protestu”? Kto pyta, nie błądzi ponoć. Tyle, że nieraz jest to pytanie analogiczne do pisania na Berdyczów.

Plus ujemny
Plus ujemny

Żenujący poziom „nauczycielki” która nie zna historii swego kraju nawet w stopniu podstawowym. I jeszcze sie tym szczyci.

Maciek123454321
Maciek123454321

Mam tylko nadzieję, że „pani dyr, Dżoana” już się sama wyobcowała ze swojego środowiska i straciła autorytet wśród nauczycieli oraz uczniów. Taki dyrektor to tragedia. Jeżeli to indywiduum ma choć trochę oleju w głowie, powinna złożyć rezygnację, bo w takich warunkach nie będzie ona mieć możliwości skutecznego zarządzania szkołą.

Ted
Ted

Za czarny protest nauczycielki miały problemy – ta pani pewnie dostanie specjalną premię za swoją akcję.

antymoher
antymoher

wow,rozumiem ,że niebawem panią dyrektor awansują!!!!!!!!!!!!!!!!