Dyrektorzy w TVP Wolski i Bortkiewicz zostaną odwołani?

Będzie skarga na TVP do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka?

Rada Mediów Narodowych ma się w najbliższym czasie przyjrzeć zatrudnieniu i poczynaniom dyrektora TVP 2 Marcina Wolskiego oraz szefa biura spraw korporacyjnych TVP Stanisława Bortkiewicza – podaje „Newsweek”, powołując się na portal wirtualnemedia.pl.

Portal przypomina, że w październiku twitterowicz o pseudonimie John Bingham napisał, iż Stanisław Bortkiewicz we wrześniu 1988 roku, niedługo przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii, miał zostać pozyskany przez służby do współpracy jako kontakt operacyjny. Bortkiewicz zaprzeczył, oświadczając, że w latach 80. służby PRL-owskie próbowały go inwigilować. Powiedział też, że w 2016 r. złożył oświadczenie lustracyjne, którego prawdziwość weryfikuje obecnie Instytut Pamięci Narodowej. Krótko po tym tweet zniknął…

Później w rozmowie z „Do Rzeczy” Bortkiewicz zarzucił podanie zmanipulowanych dokumentów i informacji. Podkreślił, że SB założyła mu kartę personalną, ponieważ próbowała go inwigilować. Broniąc się, zapowiedział działania wobec użytkownika Twittera. Stwierdził, że „była to raczej zorganizowana akcja czarnego PR-u, wymierzona nie tylko we mnie, ale przede wszystkim w TVP”.

Słowa Bortkiewicza nie przekonały nawet posłanki PiS Joanny Lichockiej, która powiedziała, że do czasu wyjaśnienia sprawy powinien on być zawieszony w obowiązkach.

Zgodnie z zapowiedzią RMN, przeanalizuje także niejasności wokół zamówienia serialu „Pod wspólnym niebem”, emitowanego przez TVP 2 w piątkowe wieczory. Twórcami serialu są Marek Śledziewski i Marcin Wolski – dyrektor programu, który jest również autorem piosenki do tego projektu.

Według Lichockiej, taka sytuacja jest „niedopuszczalna, łamiąca zasady co najmniej etyki zawodowej”. Oświadczyła, że zwróci się do prezesa TVP Jacka Kurskiego o wyjaśnienia. – „Możemy sobie wyobrazić, że szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisuje umowę z własną firmą na budowę jakiegoś odcinka autostrady. Taki człowiek natychmiast straciłby pracę” – powiedziała, odnosząc się do sytuacji Wolskiego.
(Źródło: Newsweek)

/jp/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
NihilMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Pieski pisowe się gryzą. Miło popatrzeć z boku. Miejmy nadzieję, że naprawdę się kiedyś pozagryzają.

Nihil
Nihil

Nakrecają tematy byle jakie i o byle czym żeby przykryć zamierzony plan…KRS i SN.Sa sprytni jak wilki bo działają podstępnie cała wstahą.A bezsensowna opozycja szczeka…Ale się nie broniNie mamy polityka który dostałby manat zaufania.Który miałby Plan na dziś i jutro.Jesteśmy w czarnej dziurze.To smutne,ale chyba trzeba spieprzac z Polski…nie zapominając o SZARYM CZLOWIEKU