Działacze KOD ponownie uniewinnieni w Suwałkach

Winni w sprawie zakłócenia wystawy o gen. Andersie - bez kary

Sąd Rejonowy w Suwałkach ponownie uniewinnił działaczy KOD obwinionych o zakłócenie w tym mieście otwarcia wystawy o generale Władysławie Andersie w marcu 2016 r. Sędzia Piotr Taraszkiewicz, uzasadniając wyrok, odwoływał się do Konstytucji i prawa międzynarodowego, które gwarantują obywatelom wolność wyrażania opinii i wypowiedzi. – „Zachowanie obwinionych powinno być rozpatrywane w kontekście całego wydarzenia i jego okoliczności w celu zachowania obiektywizmu w tej sprawie” – podkreślał.

W pierwszym procesie w tej sprawie dzialacze KOD zostali uniewinnieni, ale policja złożyła apelację. Obrona chciała uniewinnienia, policja kar ograniczenia wolności i prac społecznych.

Zdarzenie miało miejsce w ostatnim dniu trwającej wówczas kampanii wyborczej przed wyborami uzupełniającymi do Senatu, w których o mandat ubiegała się córka generała Andersa Anna Maria Anders. Kandydatka PiS, która ostatecznie mandat zdobyła, uczestniczyła wtedy w otwarciu w Archiwum Państwowym w Suwałkach wystawy „Armia Skazańców”, poświęconej jej ojcu – gen. Władysławowi Andersowi. Wraz z nią byli tam m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak i jego zastępca Jarosław Zieliński.

Otwarcie zostało zakłócone przez grupę osób, które protestowały przeciwko prowadzeniu kampanii wyborczej w takim miejscu. Doszło do utarczek słownych. Po kilku miesiącach pięciu osobom policja postawiła zarzuty z kodeksu wykroczeń, dotyczące naruszenia porządku w miejscu publicznym.
(Źródło: polsatnews.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
WiśniaadministratorJanIrkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

I właśnie mamy przykład, że istnieją jeszcze niezależne sądy- brawo, pokonamy pisland.

smętek
smętek

Sędziowie nie wykonujący zaleceń prokuratora/ministra zero będą w jakiś sposób ukarani. A ja cieszę się z ich niezależnej postawy i dochowania wierności ślubowaniu.

Maciek123454321
Maciek123454321

Są jeszcze Sądy w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Wiśnia
Wiśnia

Doczekaliśmy czasów w których uczciwie pracujący sędzia staje się bohaterem, bo wydał wyrok niezgodny z linią partii. Wraca stare.

Irka
Irka

Niedawno ich wszystkich zmieszałeś z błotem.

Wiśnia
Wiśnia

Że niby kogo zmieszałem z błotem? Bo nie rozumiem.

Jan
Jan

A gdzie wolność słowa ja się pytam?

administrator

A pyta Pan jako Jan, Zbigniew czy Renata ?