Działacze PiS z Pomorza zbierali podpisy dla Jakubiaka?

Marek Jakubiak odchodzi z Kukiz’15

„Koleżanki i koledzy. Pilne. W związku z zagrożeniem wycofania wszystkich opozycyjnych kontrkandydatów z wyborów musimy wspomóc w rejestracji z jednego z kandydatów. Wzór listy poparcia na mailu. Proszę o przygotowanie minimum 20 podpisów poparcia dla każdego z powiatu” – wiadomość takiej treści – jak twierdzi portal wp.pl – rozesłano do pomorskich działaczy PiS.

 

Wiadomość trafiła do nich 23 marca, zarówno e-mailem, jak i sms-em. Dołączono do niej dokument podpisany jako „Wykaz Podpisów. Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta RP Marka Jakubiaka”. Wirtualna Polska dysponuje kopią formularza, który był rozsyłany wśród pomorskich działaczy PiS.

Według wp.pl, wiadomość otrzymał i wysyłał dalej Krzysztof Wiecki, szef komitetu PiS – Gdańsk nr 1, były trójmiejski radny tej partii. Pytany o sprawę przez dziennikarzy portalu, stwierdził, że jest bardzo zajęty i nie może rozmawiać.

 

Wody w usta nabrał także szef pomorskich struktur PiS Marcin Horała, poseł PiS, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. A pełnomocnik komitetu wyborczego Andrzeja Dudy poseł PiS Krzysztof Sobolewski twierdzi, że nic mu o sprawie nie wiadomo. Dodajmy, że to właśnie Sobolewski jest szefem komitetu wykonawczego PiS i odpowiada za kontakty z szefami terenowych struktur.

Sam Jakubiak też oczywiście utrzymuje, że nic mu na ten temat nie wiadomo. A o innych wątpliwościach związanych z jego kandydowaniem pisaliśmy w artykule „Marek Jakubiak zbierał podpisy pod swoją kandydaturą jeszcze zanim było to prawnie dozwolone?”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MajaBożennaJantarKazimieraMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Od razu było jasne, że to pisiornia wystawiła dupka trojańskiego

Maciek123454321
Maciek123454321

Żałosny ten Jakubiak, pisiory sprezentowały mu te podpisy, bo boją się, żeby pozostali kandydaci się nie zmówili i nie wycofali. Boże, jacy oni są prymitywni i przewidywalni. Dziwię mu się tylko, że pozwolił zrobić z siebie szmatę. Wielki pan piwowar.

Jantar
Jantar

Na mój gust to zawsze był szmatą, dlatego jakiś czas siedział u Kukiza. Idę o zakład, że Kaczyński kazał mu wejść do Kukiza, żeby go kontrolować i mówić, co ma popierać w głosowaniach, a co odrzucać. Kukiz to bezmyślny cham, który o polityce nie miał najmniejszego pojęcia. I nagle u jego boku wyrósł Jakubiak – prawie jako lider. Kukiz ma znane nazwisko ze sceny muzycznej, a Jakubiak 5 lat temu był tylko anonimowym biznesmenem. Pilnowanie Kukiza jak widać się opłaciło: Jakubiak dostał nagrodę od nadprezesa, Zbawcy Polski.

Kazimiera
Kazimiera

Oszuści PIS w akcji

Bożenna
Bożenna

To jest Koń Trojański

Maja
Maja

Kiedy tylko dowiedziałam się o 150 tys. podpisów zebranych przez Jakubiaka w tydzień, uznałam, że to zdrajca, który (pewnie za niezłą kasę) zgodził się na udawanie, że kandyduje, żeby udaremnić ewentualny bojkot wyborów przez opozycję. Ale to chyba zbytek wysiłku w wykonaniu PiS, przypuszczam, że Bosak dałby się kupić za mniejsze pieniądze.

Jako piwoszka od lat omijam szerokim łukiem wyroby z firmy Jakubiaka (te wszystkie Ciechany, Bojany, Lwówki etc.)