Działaczka Obywateli RP wywleczona z kościoła

Działaczka Obywateli RP wywleczona z kościoła

Do gorszącej sceny doszło w sobotę w kościele św. Barbary w Warszawie. Podczas mszy rozpoczynającej uroczystości zorganizowane przez narodowców z okazji Święta Niepodległości, jej uczestnicy niemal przeczołgali po posadzce kościoła działaczkę Obywateli RP, szarpiąc ją za ubranie i krzycząc „wynocha”. Kobietę wypchnięto na schody za drzwiami kościoła. Doszło do tego po tym, jak Gabriela Lazarek z Cieszyna – która specjalnie przybyła do stolicy na obchody Święta Niepodległości – rozwinęła transparent ze słowami Jana Pawła II: „Rasizm to grzech, który stanowi wielką zniewagę Boga”. Jej gest był reakcją na słowa, które padły z ambony.

Nie zakładała, że zrobi to właśnie w tym miejscu. Przyjechała, żeby stanąć wraz z innymi Obywatelami RP na trasie Marszu Niepodległości, by zaprotestować przeciwko udziałowi w nim „środowisk jawnie faszystowskich”. – „Chcieliśmy zobaczyć jak ta msza wygląda, jak wygląda msza dla tzw. „Polski patriotycznej” – powiedziała Lazarek. Podczas mszy ksiądz Roman Kneblewski z Bydgoszczy, znany z nacjonalistycznych poglądów, pozdrowił wszystkie „środowiska patriotyczne”, wymieniając: Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolską, ONR, władze tych ruchów. Ludzie uczestniczący we mszy mieli opaski z logo ONR oraz symbolami Polski Walczącej i Falangi na ramionach. Mieli też transparenty religijno-patriotyczne.


„Kiedy zaczął mówić, że nie powinniśmy wstydzić się swojej wiary, Boga i pamiętać o naukach Jana Pawła II, nie wytrzymałam i wyciągnęłam ten mój transparent” – opowiadała Lazarek. Po tym kilka osób rzuciło się na nią i brutalnie, ciągnąc za ubranie, wyrzuciło z kościoła. Ksiądz prowadzący mszę nie zareagował na to, co się działo. Jak dotąd, nie zareagowały także władze parafii św. Barbary.

Gabriela Lazarek prowadzi w Cieszynie zakład fryzjerski. Jest też działaczką Obywateli RP; organizuje przed biurem PiS w Cieszynie milczące pikiety upamiętniające Piotra Szczęsnego, który 19 października 2017 podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.
(Źródło: wyborcza. pl, okopress)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
PawełminiWaldemarprawdziwy wolakRyszarier Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Plus ujemny
Plus ujemny

Warto przypomnieć że filar ONR Bolesław Piasecki miał własną umowę z NKWD/KGB pomijającą „oficjalny” kanał UB/SB – PPR/PZPR. Zawarł ją z generałem Iwanem Sierowem. PAX był jej efektem. Jest to zaiste oryginalny patriotyzm aby odwoływać się do takich przodków. Nota bene – w PAXie byli księża-patrioci skonflikowani z kardynałem Wyszyńskim. Wygląda na to że p. Kneblewski ubiera stare wygodne buty

prawdziwy wolak
prawdziwy wolak

Zobaczyłem wiadomość o tej kobiecie wczoraj. Myślałem, że śnię. Szybko do mnie dotarło, że niestety nie.

Janusz
Janusz

Napiszmy list otwarty do rzekomo „otwartego” p. Nycza z pytaniem, czy toleruje NAZISTÓW w kościołach swojej diecezji ::/

adama
adama

Napiszmy! To powinien być list do wszystkich wiernych, nie tylko do biskupów.

Paweł
Paweł

Świetna inicjatywa! Dajcie znać (komentarzem pod tym artykułem), kiedy treść listu będzie już gotowa.

Paweł
Paweł

Już coś wiadomo o tym liście?

Ryszarier
Ryszarier

W dzisiejszych czasach ludzie zrobią wszystko, żeby tylko zaistnieć.

mini
mini

Nie. To tylko dla ciebie zaistnienie jest tak ważne, że sądzisz, że inni robią coś z tego właśnie powodu.

Waldemar
Waldemar

Cytowanie Jana Pawła II jest dziś mocno ryzykowne, tak a propos. Jeśli nie wydziobywać, tego co PiSowi miłe.