Działaczki Warszawskiego Strajku Kobiet i Obywateli RP wyproszone z Sejmu (film)

Działaczki Warszawskiego Strajku Kobiet i Obywateli RP wyproszone z Sejmu

Happeningiem nazwał dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka protest kobiet przeciwko pisowskiej reformie sądownictwa. Przedstawicielki Warszawskiego Strajku Kobiet i Obywateli RP pojawiły się dziś w Sejmie, trzymając transparent z napisem „Wolne Polki, Wolne Sądy, Wolne Wybory”.

Kobiety sprzeciwiają się prezydenckim projektom ustaw o SN i KRS oraz zmianom wprowadzanym przez PiS w Kodeksie wyborczym. – „Postanowiłyśmy dzisiaj zamanifestować nasz sprzeciw przeciwko faszyzmowi, który również jest w parlamencie. Ostatnio chodził tutaj człowiek z rasistowskimi napisami, więc my przyszłyśmy dzisiaj w koszulkach z napisem „Kobiety przeciw faszyzmowi” – stwierdziła Marta Puczyńska z Warszawskiego Strajku Kobiet.

Działaczka tej samej organizacji Elżbieta Podleśna powiedziała reporterowi onet.pl: – „My ryzykujemy, owszem, być może już tu nigdy nie wejdziemy. Ale jeżeli zostaną w tej chwili zmiażdżone sądy, to będę prawdopodobnie sądzona przez sędziego, który jest wyznaczony przez Prokuratora Generalnego”.

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka stwierdził, że „niewątpliwie tego typu happeningi nie powinny mieć miejsca na terenie Sejmu”. Poinformował, że „osoby te po standardowej interwencji Straży Marszałkowskiej zostały skierowane do wyjścia”.

„Standardowa interwencja” polegała na odebraniu przepustek i pokazaniu kobietom drzwi.

bt

Źródło: onet.pl, gazetaprawna.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MordazdradzieckaGrzegorzMiranda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Miranda
Miranda

czekam na moment , kiedy tej władzy pokażemy drzwi. Moja radość będzie porównywalna z tą , gdy Polska wchodziłą do UE. To były piękne dni i jeszcze nadejdą !

Grzegorz
Grzegorz

Podzielam Twój pogląd , ja z tej okazji otworzę prawdziwego szampana.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Oczywiscie drzwi do wieziennej celi.Tam beda siedziec, o chlebie i wodzie.