Dziarski komendant straży: „Jak ktoś się, kur***, nie nadaje, to go, kur***, odpier***. Nie mam skrupułów!”

Dziarski komendant straży: "Jak ktoś się, kur***, nie nadaje, to go, kur***, odpier***. Nie mam skrupułów!”

Pijany komendant Państwowej Straży Pożarnej w Koninie sterroryzował swoich podwładnych. Funkcjonariusz groził im i zachęcał do zbierania „haków” na współpracowników.

 

We wtorek 10 grudnia do internetu trafiło nagranie, w którym komendant Janusz Dębowski zachęcał podwładnych do zbierania haków na innych strażaków i straszył ich swoimi „potężnymi” wpływami w strukturach PSP. „Przepraszam, jestem trochę wypity, ale powiem tak: jak ktoś się, kur***, nie nadaje, to go, kur***, odpier***. Nie mam skrupułów!” – zaczął swój pijacki wywód Dębowski.

Komendant twierdził, że jest skłonny przeprowadzić czystkę wśród personelu PSP, potrzebuje jednak do tego notatek służbowych zawierających donosy napisane przez funkcjonariuszy. „Przypier***, kur***, każdemu, ale muszę mieć na każdego gościa, kur***, hak. A hak polega na tym, że ma być, kur***, notatka i przypier***!” – wykrzykiwał.

 

W dalszej części nagrania Dębowski przechwalał się rzekomą nietykalnością. „Nie ma ch**ja, który by mi tu podskoczył. Uwierzcie mi, że potrafię się przepisami, świadkami i papierami tak obstawić, że nie ma takiego bata, żeby mnie, kur***, ktoś ruszył” – grzmiał na wpółprzytomny komendant.

Incydentem zainteresowała się Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu. Ordynarny funkcjonariusz został przeniesiony na urlop. W obronie komendanta Dębowskiego stanęli… funkcjonariusze PSP z Konina. Strażacy twierdzą, że ich przełożony jest niewinny i padł ofiarą „fali hejtu”.

Państwowa Straż Pożarna, tak jak inne służby, ma strukturę hierarchiczną. Wszystkie sytuacje mogące wystąpić w trakcie służby są uregulowane przepisami prawa. Istnieją procedury, które pozwalają reagować w przypadku, gdy ktoś czuje się mobbingowany czy dyskryminowany. Ale przy braku dowodów lub odwagi cywilnej łatwiej jest rzucać anonimowe oskarżenia. W ten sposób można zniszczyć reputację każdego. Sprostowania nie są już tak medialne i szeroko rozpowszechniane” – napisali strażacy w opublikowanym na Facebooku „liście otwartym”.

/nt/

Źródło: gazeta.pl, youtube.com

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
andyopolepodatnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
podatnik
podatnik

POPIERAM, jak ktos sie nie nadaje to niech pracuje na roli

andyopole
andyopole

Do pracy na roli trzeba więcej rozumu niż Ci się wydaje.