Dzieci musiały przerwać mecz, żeby mógł wylądować śmigłowiec z Brudzińskim

Dzieci musiały przerwać mecz, żeby mógł wylądował śmigłowiec z Brudzińskim

„Tymczasem w moim rodzinnym Choszcznie Black Hawk zamiast służyć policji wozi ministra. Taksówki sobie kupili” – napisał na Twitterze internauta o nicku MotoSzczecin.

W minioną sobotę policyjny śmigłowiec z Joachimem Brudzińskim na pokładzie wylądował na boisku, na którym rozgrywali mecz młodzi piłkarze. Sędziowie musieli przerwać grę.

„Minister wysiadł ze śmigłowca, wsiadł do czekającej na niego na skraju boiska limuzyny bmw i odjechał. Ktoś jeszcze z jego świty rzucił na „odchodnym”, że zawodnicy mogą sobie porobić zdjęcia przy śmigłowcu. To jeszcze bardziej zdenerwowało rodziców, bo zabrzmiało tak jakby jeszcze chłopakom robili łaskę” – powiedział rozmówca „Gazety Lubuskiej”.

A współwłaściciel akademii piłkarskiej Gavia Choszczno Michał Ostraszewski nie krył oburzenia. – „Tuż obok są dwie inne płyty, na których pan minister też mógł wylądować, a i w samym Choszcznie znalazłyby się też jeszcze miejsca, które już były wykorzystywane jako lądowiska dla śmigłowców. Przerwano dzieciakom ważne dla nich wydarzenie, często jedyną rozrywkę w tygodniu” – stwierdził Ostraszewski.

Przerwa w meczu młodych piłkarzy trwała około pół godziny. Lądowanie śmigłowca najprawdopodobniej spowodowało uszkodzenie murawy.

„Panie ministrze, takie rzeczy w kampanii? Przerywać mecz dzieciakom, żeby przesiadkę zrobić? To nie ma tam innego miejsca? BH może wylądować na byle placyku czy na drodze. Widziałem to w mniej gospodarczo rozwiniętych krajach” – napisał do Brudzińskiego Jacek Czarnecki z Radia Zet. Szef MSWiA odpisał:

Panie Redaktorze myślę, że dzieciaki w Choszcznie gdzie poleciałem (w ramach godzin do wylatania) z Komendantem Głównym PSP, na wojewódzkie święto PSP i OSP raczej były zadowolone z takiej gratki”. – „Mam kanapę do odbioru z Krakowa. Czy w ramach godzin do wylatania mógłbym skorzystać z transportu lotniczego? A na poważnie – nie można było przeznaczyć „godzin do wylatania” na szkolenie z udziałem policjantów? Ich „godziny do wylatania” są chyba ważniejsze?” – zripostował jeden z internautów.

bt

Źródło: gazetalubuska.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MariaEdytaJabisdarooZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Pan minister miał lądowanie zaplanowane w przerwie meczu, ale organizatorzy rozpoczęli spotkanie z opóźnieniem, stąd całe zamieszanie. Okazując chrześcijańskie miłosierdzie, Jojo wyjątkowo odstąpi od ukarania sprawców. Ułaskawieni zapewne z radością zagłosują w najbliższych wyborach na listę PiS-u.

Zbyszek
Zbyszek

Im szybciej wyłata tym szybciej wyleci.

daroo
daroo

Kiedyś jednemu takiemu „zamek wylatał” czy o takim wylataniu bredzi jojo? 🙂

Jabis
Jabis

Chuligan od dziecka! Chuligan polityczny wyzywający publicznie opozycję: – komuniści i złodzieje … menda na ministerialnym stołku! Już niedługo odbierze zapłatę.

Edyta
Edyta

Przerwał mecz zawodników extra klasy.buhaha!

Maria
Maria

szkoda, że twój mały móżdżek nie ogarnia, że nie tylko extra klasa się liczy – każdy mecz jest ważny zwłaszcza gdy grają najmłodsi, bo lepiej że grają niż by mieli palić zioło lub siedzieć nosem w telefonie