„Dzielny żołnierz” Ziobry o wytępieniu tęczowej zarazy

Minister Ziobro otrzymuje dodatek prokuratorski. Eksperci twierdzą, że niesłusznie

Robert Popkowski, szef Solidarnej Polski w Wielkopolsce i radny sejmiku województwa z klubu Prawa i Sprawiedliwości tak bardzo chciał się przypodobać swojej formacji, że najwyraźniej „przelicytował”. Mężczyzna ruszył śladami ostro krytykowanych duchownych homofobów: abpa Marka Jędraszewskiego i biskupa Deca.

 

Pierwszy z nich przekonywał w swojej homilii o tęczowej zarazie, drugi podczas nocnego czuwania diecezji świdnickiej w Częstochowie mówił: „Starsi mówią, że nawet za czasów komunistycznych nie było takich zachowań i takich działań antykościelnych, bluźnierczych jak dzisiaj, że diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe.”

Było z kogo brać przykład, więc kiedy nadarzyła się panu Popkowskiemu okazja do złożenia koledze urodzinowych życzeń na Facebooku. „Dzielny żołnierz” prawicy napisał: Wszystkiego Najlepszego, zdrowia, a potem spełnienia marzeń dotyczących wytępienia czerwonej i tęczowej ZARAZY.”

 

Te „serdeczności” skierował do Jacka Kubiaka, obiecującej „jedynki” z listy wyborczej Solidarnej Polski w Koninie i radnego miejskiego tej partii.

Wszystko to nie było całkiem przypadkowe. Jak dowiadujemy się z portalu LM.pl, pod zamieszczonym w nim artykułem dotyczącym zmiany przewodniczącego Rady Miasta w Koninie nie kto inny, jak tylko właśnie Jacek Kubiak dość jasno się określił pisząc: „Teraz będziemy mieli tęczową zarazę połączoną z czerwoną zarazą. Zobaczymy, co się z tego wykluje?”.

Na profilu fb Popkowskiego to nic nowego, bo nie od dziś roi się tam od ataków na środowiska LGBT, lecz tym razem internauci zareagowali ostro, a

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przedstawiciela partii Ziobry.

„Zamień »tęczę« na Żydów i mamy życzenia »spełnienia marzeń«, jakie mogli składać sobie hitlerowcy” – skomentowali działacze Ośrodka.

Zareagowali także organizatorzy planowanego na 8 września Marszu Tolerancji w Koninie. „To jawny przykład mowy nienawiści. Jako organizatorzy II Marszu Tolerancji w Koninie nie godzimy się na używanie języka, który nawołuje do agresji i do »wytępienia« wobec określonej grupy społecznej” – oświadczyli.

/jp/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZwinkaHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Dzban z powyłamywanymi uchami.

Zwinka
Zwinka

W szkole podstawowej na takiego mówiło się „lizus” i po prostu się nim gardziło…Tu niby stary koń, ale mentalność podstawówkowego lizusa pozostała.