Dzień bez zatrzymania to dla ministra Ziobry dzień stracony

Dzień bez zatrzymania to dla ministra Ziobry dzień stracony

Zbigniew Maj, człowiek który 11 grudnia 2015 r otrzymał od nowej władzy stanowisko komendanta głównego Policji. Po dwóch miesiącach złożył rezygnację, by, jak sam stwierdził, nie obciążać policji, gdyż stał się celem ataku ze strony byłych funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych. Nieoficjalnie jednak mówi się, że MSWiA, mianując go na tak ważne stanowisko, nie wiedziało o toczącej się sprawie w łódzkiej prokuraturze i pojawiającym się tam wątku, związanym z nowym komendantem. Po trwającym kilka miesięcy śledztwie CBA Maj został oczyszczony z zarzutów o korupcję.

Tymczasem Zbigniew Maj wraca ponownie na czołówki gazet. Dzisiaj o godzinie 6.00 do jego domu weszli agenci CBA. Po zakończeniu działań przeszukujących, ma on być przewieziony do Rzeszowa. Podkarpacki wydział Prokuratury Krajowej zarzuca mu przekroczenie uprawnień w czasie, gdy pełnił funkcję komendanta głównego.

Oprócz Maja CBA zatrzymało również dwóch dyrektorów tej instytucji (z Poznania i Łodzi) z czasów Pawła Wojtunika. Krzysztof A. i Jacek L. są podejrzani o dokonanie przestępstw urzędniczych.

Mam nieco problemu z tymi zatrzymaniami, które tak się nasiliły w ostatnim czasie. Zastanawiam się, na ile to rzeczywiście walka z przestępczością, a na ile rodzaj gry politycznej. Zbliżają się wybory samorządowe, wizerunek PiS znacznie ucierpiał ostatnimi czasy. Może więc chodzi tutaj przede wszystkim o pokazanie, jak sprawna jest prokuratura pana Ziobry. Udowodnienie, że nic lepszego Polaków nie mogło spotkać, jak złamanie zasady trójpodziału władzy i oddanie sądownictwa w ręce „prężnego” ministra sprawiedliwości. W głowie mam takie hasło, którym PiS może się wesprzeć w kampanii wyborczej – „Polaku ucz się i podziwiaj. Tylko rządy PiS są gwarancją prawa i sprawiedliwości”. Jestem przekonana, że wielu da się na to nabrać.

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl/wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smętekgboor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gboor
gboor

Tylko taki tęgi łeb jak Kaczyński mógł wpaść na to, żeby ministrem sprawiedliwości zrobić infantylnego pieniacza sądowego.

smętek
smętek

Oto mamy przykład stosowania zasady „Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”. Wczesny stalinizm.