Dzień zadymy narodowej

Obchody święta 11 listopada – śmiać się czy płakać…

Według Błaszczaka, a więc i PiS święta narodowe są wyłącznie dla narodowców.

Święto 11 listopada będzie w tym roku fetowane wyjątkowo hucznie. Od dawna nie zarejestrowano w stolicy aż tylu manifestacji, tak różniących się wizją wolności i demokracji. Minister Błaszczak, z którego oblicza nie dawało się dotąd wyczytać wyraźniejszych oznak przemyśleń, ma teraz minę marsową, wręcz przeciwpiechotną, a w jego wypowiedziach słychać tony najgłębszej troski. I nic dziwnego, bo przecież dopóki Macierewicz nie uformuje swoich oddziałów i nie przeszkoli ich w „ochronie ludności cywilnej przed zagrożeniami wewnętrznymi”, to właśnie Mariusz Błaszczak zawiadujący policją odpowiada za spokój, ład i porządek w kraju. Dlatego w pocie czoła biega teraz od telewizji do radia, zahaczając po drodze o zaprzyjaźnione internetowe portale i media pisane, dzieląc się ze społeczeństwem rozmaitymi obawami.

Mariusz Błaszczak (podobnie jak kilku innych ministrów szczególnej troski) nie ma żadnych kwalifikacji politycznych, ale to go nie powstrzymuje… Zdarzają mu się wypowiedzi niezrozumiałe, a nawet sprzeczne. Ranga sprawy wymaga, by podjąć trud uporządkowania rozchwianych przemyśleń ministra, wciąż jeszcze odpowiedzialnego za bezpieczeństwo Polaków.

Głównym źródłem niepokoju szefa MSW jest niewątpliwie Komitet Obrony Demokracji. „Problem polega na konfrontacji ze strony środowisk KOD-u, czyli Komitetu Obrony Dotychczasowości, bo tak myślę, że należy czytać ten skrót” – wyjaśniał minister w TVN24. – „To wszystko zmierza do draki” – ostrzegał w telewizyjnym wywiadzie. – „Zagrożenie jest tym większe, im bardziej ich [KOD-u] odezwy, które można było przeczytać w internecie czy na portalach społecznościowych, nawiązują do konfrontacji” – oceniał z troską w programie „Jeden na jeden”. A 25 października w „Sygnałach Dnia” dopowiedział, że główne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego płynie ze strony „środowiska, które jest bardzo konfrontacyjne wobec organizatora Marszu Niepodległości, które przechytrzyło organizatorów Marszu Niepodległości (…). Tu chodzi o działanie wymierzone w rząd Prawa i Sprawiedliwości”. I jakby nie dosłyszał pytania redaktora z PR – czy bardziej obawia się działaczy KOD niż narodowców – skupiając się tylko na obrońcach demokracji: – „Jest takie niebezpieczeństwo, że sięgną po prowokację właśnie 11 listopada, że będą dążyli do konfrontacji”.

Niektóre wypowiedzi szefa MSWiA zawierają wyraźną sprzeczność: z jednej strony „zagrożenie ze strony KOD zdecydowanie rośnie”, a z drugiej strony „widać, że zwolennicy KOD stracili paliwo, a na ich manifestacje przychodzi coraz mniej ludzi”. Możliwe jednak, że jest to sprzeczność pozorna i minister chciał przez to powiedzieć, że topniejące gwałtownie szeregi obrońców demokracji nagle się zradykalizowały i tylko patrzeć, jak przekształcą się w grupy terrorystyczne. Tak przynajmniej twierdzą autorzy prawicowych portali internetowych, twórczo rozwijając kolejną myśl ministra: „KODziarze, lewaki, feministki już zacierają ręce i będą prowokować na każdym kroku. Aż proszą się o to, by dostać w łeb, i to jest ich głównym celem”.

Kompilując rozmaite wypowiedzi Mariusza Błaszczaka, podchwytywane przez niepokornych do niedawna, a obecnie przykładnie uniżonych dziennikarzy, dostrzec można następującą wizję: Mateusz Kijowski zamierza skorzystać z uwagi mediów, prowadzących 11 listopada całodniowe relacje, by lansować swój ruch. Promocja KOD będzie tym skuteczniejsza, im większą zadymę sprowokują obrońcy demokracji. Ale nawet, gdyby jakimś cudem nie mieli wrogich zamiarów, to już „sam fakt zorganizowania swojej manifestacji w Święto Niepodległości 11 listopada trzeba nazwać prowokacją”. Od wielu lat bowiem „dzień ten kojarzy się z Marszem Niepodległości, organizowanym przez prawicowe środowiska patriotyczne”.

Policja będzie co prawda „strzegła swobód obywatelskich wszystkich demonstrujących osób, niezależnie od poglądów”, ale „tym razem nie pozwoli na ekscesy obrońców dotychczasowości”. Policjanci będą więc przede wszystkim ochraniać młodzież z organizacji narodowców. Troskliwą opieką otoczeni będą również patriotyczni kibice, „narażani na wściekłe ataki zagranicznych polskojęzycznych mediów”, którzy tego dnia mogą być zagrożeni wręcz „napaścią fizyczną agresywnych członków organizacji, opłacanych przez Sorosa i z innych wiadomych źródeł”. Chodzi tu o ludzi stanowiących „establishment złodziejskiego reżimu Tuska”, gotowych na wszystko dla odzyskania swojego koryta i ciepłych posadek. Ci zafałszowani patrioci „cynicznie wykorzystują wolności demokratyczne zagwarantowane przez rząd PIS” (!), próbując obalić legalnie wybrane władze…

Pojawianie się ludzi z flagami KOD w miejscach i w dniach zawłaszczonych przez wyznawców Kaczyńskiego jest rzeczywiście poważnym zagrożeniem dla PIS i sprzyjających mu organizacji faszyzujących. Ich zdaniem nie mamy prawa wyjść na ulice w dniu Święta Narodowego, bo tak, jak Polska jest tylko dla POLAKÓW, tak święta narodowe są wyłącznie dla NARODOWCÓW. Ich zdaniem, w manifestacjach patriotycznych uczestniczyć powinni tylko PATRIOCI PRAWDZIWI, szczerzy i niefałszowani, a Święto Niepodległości jest tylko dla tych, którzy wstali z kolan, nie poklepują się po plecach z unijnymi bonzami i nie łaszą się ani do Merkel, ani do Putina, bo w imię „narodowej godności” warto zszargać sobie opinię w oczach cywilizowanego świata i nie ma znaczenia, ile nas będą kosztować buńczuczne słowa, gesty, groźby i przechwałki.

Zapowiada się kolejny piękny, radosny dzień wspólnego świętowania Polaków w wolnej Polsce…

Andrzej Karmiński
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ted
Ted
6 listopada 2016 19:51

To tylko czekać, by 10, prewencyjnie zatrzymali (na 48 godzin mogą) mącicieli, wrogów dobrej zmiany.
Poseł Piotrowicz ma doświadczenie, więc na pewno wspomoże towarzyszy, upssss, kolegów.

Misio
Misio
7 listopada 2016 12:27
Reply to  Ted

tak, tak… To juz mialo sie dziac po szczycie NATO i ŚDM… Nawet czytalem GWniana gazete z instruktazem dla potencjalnie internowanych…. Zenua

Woytas
Woytas
10 listopada 2016 21:59
Reply to  Misio

jednak niedowiarek z ciebie, Misio..

Wiesław
Wiesław
6 listopada 2016 19:51

zapłoną radośnie ulice
a z drzewek zostaną wióry
zagrzmi nad miastem żesz k…a !
z półsetki gardeł chórem
przejdzie młodzież dorodna
pod ramie z panem Błaszczakiem
który z rozumem od dawna
jest jak najbardziej na bakier

Maciek123454321
Maciek123454321
7 listopada 2016 00:20

Wiecie co? Złapałem się ostatnio na niezbyt wesołym spostrzeżeniu. Widząc jakiś plakat z naszymi barwami narodowymi i jakimś stylizowanym ptaszyskiem, zaczynam mieć mdłości, bo z góry wiem, co tam będzie napisane. Zwykle jakieś plugastwo. Podobne skojarzenia mam widząc biało-czerwone flagi w towarzystwie płonących rac. Zastanawiam się, czy nie ulegam jakiejś paranoi. Chyba jednak nie. Wydaje mi się, że polscy faszyści już dostatecznie splugawili nasze barwy narodowe i Orła Białego.

Halina
Halina
7 listopada 2016 11:10

Zgadzam się. Dlatego na manifestacje kodowskie przynoszę flagę unijną.

Ania
Ania
11 listopada 2016 02:02
Reply to  Halina

To jest ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI!, nie unii!

Misio
Misio
7 listopada 2016 12:29

Macius, a co powiesz na Marsz pod auspicjami bylego pRezydenta za czekoladowym ptaszyskiem stojacym w….. i z rozowymi balonikami i okularami, obchodzacym swieto flagi bialo-czerwonej??? Co do Twojej paranoi… no coz na Twoim miejscu zdecydowanie poszedl bym za ta mysla….

zwinka
zwinka
7 listopada 2016 14:50
Reply to  Misio

Okazało się, że od czekolady lepszy jest trupi zaduch.

adama
adama
7 listopada 2016 01:10

ONRowcy i innu podobni nie mają prawa do niepodległosci Polski. Niepodległość Polski wywalczył PPS Piłsudskiego a ONRowcy donosili wtedy do carskiej ocharany na bojowników PPS walczących o NIEPODLEGŁOŚĆ, bo uważali że tylko przy Rosji Polska coś zyska. ONR to ruska agentura.

Katarzyna
Katarzyna
7 listopada 2016 07:11

dla nich opinia cywilizowanego świata nie ma znaczenia. Liczy się to co powie prezes, jak to w sekcie, gdzie wszyscy myślą jednako i robią co guru każe. Przerażające jak wielu takich ludzi jest w Polsce. Jak im wyprali mózgi

Misio
Misio
7 listopada 2016 12:34
Reply to  Katarzyna

A czymze jest cywilizowany swiat? Polityczni przyjaciele bylej wladzy? Dziennikarze zaprzyjaznieni z GW i rozgoryczona prawie Pierwsza Dama – pania Applebaum? A moze przedstawiciele koncernow, ktorzy krecili biznes z poprzednia wladza upychajac u nas Carracale czy Pendolino, mimo, ze mamy preznie dzialajace galezie tego przemyslu w Polsce. Ci ludzie nie patrza jak w sekcie na guru… Ci ludzie potrafia zdefiniowac nieco inaczej pojecie cywilizowany swiat…. I to pojecie niekonicznie pokrywa sie z Waszym.

Anna
Anna
7 listopada 2016 16:29
Reply to  Misio

Drogi Misio,a czym że jesteśmy bez przyjaciół??! Możemy sobie tylko zadać pytanie, jak poradzimy sobie SAMI tacy mali i nic nie znaczący, z naszą WIELKĄ gospodarką, złożami naturalnymi???!! Wszystkie poprzednie władze popełniały błędy, we wszystkich znajdowali się ludzie niekompetentni, łasi na pieniądze i to prawda, że PO „dało ciała”. Ale to, co robi PiS przebija wszystko, co do tej pory pokazały inne władze. Najgorsze jest to, że oni popełniają te wszystkie grzechy, które zarzucają poprzednikom, WSZYSTKIE. I nie kryją się z tym, dalej grzeszą i są przez swoich popleczników i kościół rozgrzeszani. A co do marszów narodowców, młodych-gniewnych, przekształcających frustracje swoje i swoich rodziców w agresję, niezrozumiali, tacy biedni i niewinni, bo Polacy, ci prawdziwi, zawsze butni i skorzy do bitki i warcholstwa (skądś to znamy) mają prawo do wszczynania burd, bo kto im zabroni.

Maciek123454321
Maciek123454321
7 listopada 2016 18:17
Reply to  Anna

Pani Anno, z zaprogramowanym trollem nie ma sensu rozmawiać. On tylko w kółko powtarza „wina PO i Tuska”.

Jacek
Jacek
12 listopada 2016 21:52

A jest sens słuchać się oficerów politycznych?

Misio
Misio
7 listopada 2016 18:23
Reply to  Anna

Tutaj calkowicie sie zgadzam… Ale przyjazn ma dwie rownoprawne strony.. Czy PiS robie te same bledy co poprzednicy nie wiem, na razie rozwiazali umowe na dostawy smiglowcow z mysla o wsparciu krajowego przemyslu…. Na razie rzad wyplacil w 2016 na odszkodowania za nieruchomosci 45 mln, zl, podczas gdy w 2015 roku byla to kwota 5-cio krotnie wieksza. W latach 2014-2015 w Waszawie wyplacono ponad 500 mln odszkodowan, podczas gdy w latach 2006-2011 bylo to nieco ponad 300 mln. Wiem tez jedno, jesli ten rzad zawiedzie, to spotka go taki sam los jak poprzedni…. Obecnie opozycja robi tylko jazgot, z ktorego przecietny Kowalski kompletnie nic nie ma

Jacek
Jacek
12 listopada 2016 21:53
Reply to  Misio

To uważaj na Michowice…. ponoć rozbiją bank. Mówi się o miliardach.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
7 listopada 2016 22:54
Reply to  Anna

Droga Anno, w polityce nie ma przyjaciół – są tylko interesy…

Jacek
Jacek
12 listopada 2016 21:55

No to porozmawiajmy jakie interesy może zaproponować Trumpowi Polska, których nie może zaproponować Rosja?

Jacek
Jacek
12 listopada 2016 21:51
Reply to  Anna

Teraz trzeba go pytać ile jest wstanie płacić haraczu dla Trumpa za ochronę?

Jacek
Jacek
12 listopada 2016 21:50
Reply to  Misio

o gdzie te POLSKIE FABRYKI ŚMIGŁOWCOWCÓW?

zwinka
zwinka
7 listopada 2016 13:57
Reply to  Katarzyna

Wyprane zostały tylko małe mózgi. Reszta to zwyczajny UKŁAD. Kasa i wzajemny szantaż, nie mówiąc już o haniebnej roli kościoła …

Misio
Misio
7 listopada 2016 12:26

Poki co, zadymy na obchodach Swieta Niepodleglosci prowokowala poprzednia wladza. Nie widze tez sprzecznosci w slowach Blaszczaka, ktory mowi, ze zagrozenie ze strony KOD rosnie i jednoczesnie coraz mniej ludzi przychodzi na marsze. Wlasnie dlatego, ze zainteresowanie KOD maleje, to musi on rozkrecic jakas awanture, w ktorej mainstreamowe media wykreuja go na ofiare. Probke takiego postepowania mielismy juz w Gdansku, kiedy pan Kijowski wmaszerowal z bylym PeOwskim gejem w trakcie Mszy pogrzebowej Inki i Zagonczyka…. Po roku wyraznie widac, ze KOD nie ma nic do zaoferowana ludziom mi podobnym: bedacym poza obecnymi kregami wladzy, krytycznie oceniajacym byle rzady, a chcacymi rozwoju kraju….

alek
alek
7 listopada 2016 21:38
Reply to  Misio

Misio, KOD ludziom chcącym rozwoju oferuje przestrzeganie prawa przez rządzących. Natomiast obecny rząd łamie prawo, a w zamian oferuje Misiewiczów i brednie smoleńskie.

Jacek
Jacek
12 listopada 2016 21:58
Reply to  Misio

(…)Poki co, zadymy na obchodach Swieta Niepodleglosci prowokowala poprzednia wladza.(…)
Nie zapominaj o TV Republika…

zwinka
zwinka
7 listopada 2016 14:35

Obawiam się, że nie wyrobimy ciasnego zakrętu, w jaki wprowadził nas szoferak bez prawa jazdy i wylądujemy w rowie, żeby nie powiedzieć dosadniej.

Andrzej
Andrzej
7 listopada 2016 17:25

Trzeba budować więcej więzień i reaktywować te te ośrodki odosobnienia zamknięte po stanie wojennym!

Andrzej
Andrzej
7 listopada 2016 20:08
Reply to  Andrzej

Po publikacji innego mojego tekstu przerobiłem dwa włamania do skrzynki pocztowe, po poprzednim tekście ktoś zrobił mi zamieszanie na FB. Teraz jakiś mój „imiennik” wygłasza opinię, właściwą dla mentalności Ziobry, który gotów jest nieprawomyślnych skazywać na karę śmierci oraz grzywnę. Z zainteresowaniem oczekuję dalszego rozwoju wypadków..

Misio
Misio
7 listopada 2016 22:49
Reply to  Andrzej

Dla mnie to tez jest podejrzane…. szanse spotkania w sieci kogos innego o imieniu Andrzej granicza z cudem….

szulki
szulki
9 listopada 2016 06:28

Mam dylemat moralny z tym świętem. Z jednej strony patriotyzm w obowiązującym w pisowskiej Polsce wydaniu brzydzi mnie do wymiotów. Z drugiej strony faktycznie tym pisowskim purchawom nie wolno oddawać kraju walkowerem. Pójdę więc, mam nadzieję, że demonstracja KOD nawet nie zbliży się na odległość kontaktu wzrokowego do piso-nazioli. Bo jeśli tak, to świętowanie już dożywotnio będzie mi się kojarzyć ze staniem na skraju otwartego szamba.

seaman
seaman
9 listopada 2016 17:08

cyt.:” „Problem polega na konfrontacji ze strony środowisk KOD-u, czyli Komitetu Obrony Dotychczasowości, bo tak myślę, że należy czytać ten skrót” – wyjaśniał minister w TVN24. ”
TEN TEKST NADAJE SIĘ DO ZGŁOSZENIA DO PROKURATURY, nie jestem prawnikiem ale jestem przekonany, że minister spraw wewnętrznych powinien być bezstronny i nie ujawniać swoich preferencji politycznych ogółowi. To jest niezgodne z Konstytucją i dyskwalifikuje tego ministra. Dochodzi jeszcze ośmieszanie nazwy legalnie działającej organizacji i nierówne traktowanie podmiotów prawnych.

Woytas
Woytas
10 listopada 2016 21:57

Od dawna nie zarejestrowano aż tylu demonstracji, bo Błaszczak i Ziobro pozwalają walić po pysku bezkarnie…tylko narodowcom

Toja
Toja
11 listopada 2016 21:17

pan „minister” z ramienia Partii interesów Sowieckich wie najlepiej kto i co zamierza…..

Jacek
Jacek
12 listopada 2016 21:30

(…) „Jest takie niebezpieczeństwo, że sięgną po prowokację właśnie 11 listopada, że będą dążyli do konfrontacji”. (…)
Nawet poniiewczasie napiszę, że są tacy co potrzebują jej jak tlenu…. to towarzystwo Międlara.