Dziennikarz Bartosz Gil z Radiowej Trójki został zawieszony przez władze stacji

Dziennikarz Bartosz Gil z Radiowej Trójki został zawieszony przez władze stacji

Bartosz Gil nie zgodził się na podpisanie oświadczenia, które mówiło o tym, że ostatnia Lista Przebojów Radiowej Trójki została rzekomo zmanipulowana.

 

Informacje o działaniach względem redaktora upublicznione zostały przez jego żonę, Mahdieh Gholami, która podzieliła się tymi informacjami za pośrednictwem Facebooka. Dyrektor rozgłośni, Tomasz Kowalczewski, miał poprosić Gila o podpisanie listu, w którym stwierdzono, że wynik głosowania to efekt pomyłki.

Post pani Gholami został uwiarygodniony przez red. Agnieszkę Szydłowską:– „Skoro informacja o Marku poszła już w świat, to chciałam napisać tak. Radio to magia – jestem pewna. Ale pod magiczną powłoką to praca bardzo wielu ludzi. A kiedy wieją wichry i padają wielkie nazwiska nie wspomina się o ludziach ciut mniej znanych a niezbędnych, super ważnych. Robiących wspaniałe audycje ale nocą bo wtedy udostępnia im się antenę.

Więc kiedy będziecie wpisywać # murem za Kazikiem, murem za Niedźwiedziem pomyślcie też pls MUREM ZA BARTKIEM GILEM. Z mojego od zawsze współpracownika i super druha postanowiono zrobić kozła ofiarnego – został zawieszony. Abstrakcyjność całej tej sytuacji” – napisała.

 

Bartosz Gil prowadził m.in. audycje „Radio Teheran”, „Program alternatywny” i „Strefa rokendrola wolna od angola”.

Zawieszenie Listy Przebojów Trójki było związane z wynikiem głosowania słuchaczy. Fani radiostacji za najlepszy utwór uznali „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika, który opowiada o wizycie prezesa Kaczyńskiego na zamkniętym cmentarzu.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KKEJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Cieszy mnie postawa mojej ulubionej redaktor Agnieszki Szydłowskiej, która powoduje że czynię wyjątek od reguły i co niedziela oglądam w TVP Kultura program „Niedziela z…”

KKE
KKE

„Radio Teheran” to była ostatnia audycja, której w Trujce słuchałem (bo Wojtek Ossowski zbyt poszedł w metal i zmieniali mu porę emisji), raz nawet wygrałem tam książkę w konkursie o topografii i historii Iranu. Jaka jest logika tej deklaracji, którą miała redakcja muzyczna podpisać, że potwierdzają ustalenia informatyków o manipulacji i że byli świadkami, jak już wcześniej i to nie raz Marek Niedźwiecki fałszował? To czemu dopiero teraz ujawniają? Czy starsze notowania też zweryfikują, jak bywało z meczami piłkarzy? Miło, że zarząd PR tak wysoką rolę przywiązuje do muzyki i głosowań słuchaczy, obroni ich głos, ale skoro pis nie umie… Czytaj więcej »

KKE
KKE

…a unieważnianie głosowań wzięte z sejmu: „trzeba anulować, bo przegramy, za dużo ludzi”. Wszędzie będzie taki tryb „bez żadnego trybu”, czyli „przełamanie imposybilizmu”. Już Platon w „Państwie” kazał cenzurować muzykę…