Dziennikarz TVP zbrukał pamięć polskich więźniów Auschwitz

Dziennikarz TVP zbrukał pamięć polskich więźniów Auschwitz

„Opinie o Władysławie Bartoszewskim wyrażone przez dziennikarza TVP Michała Adamczyka są haniebne – stwierdziła przewodnicząca Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej przy Premierze RP prof. Barbara Engelking.

W wydanym oświadczeniu prof. Enkelking napisała: – „Pragnę zaprotestować przeciwko obrzydliwemu atakowi na śp. Władysława Bartoszewskiego. (…) Trudno pojąć, dlaczego osoba pracująca w mediach publicznych, które teoretycznie zobligowane są pełnić szczególną misję – nie respektuje faktów, potwierdzanych przez ekspertów z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu”.

To reakcja na skandaliczne wypowiedzi dziennikarza TVP Michała Adamczyka. Opisywaliśmy tę sprawę w artykule pt. „Prezenter Wiadomości TVP zszedł do poziomu kłamliwego trolla”. Barbara Engelking podkreśliła w oświadczeniu, że „niemądrymi wypowiedziami” Adamczyk „de facto zbrukał pamięć o tragedii polskich więźniów KL Auschwitz, lekceważąc cierpienie wszystkich ofiar”.

Międzynarodowa Rada Oświęcimska jest organem doradczym premiera w sprawach dotyczących terenów byłego obozu Auschwitz oraz innych miejsc zagłady w granicach Polski. Zrzesza 25 osób z różnych krajów, m.in. byłych więźniów, specjalistów zajmujących się tematyką Holokaustu, przedstawicieli instytucji pamięci, a także duchownych.

Przez wiele lat na jej czele stał też Władysław Bartoszewski. W 1965 r. został uhonorowany przez Instytut Yad Vashem tytułem Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata.
(Źródło: wp.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RoeKazePolka gorszego sortuemila Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
emila
emila

Czego można spodziewać się po chamach jakimi są Adamczyk i reszta z TVP i TVP info.

Roe
Roe

Dokładnie, oczekiwać, że Adamczyk zachowa się przyzwocie i będzie prawdomówny to jak oczekiwać, że koza zaśpiewa arię operową

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ja też protestuję. Mój Dziadek zmarł w KL Aushwitz „na zapalenie płuc” – jak zdawkowo ujęto to w pisemku, które otrzymała Babcia po jego śmierci. Był nauczycielem i został aresztowany zaraz po otwarciu obozu. Przeżył pół roku. Nie życzę sobie, żeby ktoś wycierał sobie mordę Jego pamięcią.

Kaze
Kaze

TVP1 i TVPInfo sa fasxzystowskimi srodkami propagandy partii PiS !