Dziennikarz zwyzywany i opluty podczas marszu równości w Białymstoku

Mocny artykuł o Polsce w szwedzkim dzienniku „Dagens Nyheter”

W czasie pierwszej Parady Równości w Białymstoku, kontrmanifenstanci zaatakowali dziennikarza OKO.Press. Mężczyzna został wyzywany i opluty. Zajście zarejestrowała kamera.

 

Ja jestem z prasy (…) Nie pluj na mnie – mówi na nagraniu udostępnionym przez LGBT+News Polska dziennikarz OKO.Press. Na wideo widać, jak grupa mężczyzn pluje na niego, słychać, jak go wyzywa, a także próbuje go popychać.

– Je*** cię ku***, zboczeńcu. Won mieszańcu. – krzyczy jeden z kontrmanifestantów. Na filmiku widać również reakcję policjantów, którzy nie byli zbyt chętni do podjęcia interwencji.

Nagranie zostało udostępnione m.in. przez Joannę Scheuring-Wielgus. Posłanka skomentowała całą sytuację w następujący sposób „Zobaczcie i podajcie dalej (…) Reagujcie!”. Do incydentu odniósł się również Robert Biedroń – „Bierna postawa policji. Marsz równości powinien być świętem radości i tolerancji. Niestety, nie w Polsce. Działania rządzących i podlegających im służb skończą się tragedią”.

 

Przypomnijmy, że w sobotę uczestnicy marszu równości w stolicy Podlasia spotkali się z agresją ze strony kiboli. W mieście było tak groźnie, że prezydent zaapelował do mieszkańców by nie wychodzili w tym dniu z domów, jeżeli nie zamierzają uczestniczyć w żadnym wydarzeniu. Natomiast nad bezpieczeństwem w mieście tego dnia czuwał specjalny sztab kryzysowy.

/mr/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
21 lipca 2019 12:06

Białystok- stolica Polski „B”.

smętek
smętek
21 lipca 2019 12:37
Reply to  Grzegorz

Niestety. Ja oczekiwałem, że po otwarciu dla nas granic europejskich i masowych wyjazdach z Podlasia do pracy w Holandii i Niemczech coś zmieni się w ich widzeniu świata.

Jantar
Jantar
21 lipca 2019 13:30
Reply to  smętek

Oni nie zmienią swojego widzenia świata. To świat ma się dostosować do ich widzenia! I dopiero wtedy będą zadowoleni.

Rafał P
Rafał P
21 lipca 2019 15:49
Reply to  smętek

No i zmieniło się. Ci w miarę światli i otwarci na innych wyemigrowali. A tępe kibole zostały.

Zbyszek
Zbyszek
21 lipca 2019 13:58
Reply to  Grzegorz

Głupek

ewa
ewa
21 lipca 2019 13:15

jak moglismy dopuścić, żeby coś takiego jak PiS trząsł całą Polską,

Marek
Marek
21 lipca 2019 15:33

Kolejny raz milicja pokazuje, że jest milicją a nie policją. Kolejny raz, skrajna agresja, wykroczenia napaści na obywateli nie spotykają się z reakcja służb. Ilu z tych agresywnych przestępców jest zatrzymanych ilu wylegitymowanych? Czemu nikt po raz kolejny nie zdelegalizował kontrmanifestacji? Jak demokraci blokują faszystowskie pochody nienawiści to milicja legitymuje, wynosi, śle sprawy do sądu, a tu co? Ile wniosków będzie wysłanych?
Nie kłopoczcie się z odpowiedzią, wiadomo. Prawie wcale. Może dostaną jedynie ci co zaatakowali funkcjonariusza. Ci, którzy rzucali materiały pirotechniczne w obywateli nie dostaną nic. Nadal będą bezkarni, nie tak jak ci „terroryści” rzucający czy nawet trzymający zakazany symbol białej róży.

Maciek123454321
Maciek123454321
21 lipca 2019 19:32

„Die Straße frei den braunen Batallionen…” „Hunden und Juden Zutritt verboten.”
Zainteresowanych odsyłam do słownika oraz podręczników historii XX wieku.

daroo
daroo
24 lipca 2019 11:11

Czyżby powtórka z historii nam się szykowała ?