Dziennikarze dotarli do oświadczenia majątkowego ministra Łukasza Szumowskiego

6526 zachorowań i 116 zgonów ostatniej doby. "Fałszywie dodatni" wynik Szumowskiego - b. minister w szpitalu

Oświadczenie majątkowe ministra zostało złożone za ubiegły rok – polityk wykazał, że posiada 30 tys. zł i nie ma nawet żadnego domu lub mieszkania.

 

Jest za to właścicielem trzech działek o wielkości 1,300 m2, 1200 m2 i 0,12 ha. Przedstawiciel PiS, niestety, nie podzielił się z Polakami tym, ile warte są te grunty. Wirtualna Polska podaje, że uwzględnienie ich ceny w piśmie jest obowiązkiem.

W skład majątku ministra wchodzi też flota aut – Toyota Yaris i Land Cruiser. Prawicowiec może się też pochwalić zegarkiem Omega i piórem, które dostał od… Lecha i Marii Kaczyńskich. Inne informacje zawarte w dokumencie są nieczytelne. Odczytać można jedynie to, iż w Ministerstwie Zdrowia zarobił ok. 180 tys. zł.

 

Szef resortu złożył też korektę do przeanalizowanego przez dziennikarzy pisma. Wynika z niej, że jego dieta parlamentarna wynosiła ponad 4 tys. zł.

Łukasz Szumowski ma rozdzielność majątkową z żoną, co może tłumaczyć to, że nie jest właścicielem żadnego domu i ma na koncie stosunkowo niewielkie oszczędności.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rozbawiony
Rozbawiony
2 lipca 2020 09:11

„Dziennikarze dotarli….” 🙂 Uwielbiam takie tytuły. A ile czasu zabrało tym zuchom dotarcie do oświadczenia Szumowskiego, które jest ogólnie dostępne na stronie kancelarii premiera. wraz ze zgodą na opublikowanie? 🙂

Ela
Ela
2 lipca 2020 19:19

Biedny. On chyba jest bezdomny. Może zrzutka dla pana Szumowskiego?