Dziennikarze TVN24 i „Wyborczej” wyrzuceni z konferencji, w której uczestniczyli Głódź i Jędraszewski

Włoska "La Repubblica" cenzuruje ogłoszenie polskich wiernych

Dominika Ziółkowska z TVN24 i Dariusz Gałązka z „Gazety Wyborczej” zostali wyproszeni z sali BHP Stoczni Gdańskiej. Chcieli relacjonować konferencję z udziałem metropolitów gdańskiego i krakowskiego. Zapowiadaliśmy tę debatę w artykule „Jędraszewski i Głódź będą dyskutować o… godności człowieka na konferencji finansowanej przez rząd PiS”.

 

„Zostałem wyrzucony z sali, gdzie po ponad dwóch tygodniach robotniczego strajku, w którym od początku do końca uczestniczył mój ś.p. ojciec, stoczniowiec, podpisano Porozumienia Sierpniowe. Pracując w mediach stykam się z różnymi sytuacjami, nie rzadko nieprzyjemnymi. Jednak dziś została przekroczona granica, bo zostałem wyrzucony tylko ze względu na to, jaką gazetę reprezentuję” – napisał na Facebooku Dariusz Gałązka. Podkreślił, że była to konferencja na temat godności człowieka, a gośćmi honorowymi byli arcybiskupi, którzy „wielokrotnie udowadniali, że godność ludzką mają za nic”.

Rzecznik NSZZ Solidarność Marek Lewandowski tak „uzasadnił” niewpuszczenie dziennikarzy na salę: – „Bo to nasza impreza i mamy prawo zapraszać tych, co chcemy i nie zapraszać tych, których nie chcemy”. Przypomnijmy więc, że ta konferencja została sfinansowana z publicznych pieniędzy. Narodowe Centrum Kultury, podległe ministrowi Piotrowi Glińskiemu, przyznało na nią 82,2 tys. zł dotacji z programu „Kultura – Interwencje”.

 

A przed rozpoczęciem konferencji doszło do przepychanek między dziennikarzami a ochroną. Ochroniarze i związkowcy (m.in. Bogdan Biś, pierwszy zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”) odpychali reporterów, próbujących zadawać pytania wchodzącemu do sali Głódziowi.

Metropolita gdański był m.in. pytany, czy i kiedy odniesie się do oskarżeń o mobbing i wyłudzanie pieniędzy. Jedyne, na co było Głódzia stać, to taka oto odpowiedź: – „Dzień dobry i do widzenia!”.

bt

Źródło: wyborcza.pl, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
8 listopada 2019 17:30

Nie dziwcię sie, stanowilibyscie dodatkowe gardła do pokonferencyjnej wódeczki a na to generalicja nigdy nie pozwoli. TKO (tera … oni) !

Marek
Marek
8 listopada 2019 21:50

Żałosne. Wyrzucić dziennikarza z konferencji na temat godności człowieka – to wystarcza za komentarz na temat wartości takiej konferencji..

Nnowski
Nnowski
9 listopada 2019 10:24

W odwecie zróbcie bojkot tam gdzie pojawiają się ci dwaj panowie to aparaty i kamery ustawiać w niebo

Jantar
Jantar
9 listopada 2019 12:19

Polecam tekst prof. Hartmana na jego blogu o Jędraszewskim. Świeżynka opublikowana jakoś w zeszłym tygodniu. Rewelacyjny tekst. I taki człowiek jest gościem honorowym na konferencji na temat godności człowieka, skoro tej godności odmawia większości polskiego społeczeństwa i całym narodom i rasom! Przypominam tu wypowiedź Jędraszewskiego, która chyba została zapomniana: „Mogę sobie łatwo wyobrazić, że za jakiś czas, mam nadzieję, że sam tego nie dożyję, że w 2050 r. nieliczni biali będą pokazywani innym rasom ludzkim – tu, na terenie Europy – tak jak Indianie są pokazywani w Stanach Zjednoczonych w rezerwatach. Byli sobie kiedyś tacy ludzie, którzy tu zamieszkiwali, ale przestali istnieć na własne życzenie, ponieważ nie potrafili uznać tego, kim są od strony biologicznej”. Takie wypowiedzi Jędraszewskiego padają na spotkaniach z młodzieżą i dziećmi, tego są uczone dzieci przez tego kapłana religii „miłości i tolerancji”.