Dziś ok. 13:30 nieznany mężczyzna podpalił się przed budynkiem Sejmu RP

Dziś ok. 13:30 nieznany mężczyzna podpalił się przed budynkiem Sejmu RP.

Człowiek ten, dzięki znalezionym przy nim dokumentom, został zidentyfikowany jako 48-letni mieszkaniec Wielkopolski. Miał on przyjechać na rowerze w okolice Sejmu, a następnie polać się łatwopalną substancją i podpalić.

 

Mężczyzna został uratowany przez przebywających w okolicy funkcjonariuszy policji i przypadkowych przechodniów, którzy przewrócili go na ziemię i ugasili ogień. Świadkowie wydarzenia powiadomili ratowników pogotowia ratunkowego – ranny został przetransportowany przez nich do szpitala.

Przebieg dramatycznego wydarzenia potwierdziła stołeczna policja:

Koło Sejmu pojawił się mężczyzna, który oblał się jakąś substancją i podpalił. Natychmiast zareagowali policjanci znajdujący się w pobliżu, którzy wraz z przechodniami ugasili mężczyznę. Został on przekazany załodze karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala” –  powiedział nadkomisarz Robert Szumiata.

 

Na tę chwilę nieznane są jeszcze motywy, jakimi kierował się zrozpaczony człowiek. „Na razie nie znamy motywów działania 48-latka. Nie miał przy sobie żadnego listu, ani ulotek czy transparentów. Nie wznosił też żadnych okrzyków” – dodał Szumiata.

Według relacji „Gazety Wyborczej” mężczyzna miał wcześniej zaczepić dziennikarzy i pytać ich, czy zajmują się też dziennikarstwem śledczym; miał też krzyczeć, że w tym państwie (PiS-owskiej Polsce – red.) nie ma sprawiedliwości.

Życiu mężczyzny – zgodnie z informacjami „Wyborczej” – nie zagraża niebezpieczeństwo. „Udało się go uratować tylko dzięki szybkiej reakcji policjantów, którzy zerwali z niego płonące ubranie” – przyznał świadek incydentu.

/nt/

Źródła: onet.pl, rmf24.pl, wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
16 czerwca 2020 18:09

Kaczyński wyćlamka; -TO WINA TUSKA!!!1

Janina
Janina
16 czerwca 2020 18:46

Pisiory „znajdą” jego żółte papiery i obciążą winą poprzedników za brak leczenia tego nieszczęśnika. Ujawnią się też usłużni sygnaliści na tę okoliczność.

Maciek123454321
Maciek123454321
16 czerwca 2020 19:59

Ja już nie chcę kolejnych Piotrów Szczęsnych. Pozbądźmy się wreszcie tego obrzydliwego, fałszywego notariusza pisowskiego z pałacu Namiestnikowskiego.

zwykły obywatel
zwykły obywatel
17 czerwca 2020 08:07

MAMY DOŚĆ….

szary człowiek
szary człowiek
17 czerwca 2020 08:05

Podła zmiana ma naprawdę krew na rękach…..I nie chodzi wyłącznie o katastrofę smoleńską, ale trzy dalsze, niewinne ofiary: Piotr Szczęsny, mężczyzna w Alejach Ujazdowskich i teraz pod Sejmem.
Wymowa tych tragicznych faktów jest jednoznaczna…….a stoi za tym jedna osoba – prezes z Ciemnogrodzkiej TW”Balbina”.

Marek
Marek
17 czerwca 2020 12:00

Proszę nie zapominać o Prezydencie Adamowiczu sprawę zamordowania którego wygląda, ze zamieciono pod dywan. Mija półtora roku a dalej nic nie wiadomo, mimo, że bezpośredni sprawca został złapany na miejscu.

RyniaH
RyniaH
17 czerwca 2020 15:22

A samobojstwa ludzi pozbawionych emerytur za prace w PRLu? Takze ich zgonow na wskutek at a low serca? A „samobojstw” w aresztach swiadkow pisowskich skandali ?

Bart
Bart
17 czerwca 2020 08:45

Dobija to, że mieszkamy w państwie rządzonym przez takich bydlaków, że doprowadzają ludzi do samobójstw i prób samobójczych.