Dzisiaj Białoruś płacze. Bądźmy z nimi!

Dzisiaj Białoruś płacze. Bądźmy z nimi!

Dzisiaj, tak bardzo zajęci naszą, polską rzeczywistością, nie zwróciliśmy uwagi na to, co czym żyje Białoruś.

To bardzo smutny dzień. Dzień pogrzebu 31-letniego Ramana Bandarenki, który zmarł po brutalnym pobiciu przez zamaskowanych katów. Został zabity, bo odważył się zwrócić uwagę, by nie ściągano wstążek w barwach narodowych Białorusi. Białorusini są przekonani, że zabójstwa dokonali milicjanci w cywilu.

Oczywiście, białoruska milicja uznała to za jakąś zwykłą, chuligańską bójkę i usiłowała przekonać obywateli, że Raman był pijany, czemu zaprzeczyli lekarze, walczący o jego życie.

Udział w nabożeństwie żałobnym wzięło ponad 5 tysięcy ludzi. Ludzie płakali, a gdy ciało Ramana wyniesiono z cerkwi, krzyczeli, „Jesteś w naszych sercach„, „Roma, jesteś bohaterem!„, „Nie zapomnimy, nie darujemy„.

Te ręce wzniesione w geście zwycięstwa, te kwiaty i wieńce w kolorach bieli i czerwieni, kolorach białoruskiej flagi, towarzyszącej protestującym już od ponad 100 dni …

Proszę, zatrzymajmy się na chwilę, oddajmy hołd wolnej Białorusi, pomyślmy o tym młodym człowieku, który został zabity, tylko dlatego, że marzył o życiu w kraju, gdzie prawa człowieka coś znaczą.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
20 listopada 2020 18:33

Chwała Bohaterowi! [*] [*] [*]
Dni łukaszenki są już policzone. Według mnie skończy jak Ceausescu. Kara śmierci i strzał w tył głowy, tak to tam załatwiają, Chociaż bardziej prawdopodobne jest, że zastrzelą go właśni podwładni, gdzieś na uboczu. Podobnie skończył Kadafi.

Mariola
Mariola
20 listopada 2020 23:23

Trzymam kciuki za demokratyczną Białoruś !!!
Wspaniali ludzie!