„Dzisiaj Kaczyński mówi, że nigdy nie byliśmy rodziną”. Model rodziny prezesa w ogniu krytyki

Bartłomiej Sienkiewicz: po spotkaniu wyborczym umundurowany policjant pytał ochronę obiektu o uczestników z PO i ich auta

Przedstawiony przez Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji PiS w Lublinie model rodziny spotkał się z ostrą krytyką.

 

Przypomnijmy, według prezesa na miano rodziny zasługuje tylko model: mężczyzna plus kobieta plus ich dzieci. „Człowiek jest istotą społeczną, tworzy wspólnoty, a dwie są fundamentalne. Pierwsza z nich to rodzina. Jeden mężczyzna, jedna kobieta, w stałym związku oraz ich dzieci. Taki model rodziny ma dzisiaj wielu przeciwników. Rodzina tak rozumiana jest atakowana. Między kobietami i mężczyznami ma być równość, ale każdy z nas rodzi się kobietą albo mężczyzną. I tak ma w Polsce zostać” – mówił Kaczyński.

Kreśląc przed zebranymi swoją jedynie słuszną i sprawiedliwą wizję rodzinnego gniazda prezes PiS postawił poza margines tysiące innych polskich rodzin.

 

Zwrócił na to uwagę były szef MSW i kandydat KO na posła w okręgu świętokrzyskim, Bartłomiej Sienkiewicz. „W Polsce rok w rok jest 60 tys. rozwodów. Dzieci na ogół zostają z matką. Według Jarosława Kaczyńskiego to nie jest rodzina. Sam w dzieciństwie przez to przeszedłem. W imieniu swoim i mi podobnych mówię: Kaczyński nic nie rozumiesz. Mniej niż nic. I nie masz prawa tak mówić” – napisał na Twitterze Sienkiewicz, a jego wpis spotkał się z dużym odzewem ze strony internautów, którzy również wychowywali się w niepełnych rodzinach.

Mój ojciec zmarł, gdy ja miałem roczek. Mnie i moje dwie starsze siostry wychowywała mama z babcią. Flaki sobie wypruwała, żebyśmy wyszli na ludzi. Dzisiaj Kaczyński mówi, że nigdy nie byliśmy rodziną” – możemy przeczytać w komentarzach do wypowiedzi prezesa.

wb

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
antyuzurpatorJankaBelindaChermesZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Małżeństwo moich rodziców było przez 50 lat tylko na papierze. Ojca nigdy nie było w domu – wyprowadził się i wymeldował w tajemnicy, przez lata mieszkał u swojej matki i tam się zameldował. Na 50-ą rocznicę ślubu mama otrzymała od niego prezent w postaci rozwodu. Przez wszystkie lata mama wychowywała mnie wraz z babcią. Dziś Kaczyński mówi, że to nie była rodzina, że jestem nikim.

Zwinka
Zwinka

No to za chwilę możemy się spodziewać rządowego projektu dotyczącego przymusowej aborcji żyć poczętych niezgodnie z narzuconą formułą. Skoro „tak ma pozostać, że prawdziwy Polak musi być albo kobietą albo mężczyzną”, to Zbawiciel sam się zapędził w kozi róg i musi odpowiedzieć na pytanie, co zrobić z Polakami, u których już w życiu płodowym stwierdzono dwupłciowość. lub inne wady genetyczne, podważające powyższą klasyfikację ??? Pachnie to w prostej linii zakamuflowaną eksterminacją ludzi urodzonych niezgodnie z linią partii. Baczność, barbarzyńcy ante portas !!!

Chermes
Chermes

A facet i kot? Toż to przecież też rodzina.

Belinda
Belinda

facet to brzmi dumnie – to nie ten przypadek. …

Janka
Janka

Te głupoty jakie wygaduje Kaczyński trudno komentować, no bo jak dyskutować z głupotą? Dla mnie ciągle jest niezrozumiałe jak to się dzieje, że w sondażach pis ciągle prowadzi.?Czy mam rozumieć, że duża część społeczeństwa polskiego to zwyczajnie ciemny lud, który wierzy w te głupoty? Przykro jest patrzeć na te paniusie w białych fartuszkach, z koła gospodyń wiejskich, które wdzięczą się do Kaczyńskiego. A Polacy, którzy nie chodzą do wyborów, jakie motywacje im przyświecają aby nie głosować, czy naprawdę można tak dalece nie interesować się polityką, że stają się obojętne zmiany na gorsze w funkcjonowaniu wszystkiego co nas otacza na co… Czytaj więcej »

antyuzurpator
antyuzurpator

Tak zwana europejska cywilizacja od 2019 lat (tak naprawdę trochę krócej, może o 33 lata) jest trenowana w wierzeniu w głupoty. My dwukrotnie krócej, ale za to intensywniej, zwłaszcza w ostatnich latach.

(Żeby nie było wątpliwości — według mnie niech sobie wierzą, ale niech się odczepią od tych którzy nie mają ochoty wierzyć i niech nie próbują rządzić ich życiem według swoich zasad.)