Dzisiaj Polska jest kobietą, pełną bólu i rozpaczy, ale i determinacji

Dzisiaj Polska jest kobietą, pełną bólu i rozpaczy, ale i determinacji

Moje serce płacze.

Prezes, hierarchowie Polskiej Instytucji Kościelnej, przedstawiciele środowisk skrajnie narodowych, fanatycy czyli Ordo iuris i Kaja Godek ustawili właśnie ołtarz ofiarny, na którym złożyli polskie kobiety.

Próbują spętać nas zakazami, nakazami, pozbawić własnej woli, zmusić do życia podług ich kaprysów, ich widzimisię, co tak dumnie nazywają misją i kagankiem tego chrześcijaństwa, które pełne nienawiści. Nienawiści właśnie do nas…

Składają nas w ofierze, by udając, że robią to z miłości do bliźniego swego i swego wyobrażenia Boga, tak naprawdę chcą wygrać Polskę. Co z tego, że brudną, brunatną, zniewoloną małymi umysłami, zaprzedaną fałszywym prorokom. Co z tego, że Polskę płaczącą, budowaną na krzywdzie, strachu, niszczonej tożsamości. Ważne, że to ich Polska. Wstrętna, ale ICH!

Dzisiaj stoczyli się wokół ołtarza, na którym leżą pokiereszowane ciała polskich kobiet, ich poranione dusze. Z uśmiechem na ustach, radością w oczach, ściskają się i pijani szczęściem triumfują. To ich sukces.

Ech, jakaż ta ofiara piękna. Jak wspaniale wpisuje się w ten rytm chrześcijańskiego fundamentalizmu, który ma wyznaczać normy i prawa. Ma być wzorcem. Ma być dowodem na wyższość zakłamanej wiary nad człowiekiem. Ma być zwycięstwem pseudointelektualnej i pseudopostępowej koterii z krzyżem w tle i krwawiącym różańcem w dłoni.

Wcisnęli nam koronę cierniową nazywając to zaszczytem, sprofanowali nasze jestestwo mówiąc, że to dla naszego dobra. Ukrzyżowali nasze dusze, wmawiając nam, że to jedyna prawda. Lubieżnie rozrywają nas na kawałki, karmiąc się naszym cierpieniem i strachem. Drżącymi z zachłanności rękami wyznaczają nam granice, za którymi jesteśmy już tylko ofiarami ich chorej krucjaty.

Zebranym wokół ołtarza gra muzyka. Niesie się w Polskę i świat, a jej przerażające dźwięki aż paraliżują. My słyszymy nuty pełne fałszu i zniszczenia, oni hymn wolności i oddania złotemu cielcowi, bo to właśnie ich Bóg. To nie szaleństwo mąci im w głowach, to miłość, miłość, miłość…do siebie, szczytnie nazywana ideą i wolą bożą.

Nasze ciała krzyczą!

Rozdarte bólem jesteśmy jednym wielkim sprzeciwem!

Mam przed oczami tę piękną, starszą kobietę, którą kilku osiłków pod dowództwem prawdziwego Polaka, pana Bąkiewicza, szarpiąc, sprowadza ze schodów kościoła. Obok stoi policjant, udaje ślepego i głuchego. Nie mogę zatrzeć w pamięci tej Dziewczyny, leżącej na ulicy, czekającej na przyjazd karetki. Szarpania uczestniczek protestów, reakcji policji, która w większości, kolejny raz pokazała, że nie broni Polski, broni tego prezesa, tę Polską Instytucję Kościelną, tych kato-fundamentalistów i czeka na nagrodę w postaci lepszej płacy za ofiarną służbę.

Te setki tysięcy kobiet na ulicach miast i miasteczek, ich gniew, który niesie się jak płonąca pochodnia.

Moje serce płacze!

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wolnościowiec
Wolnościowiec
26 października 2020 20:11

Najbardziej w tym wszystkim rozwala mnie ciągłe gadanie że to tylko lewica protestuje, lewackie bojówki itp. Przecież tam jest też pełno prawicowców! Sam znam kilku ludzi co mają poglądy prawicowe też są wściekli na to co się stało (popierają kompromis) , to ludzie co głosowali na Konfederacje, są wściekli i mówią, żę już nigdy na nich nie zagłosują. Pewnie w PIS i TVP dostaliby zwarcia mózgu gdyby to usłyszeli.

OldFart
OldFart
27 października 2020 00:04

Wściekłość, płacz i zgrzytanie zębów milionów Polek i Polaków. To bardziej ekscytujące niż Rodeo, prawda kaczorku?

Antykaczor
Antykaczor
27 października 2020 08:40

Piękny tekst ale dla nich jest on kompletnie niezrozumiały. Kultura jest oznaką słabości. Kaczyński (mordy zdradzieckie) czy Ziemkiewicz (k….i) zrozumieją doskonale słowo w……ć. To jest ich poziom.

szary człowiek
szary człowiek
27 października 2020 17:15

Jak zwykleautorka celnie i dobitnie opisała to co wyrabia rozpasany pis-uar, pod dyktando czarnej zarazy z kurii synów, którzy uważają, że kobieta ma bezwolnie służyć mężczyźnie (tak jak w średniowieczu), można ją bić i poniewierać. To ideologia fanatuków katobolszewii!

Jacek Doliński
Jacek Doliński
28 października 2020 16:49

W sprawie aborcji trzeba znaleźć jakiś kompromis, ale skoro dotychczasowy, i tak mający wielki przechył na stronę światopoglądu katolickiego, został przez Kaczyńskiego, przy użyciu Trybunału Kucharki, potłuczony na drobne kawałki, to posklejanie go na powrót już nie wchodzi w rachubę! Proponuję nowy kompromis, na miarę XXI wieku:
Państwo w żadnym przypadku, nawet bezpośredniego zagrożenia życia, nie zmusza kobiet do dokonywania aborcji, jeżeli jest ona sprzeczna z ich światopoglądem – i na tej samej zasadzie państwo w żadnym przypadku nie zabrania kobietom dokonywania aborcji we wczesnym okresie ciąży, jeżeli nie jest ona z ich światopoglądem sprzeczna.
A jeżeli aborcja jest sprzeczna z sumieniem jakiegoś lekarza, to nie jest on przyjmowany na specjalizację z ginekologii, albo, jeżeli już ją ma, proponuje mu się zmianę specjalizacji.

ZbiGniew
ZbiGniew
29 października 2020 12:57

Jesteśmy cynicznie rozgrywani, tak naprawdę tańczymy jak nam zagrają. Jedno pytanie tylko budzi drugą wściekłość – jak można było uchwalić taką Konstytucję, która jest bardziej restrykcyjna w kwestii aborcji niż Stary Testament – Tora. W tamtym momencie zostaliśmy ograni a za zaistniałą sytuację odpowiedzialni są wszyscy politycy z tamtych czasów, bo de facto to nie był kompromis tylko bomba z opóźnionym zapłonem, która teraz została zdetonowana.