Dziwisz miał związki ze zboczeńcem? Kardynał nie zamierza się z tego tłumaczyć

Dziwisz miał związki ze zboczeńcem? Kardynał nie zamierza się z tego tłumaczyć

W TVN 24 został wyemitowany film dokumentalny pt. „KRÓLestwo” o działalności ks. Mirosława Króla. Duchowny miał się rzekomo dopuścić aktów molestowania seksualnego na swoich wychowankach w polonijnym seminarium w Orchard Lake.

 

W sprawie ks. Króla toczy się właśnie proces przed amerykańskim sądem. Duchownego  oskarżają o molestowanie jego dwaj byli podwładni.

To jednak nie wszystko, bo ks. Król cieszył się bliskim relacjami z hierarchami, w tym z kardynałem Stanisławem Dziwiszem aka „Donem Stanislao”. Sekretariat kardynała wydał komunikat, w którym stwierdzono, że nie zamierza on komentować skandalu.

„Jeśli chodzi o kontakty z ks. Mirosławem Królem, to wynikały one – podobnie jak w przypadku innych osób sprawujących urzędy kościelne – z obowiązków związanych z funkcją pełnioną przez Księdza Kardynała w Kościele” – podał sekretariat.

 

Przypomnijmy, że także działalność kardynała Dziwisza została naświetlona w TVN. Hierarcha został oskarżony w reportażu o przychylne podejście do zboczonych księży, którzy mogli się za jego czasów cieszyć dużą dozą tolerancji.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Kardynał Dziwisz uważa, że jest niewinny i padł ofiarą antyklerykalnej nagonki. Wiążę ją z próbą zdyskredytowania osoby – Jana Pawła II.

/kw/

Źródła: tvn24.pl, onet.pl                                                                                                             

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Savonarola
Savonarola
10 czerwca 2021 17:35

Zwyrodniałe towarzycho, kryjące zbieraninę homoseksulno-pedofilską! Czarna zaraza przesiąknięta arogancją, chciwością i zwyrodnialstwem!

Jantar
Jantar
10 czerwca 2021 22:10
Reply to  Savonarola

Po prostu największa i najstarsza organizacja zbrodnicza w historii świata – nigdy nie rozliczona ze zbrodni, przestępstw seksualnych i majątkowych, z wykorzystywania ludzi.

Nie miejmy złudzeń, że Franek cokolwiek z tym szambem zrobi. Nikomu z hierarchów w żadnym kraju nie spadnie nawet włos z głowy. Co najwyżej będą lekkie kary przesuwające hierarchów do innych diecezji, albo wysłanie ich na emerytury. Poświęci natomiast od czasu do czasu jakiegoś podrzędnego księdza, żeby w mediach wykazać, jak to walczy z patologiami.

Stanisław
Stanisław
12 czerwca 2021 08:17
Reply to  Savonarola

Zgadzam się. Zboczeńcy won z seminariów.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
11 czerwca 2021 10:51

A jak się miewa związek Dziwisza z diakonem stałym Andrea Nardotto, który kilkanaście lat temu ewakuował się z Rzymu do Krakowa razem z nim?

Marek
Marek
11 czerwca 2021 11:30

Co ma się chłop tłumaczyć jak „on nic nie wie i nic nie pamięta”. Chowanie głowy w piasek to dobra metoda ale dla strusia. Mam wrażenie że w przypadku Dziwisza i całego polskiego KK efekt będzie odwrotny od zamierzanego. Ale zaklinać rzeczywistość zawsze można