Dziwisz PRZEBACZYŁ Polakom na antenie TV Trwam

Ofiara księży pedofilii przez lata zwracała się o pomoc do Dziwisza, ale…kardynał milczał

W weekend na antenie Telewizji Trwam o. Tadeusza Rydzyka wyemitowano program pt. „Ataki na świętego Jana Pawła II”, w którym wypowiedział się m.in. jeden z najbliższych współpracownik Karola Wojtyły – kardynał Stanisław Dziwisz.

Hierarcha stanął w obronie rzekomo atakowanego papieża, chwalił go, a także opowiedział o zmianach zachodzących w Polsce na przestrzeni ostatnich lat:

Widzę, że ta Polska jest inna niż ta, którą była kilkadziesiąt lata temu. Była zachwycona papieżem, zachwycona jego nauczaniem. Najwybitniejszy Polak w historii naszego narodu i święty. Jeśli ktoś tego nie pamięta, to popada w wielki błąd”.

W dalszej części wypowiedzi zasugerował, iż obecne „uderzenie” w niego (Dziwisza), jest tylko częścią większej kampanii wymierzonej w Jana Pawła II.

„Żeby uderzyć w papieża, to trzeba też uderzyć w ludzi, którzy z nim współpracowali. To była nasza służba papieżowi, a poprzez papieża mojej ojczyźnie. Jeśli moja ojczyzna tego nie widzi, a kiedyś widziała, to niewątpliwie powoduje u mnie ból, ale przebaczam” – powiedział próbujący się wybielić Dziwisz.

Przywołanym przez Dziwisza „uderzeniem” jest oczywiście film „Don Stanislao”. Produkcja pokazuje hierarchę  jako tego, który choć wiedział o przestępstwach kleru, to nic sobie z tego nie robił i pozwalał na dalsze funkcjonowanie przestępców w Kościele. Kardynał, zdaniem krytyków, ukrywał część informacji przed Ojcem Świętym.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Zgadzacie się z tym, że papież i Dziwisz są w tej chwili ofiarą negatywnej kampanii? Czy może Dziwisz i jego obrońcy próbują tylko wykorzystać autorytet Jana Pawła II, aby odeprzeć od kardynała zarzuty przedstawione w przywołanym dokumencie?

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Shaq
Shaq
21 grudnia 2020 08:07

Dziwisz jest bezczelny i zakłamany. Jeśli reszta kleru nie reaguje na to, co on mówi, to znaczy, że jest na to przyzwolenie.
A że dzieciom łamie się życiorysy i popełnia się na nich zbrodnie – kogóż to w kościele katolickim obchodzi…

HerodAntypis
HerodAntypis
21 grudnia 2020 08:11

Wsadź se zboczony dziwaku swoje przebaczenie tam, gdzie lubisz, ale sobie, a nie dzieciom.

Anna
Anna
21 grudnia 2020 09:29

Najwybitniejszym Polakiem, a raczej Polką była Maria Skłodowska-Curie.

Maciek123454321
Maciek123454321
21 grudnia 2020 10:18

Rzygać się chce. Co za bezczelność! W tym kontekście nie dziwi mnie wcale, że ten stary hipokryta dał Piłsudskiemu wątpliwej wartości Zimnego Lecha za sąsiada.

Jantar
Jantar
21 grudnia 2020 16:25

Piłsudski dostał Zimnego Lecha za sąsiada, bo obaj z bratem są jego wyznawcami. Idę o zakład, że trzecim lokatorem w tejże krypcie będzie „Zbawca Narodu”.

irena
irena
21 grudnia 2020 17:17
Reply to  Jantar

NO NIE !!! Never !!!

Kazimierz
Kazimierz
21 grudnia 2020 18:53
Reply to  Jantar

Tylko czy P. Maria się zgodzi

Marek
Marek
21 grudnia 2020 11:09

woooow!!!! Jaki dobry „pan”! Ma gość ego tak wielkie jak wielki brzuch, a do tego tupet.
Oni naprawdę nic z tego co się dzieje nie zrozumieli. Oni naprawdę ciągle myślą że Polacy to pańszczyźniane chłopstwo które po rękach powinno biskupa całować, oddawać dziesięcinę bez narzekania, i bać się „ogni piekielnych” bo on jako urzędnik „pana Boga” może tam maluczkiego zesłać Zdają się nie wiedzieć, że jest wiek XXI po pańszczyźnianych chłopach nawet wspomnienie nie zostało, a w ognie piekielne też mało już kto wierzy! Tak jak nie wierzy w biskupią nieomylność.

Jantar
Jantar
21 grudnia 2020 16:24
Reply to  Marek

„Oni naprawdę ciągle myślą że Polacy to pańszczyźniane chłopstwo które po rękach powinno biskupa całować,”

Toż to żadne odkrycie!!!! Regularnie biskupi w kazaniach mówią, że Polacy ich nie szanują. Regularnie przypominają, że „katolicy mają obowiązek klękać przed księdzem idącym ulicą i całować go po rękach”. Żalą się, że Polacy już od lat tego nie robią i żądają powrotu do tego zwyczaju.

Olo
Olo
21 grudnia 2020 22:57
Reply to  Jantar

Ujęte w punkt

Ana
Ana
21 grudnia 2020 11:53

Ofiarom księży pedofilów też przebaczył?

Zwinka
Zwinka
21 grudnia 2020 12:33

A ktoś go o jakieś przebaczenie prosił ???

Ignac Kawa
Ignac Kawa
21 grudnia 2020 13:20

Nie życzę sobie aby przebaczał mi złodziej, kanciarz i prostak o cechach i mentalności wiejskiego plebana, który piął się w hierarchii zdemoralizowanej dzięki bezmyślnemu poparciu ludzi postraszonych diabłem i piekłem. Piął się dlatego, że miał upodobania wspólne z wszystkowówczasmogącym szefem. Olewam przebaczenie żółtym płynem organicznym. Ufff!Ip

irena
irena
21 grudnia 2020 16:36

Najwiekszy jego grzech to oszukiwanie CZLOWIEKA , ktory mu UFAL !!! Ale on zwyczajnie tego nie rozumie !!!

Rafapon
Rafapon
21 grudnia 2020 17:20

Łaskawca. On już ma we krwi przebaczanie. Zwłaszcza kolegom po fachu gwałcącym ministrantów.

Chermes
Chermes
21 grudnia 2020 17:56
Reply to  Rafapon

Sądząc z jego wypowiedzi, to raczej przebacza ministrantom, że sprowadzili jego świątobliwych kumpli na złą drogę,

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
22 grudnia 2020 00:49

Biedną wdowę prześladują! A ona tylko chciała schować brudy KRK PL pod sukienkę, jak za dawnych lat. Eklezjalna praktyka zderzyła się czołowo z nowym pokoleniem. Co robić? Po staremu – rżnąć głupa, iść w zaparte, nie pamiętać… Przestali to kupować? Więc się… dziwisz i kombinujesz co dalej.