Edukacja seksualna karana więzieniem? Projekt w Sejmie

Mogą Cię ukarać za  pozostawienie dziecka w domu. Nawet z powodu koronawirusa. Kara do 10 tys. zł

„Rzeczpospolita” podaje, że 5 sierpnia br. odbyło się ponowne pierwsze czytanie projektu ws. zakazu edukacji seksualnej autorstwa Fundacji Pro – prawo do życia. Organizacja ta głosi skrajnie prawicowe poglądy i zrównuje LGBT z pedofilami. Pierwotnie jej projekt „Stop pedofilii” trafił do Sejmu jako projekt obywatelski.

 

Sejm poprzedniej kadencji, jeszcze jesienią, skierował projekt od pracy w komisji. Działalność ws. projektu przycichła wraz z nastaniem nowej kadencji Sejmu. W kwietniu nastąpiło kolejne pierwsze czytanie tekstu i ponowne odesłanie do komisji. Już po wyborach prezydenckich, po cichu, znów zaczęto pracować nad kryminalizacją niektórych form prowadzenia edukacji seksualnej.

„Rzeczpospolita” donosi o utworzeniu podkomisji ds. nowelizacji prawa karnego. Jej szefem jest poseł PiS Bartłomiej Wróblewski, który, jak podaje serwis NaTemat.pl, znany jest z „wręcz ultrakonserwatywnych poglądów”.

 

Poseł Piotr Sak (Solidarna Polska) w rozmowie z dziennikarzami „Rzeczpospolitej” wyjaśnił, że rzeczywiście rozpoczęły się już prace w celu rozpoznania projektu. Niewykluczone więc, że przynajmniej część PiS poprze delegalizację edukacji. Oznaczałoby to karę więzienia do nawet dwóch lat więzienia dla każdej osoby, która „propagowałaby” lub „pochwalała” podejmowania aktu płciowego przez nieletniego. Kara do trzech lat więzienia groziłaby osobie „chwalącej” akt płciowy w szkole.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Takie rozwiązanie prawne może w praktyce doprowadzić do faktycznej delegalizacji wszelkich form edukacji seksualnej w szkołach i innych placówkach oświatowych.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Polka gorszego sortuMarekMariuszJantarewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Powtórzę prawie w całości wpis spod wcześniejszego artykułu: czytałam też w necie artykuł o identycznym zakazie wprowadzonym przez Mussoliniego we Włoszech. Plus programy socjalne, usuwanie kobiet z życia publicznego, odebranie kobietom wszelkich praw z wyborczymi włącznie, całkowity zakaz aborcji i nakaz rodzenia jak największej ilości dzieci. Poszczególne elementy chyba coś nam przypominają, prawda? O zwolnieniach z budżetówki właśnie już jest głośno. Nie zdziwię się, jeśli na pierwszy ogień pójdą do zwolnienia kobiety w wieku rozrodczym i w dodatku przeciwniczki PiS. Demografia przecież u nas fatalna, a kobieta mająca możliwość kariery nie chce dzieci rodzić. Więc trzeba ją do tego zmusić.… Czytaj więcej »

Janusz_S
Janusz_S

Jak uprawa pieczarek: trzymać w ciemnocie, posypywać (G) powiedzmy nawozem, a jak któraś wystawi kapelusz to uciąć

olanna
olanna

Gdyby ktoś miał wątpliwości co do przyczyn wyników wyborów, a co za tym, i stanu obecnego, oto przyczyna skutków widocznych. Oto fragment przemówienia Krzysztofa Warlikowskiego, reżysera teatralnego, w Parlamencie Europejskim: „Pochodzę z Polski, z kraju, który po transformacji ustrojowej utracił grupę społeczną nazywaną inteligencją i żmudnie zaczął budować nowe autorytety, także w dziedzinie kultury. Jednocześnie kultura, podobnie jak inne sfery życia, stała się strefą działania wolnego rynku, który zaczął wywracać kryteria i wartości. Telewizja, prasa, media nieuchronnie stały się maszyną do produkowania powierzchni reklamowych. Bezinteresowność, tak ważna dla sztuki, straciła na znaczeniu. Wszyscy zaczęli schlebiać przeciętnym gustom i niskim potrzebom.… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Moim zdaniem jest trochę inaczej. Nie dyskutuję z kwestią, że ludzie nie czytają, bo z tym faktycznie jest duży problem. Jednak zrzucanie za to winy na konsumpcjonizm i tanią rozrywkę jest błędem. To szkoła bowiem ma nauczyć dzieci, później młodzież i dorosłych, czytania ze zrozumieniem. A jak to wygląda? Wystarczy spojrzeć na listę lektur obowiązkowych na języku polskim. Ledwie dziecko nauczy się czytać, a już musi czytać Biblię, Pisma świętych (m.in. JP2), albo Pana Tadeusza. Przecież to nie są lektury dla 9 letniego dziecka, które niewiele jest w stanie zrozumieć z tego, co czyta! Ja nie byłam w stanie przebrnąć… Czytaj więcej »

olanna
olanna

Przeczytaj Waść z Kim dyskutujesz, bo na pewno nie ze mną 😉 choć z diagnozą się zgadzam. Tekst nie jest mojego autorstwa. Potem jeszcze raz przeczytaj, ze zrozumieniem. Nikt Waści nie broni „używać” kultury na takim poziomie, na jakim sam Pan raczy się zdecydować. Z powyższego nie wynika dla mnie, że trza likwidować cokolwiek. W miarę poszerzania kultury, (a nie de-ewolucji w tejże bo ważniejsza jest kiełbacha i pochodne w postaci dóbr reklamowych – to nie dziwota że elektorat…itd) same uległyby degradacji zenki np. Z brakiem czasu, to jeszcze od biedy, tylko jakoś tak dziwnie się ten czas skurczył….ja swoich… Czytaj więcej »

ewa
ewa

Przecież dziecko nie może wiedzieć że molestuje je ksiądz lub osoba bliska Nie uczone są lepszym materiałem dla pedofili

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

No i gdy dziecko nie będzie tego wiedzieć, nie będzie się skarżyło, co w efekcie da spadek liczby zgłaszanych przypadków takich przestępstw. I o to chodzi. Będą mogli powiedzieć całemu światu, że w kraju nad Wisłą pedofilii nie ma. Proste?

Mariusz
Mariusz

i bardzo dobrze; młodzież zorganizuje podziemie erotyczne. Nic tak nie smakuj, jak zakazany owoc

Marek
Marek

Bardzo dobrze dla kogo? „podziemie erotyczne” raczej nie przekaże rzetelnej wiedzy. Bardziej prawdopodobne, że doprowadzi do wzrostu ilości niechcianych ciąż u nastolatek, gwałtów, powikłań po aborcji u szamanów,, powikłań po chorobach wenerycznych, zrujnowanych żyć, braku perspektyw na przyszłość. Słowem spowoduje zwiększenie patologi wynikającej z ciemnoty. Ale może właśnie taki jest cel tego projektu. Taka wielowarstwowa intryga mająca na celu cofnięcie poziomu cywilizacyjnego, bo wiadomo, że prymitywny lud jest bardziej podatny na zabobon, „naukę” kościoła a do tego materialnie o wiele bardziej zależny od pana władcy polityka. Jak na możliwości mentalne prawicy to chyba jednak zbyt rozbudowana intryga, pewnie więc chodzi… Czytaj więcej »