Elżbieta Rafalska popiera kościelny sprzeciw wobec limitów ludzi uczestniczących w nabożeństwach

Elżbieta Rafalska popiera kościelny sprzeciw wobec limitów ludzi uczestniczących w nabożeństwach

Była minister rodziny w rządzie PiS oraz europosłanka poparła list abpa Stanisława Gądeckiego, pisany do premiera Morawieckiego w sprawie limitu osób w kościele.

 

Przewodniczący KEP sprzeciwia się ograniczaniu „prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary”. W liście pisze o „diametralnie innej i zdecydowanie lepszej sytuacji epidemicznej”, zatem arcybiskup wyraża swój sprzeciw wobec dalszego „ograniczania praw wiernych”.

Elżbieta Rafalska skomentowała ten list na Twitterze: „Obowiązujący od 6 czerwca limit 150 uczestników + zaszczepieni przebywających ze sobą 10 godzin na weselach i bez masek dlaczego nie dotyczy wiernych w kościołach, noszących maseczki i przebywających ze sobą zaledwie godzinę? Dyskryminacja?

 

Do 25 czerwca w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit  jednej osoby na 15 m². Zbigniew Ziobro na dzisiejszym posiedzeniu rządu już zaapelował o poluzowanie tego limitu. Podobno premier ma się zająć sprawą jeszcze w tym tygodniu.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

A kiedy zlikwiduje pan ograniczenia w prawie do zgromadzeń, panie premierze?

/td/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
8 czerwca 2021 19:58

W kato-faszyzmie prawa obywatelskie nie są ważne. Liczą się tylko prawa wiernych. A jaki jest limit w sklepie gdzie zazwyczaj spędza się dużo mniej czasu niż na mszy? Może tym się osłanka zainteresuje (p zgubione celowo)?

Goool
Goool
9 czerwca 2021 06:41
Reply to  Marek

Zobacz limit w wielkopowierzchniowych – Ok 2000 tys osób w największych sklepach. A w tych spędza się tyle czasu co w kościele albo i więcej.

Bart
Bart
9 czerwca 2021 06:41

Ja też popieram. Twardogłowi katolicy mają łazić do kościołów i się zarażać, z wszelkimi tego konsekwencjami. Należy tylko zmienić przepisy, aby leczenie u nich covida było pełnopłatne.