Elżbieta Witek ma tajny plan. Posłowie niech planują przerwę w wakacjach…

Emocje podczas obrad Sejmu

Elżbieta Witek, wszystko na to wskazuje, pragnie się mocniej zaznaczyć wśród grona wspierających Andrzeja Dudę w batalii o jego reelekcję. Oczywiście w rządzącej partii nic nie dzieje się, przynajmniej jeśli chodzi o rzeczy kluczowe, bez wiedzy i akceptacji przywódcy. Jednak „szary poseł” z powodu bycia „szarym posłem” nie może swoją osobą firmować pewnych poczynań (czyt: żadnych).

 

Tym razem więc padło na panią marszałek i wg fakt.pl  to ona właśnie powiła tajny plan pomocy Andrzejowi Dudzie. Polityczne tajne plany mają to do siebie w naszym kraju, że z miejsca stają tajemnicą publiczną. Co zamierza Elżbieta Witek? Ano ma zamiar zwołać, jeszcze przed drugą turą, posiedzenie Sejmu.

„Chodzi o to, by zdążyć uchwalić bon turystyczny, czyli dodatkowe 500 zł na dziecko – na wakacje spędzone w kraju. To jedna z przedwyborczych obietnic Andrzeja Dudy. Prezydencki projekt ustawy już został uchwalony przez Sejm, teraz ma się nim zająć Senat. I jak wynika z porządku najbliższego posiedzenia, senatorowie już od środy mają nad nim debatować. Możliwe, że bon zostanie uchwalony jeszcze w tym tygodniu”- czytamy na fakt.pl.

 

Nawet jeśli senatorowie wprowadzą poprawki (a tak ma się stać) i dokument wróci do Sejmu to posłowie wg zaplanowanego kalendarza będą nad nim pracowali od 22 lipca.  Pamiętajmy jednak, że mamy do czynienia z tajnym planem…

W tej fazie polega on na tym, że pani marszałek skróci posłom wakacje i zwoła posiedzenie jak tylko bon zostanie przyjęty przez Senat.

„To zabawa w kotka i myszkę. Wygląda na to, że PiS chce ogłosić kolejny sukces Andrzeja Dudy. Gdyby im rzeczywiście zależało, to pomoc w formie bonu trafiłaby do rodzin jeszcze przed wakacjami, a nie w ich połowie. To wszystko powoduje, że w tym roku na pewno wiele rodzin nie zdąży z niego skorzystać – mówi Faktowi poseł Jarosław Urbaniak z KO”

Jedno jest bezdyskusyjne: konsekwencji w działaniu rządzącym naprawdę można pozazdrościć.

/as/

Źródło:fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
Krystyna
30 czerwca 2020 16:35

Tyle miliardów długów, a rząd jeszcze chce wydawać więcej. Z próżnego i Salomon nie naleje! Nasze dzieci i wnuki będą musiały cierpieć, aby te długi, zaciągnięte przez PiS spłacać

Bart
Bart
1 lipca 2020 09:25
Reply to  Krystyna

Dokładnie, Również 500+ to nie są pieniądze „dane” komukolwiek. To pożyczka – do sprłacenia przez nasze dzieci.