Elżbieta Witek też nie zamierza opublikować list poparcia dla kandydatów do nowej KRS

Elżbieta Witek też nie zamierza opublikować list poparcia dla kandydatów do nowej KRS

Wybrana na miejsce Marka Kuchcińskiego nowa marszałek Sejmu Elżbieta Witek też nie ujawni list osób, które poparły kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa, wybranej przez polityków PiS i Kukiz’15. Zamierza poczekać na stanowisko Trybunału Konstytucyjnego, kierowanego – jak wiadomo – przez „odkrycie towarzyskie” prezesa PiS Julię Przyłębską.

 

„Mam z jednej strony wyrok NSA, który uchyla w części decyzję szefa Kancelarii Sejmu – to nie jest wyrok nakazujący publikację, tylko uchylający w części decyzję szefa Kancelarii Sejmu. Jednocześnie mam aż trzy wnioski prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych zakazujące mi publikowania tej listy do czasu rozstrzygnięcia przez niego tej sprawy, dlatego że włączył się dodatkowy podmiot, który zakwestionował upublicznianie jego danych osobowych. Otrzymałam też z Trybunału Konstytucyjnego informację, że Trybunał zajmie się sprawą stwierdzenia zgodności z Konstytucją przepisu ustawy o KRS dot. ujawnienia zgłoszeń kandydatów do Rady” – tak Witek „tłumaczyła” swoją decyzję.

28 czerwca NSA orzekł, że Kancelaria Sejmu ma udostępnić wykazy nazwisk osób popierających kandydatów do nowej KRS. Kancelaria powinna była to zrobić do 30 lipca. Prawomocny wyrok sądu – jak widać – nie ma znaczenia także dla obecnej marszałek Sejmu.

 

– „Wstyd pani marszałek. Od razu łamie pani prawo. Kiedy dymisje za kłamstwa w Kancelarii Sejmu? Czy nie ma pani przyzwoitości?”; – „To paradne – historyk i nauczycielka udaje autorytet prawniczy i „ocenia”, czym jest wyrok NSA. Wierzę, że kiedyś naprawdę zetknie się z wymiarem sprawiedliwości i że to będzie bardzo bolało!”; – „Pani Marszałek zapomina że kadencja kończy się za kilka miesięcy, a Trybunał Stanu działa non stop. Żadna władza nie trwa wiecznie, czy warto płacić za nią warto tak wysoką cenę…” – komentowali internauci decyzję Witek.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
GrzegorzAndaObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Jesteś paniusiu tak samo zakłamana jak twój poprzednik.

Anda
Anda

sądzę, że podobnie jak ja, nikt nie miał wobec p. Witek żadnych większych oczekiwań. Pobierze przez 2 miesiące sowitą pensję marszałkowską i tyle. Gdyby w jakikolwiek sposób (poza zdolnością do świństw może) górowała nad Kuchciorem, nie zostałaby przecież jego następczynią.

Grzegorz
Grzegorz

Kolejna chętna do stanięcia przed Trybunałem Stanu.