Emerytura+. Morawiecki załatwił Pani Halinie pielgrzymkę do Medziugorie

"Do tej pory radziliśmy sobie z zagrożeniami bardzo dobrze, być może tak dobrze, że trochę nas to uśpiło. A teraz również możemy zaspać"

Dzisiaj w Sejmie odbyła się debata o przyznaniu emerytom i rencistom tzw. „trzynastki”. W ten sposób rząd PiS rusza z realizacją jednego z elementów „piątki Kaczyńskiego” i obiecuje, że jeśli jego partia wygra kolejne wybory to Emerytura+ będzie kontynuowana w kolejnych latach.

W głosowaniu sześciu posłów, w tym troje z partii Ryszarda Petru, było na nie, a „za” głosowało PiS oraz posłowie PO-KO. Teraz projekt przeszedł do komisji sejmowych i jeszcze dzisiaj wróci do drugiego czytania w Sejmie.

Politycy PiS z entuzjazmem podkreślają, że jest to „program, który może służyć wszystkim obywatelom. Dla emerytów jest to czas szczególny. W tym roku będzie to dla seniorów rok trzech wzmocnień finansowych” (premier Mateusz Morawiecki) i realizowany jest w ramach podnoszenia „jakości życia seniorów przez umożliwienie im pozostawania jak najdłużej samodzielnymi, aktywnymi i zapewnienie im bezpieczeństwa” (minister rodziny Elżbieta Rafalska).

Jednak nie każdy poseł opozycji przyjął ten program bezkrytycznie. Według Pauliny Hennig-Kloski z Nowoczesnej Emerytura+ nie rozwiązuje problemów seniorów, Magdalena Kochan z klubu PO-KO uznała, że warto pamiętać, iż programem będą objęci tylko ci, którzy do 30 kwietnia będą mieli ustalone prawo do renty i emerytury. Najbardziej jednak ostre słowa padły z ust Ryszarda Petru, który uznał, że „tą ustawą chcecie z Polaków uczynić żebraków, bo jak inaczej nazwać jednorazową jałmużnę rzucaną na dwa tygodnie przed wyborami”, przypomina, że „żadne społeczeństwo nie wzbogaciło się na zasiłkach” i zwrócił uwagę, że „dziś stoimy przed cywilizacyjnym wyborem: Polska na zasiłkach, czy Polska pracująca”.

„Trzynastkę” dostanie 9,72 mln ludzi. Premier Morawiecki już nawet wie, na co emeryci i renciści wydadzą te pieniądze. Niejaka pani Janina powiedziała mu, że „może po raz pierwszy od 1946 roku pojedzie do Lwowa. A może to będzie zakup sadzonek na działkę czy jakiś wygodny fotel do poobiedniej drzemki albo bardzo drobny remont”, a z kolei pani Halinka „podczas spotkania w Domu Seniora w Krzeszowicach (woj. małopolskie) powiedziała mi, że nie może sobie pozwolić na pielgrzymkę do Medziugorie. Teraz, dzięki trzynastej emeryturze, będzie to możliwe”.

Muszę przyznać, że uwielbiam te jego odniesienia do rozmów ze zwykłymi ludźmi, którzy pojawiają się znienacka i chwalą premiera, chwalą, chwalą. Tu pan Zdzisiu, tam pani Kasia, gdzieś jeszcze pani Ela, a teraz kolejne dwie panie. Od pewnego czasu tak jakoś mam, że wręcz oczekuję na kolejną historyjkę bajarza Morawieckiego, relację z kolejnych rozmów z szarym obywatelem.  Bez tego byłoby tak nudno…

Tamara Olszewska

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
WaldemarJacekerwinekJabisMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Darka
Darka

Nie rozumiem dlaczego używana jest nazwa „emerytura +”. Jeżeli już to jest to jakiś „dodatek +”. Emerytura +, byłaby równa świadczeniu, które otrzymuję co miesiąc. Tak, to jest ni to ni owo, jedynie dodatek wyborczy. Pis jest mistrzem manipulacji i nie dość, że trąbi o 1100 zł, a nie o 888,zł na rękę, to kłamczuszek premier chwali się ile to ci wdzięczni emeryci odniosą korzyści z otrzymanej kasy. Według mnie niewiele. Większość zabiorą podwyżki energii, żywności, leków i temu biednemu emerytowi na wymarzoną wycieczkę nie starczy. Bogatym emerytom (bo i tacy są) starczy na waciki. Ja bym bardzo prosiła, żeby… Czytaj więcej »

Jabis
Jabis

… miesięcznie 74 zł i … tylko przez jeden rok. Ochłap wyborczy+. Ilu przywabi?
Ponadto pieniądze BUCHNIĘTE z funduszu pracy – comiesięczna zrzutka pracujących.

Bogusław
Bogusław

A najpięknijszą bajką byłaby wiadomość, że premier Morawiecki obdarował kogoś prezentem zapłaconym z jego premierowskiej własnej kieszeni.

Maciek123454321
Maciek123454321

Pani Halina pojedzie do Medziugorje, a pan Stanisław podarował Rydzykowi dwa maybachy. Niestety, zmarł. Jeden nie pokazał szczęśliwej pani Haliny, drugi nie mógł pokazać, gdyż pan Stanisław nadal nie żył. Te „fantasmagorie z Medziugorje” (jakoś tak mi się rymnęło) mają tyleż wspólnego z rzeczywistością, co smutne pierdy niejakiego Bielana o rzekomym spisku Broniarza i Schetyny, którzy zwąchali się i zrobili strajk, żeby zaszkodzić PiS-owi. To, co gadał dziś wieczorem Bielan u Moniki Olejnik, było tak żałosne i tak bezsensowne, że przykro było patrzeć na faceta, który gada jak nakręcony sam nie wierząc w to, co mówi i cytuje nieaktualne już… Czytaj więcej »

erwinek
erwinek

Ja mogę zrezygnować z emerytury+ jeżeli zagwarantują że nie będzie podwyżek podstawowych artykułów.
Inaczej jest to oszukiwanie emerytów . Dadzą 1000 pln a podwyżki pochłoną 2000 Pln

Jacek
Jacek

A nie lepszy dla emerytów byłby program ” kwota wolna od podatku – 30000 PLN?

Waldemar
Waldemar

Nic więcej tylko kiełbaska wyborcza. Zyje w Polsce 0,5 mln emerytów z głodowymi emeryturami poniżej 1000 zł. Plus renciści z całkiem podobnymi. Takich spotykam żebrzących przed sklepami czy w metrze. Oni potrzebują podniesienia emerytury, a nie jednorazowego peta kiełbachy od Kaczora.

Jabis
Jabis

Katolik za dychę!? Medziugorie … nie jest uznawane przez Watykan za miejsce kultu maryjnego! Posłał babcię żeby grzeszyła … a gdański ksiądz spali ją na stosie?