Emilewicz: „Będziemy mieć wojsko na ulicach, pozamykane portale internetowe, rozgłośnie radiowe”

Emilewicz proponuje bon na wakacje – „Czyli znowu chcą kupić wyborców kasą z budżetu”

Rząd PiS robi wszystko, by nie wprowadzić stanu nadzwyczajnego i nie przesunąć tym samym terminu zbliżających się szybkimi krokami wyborów prezydenckich. Teraz na froncie walki z tym pomysłem stanęła minister Jadwiga Emilewicz.

 

Polityczka Porozumienia, partii Jarosława Gowina, gościła w Radiu Zet i to właśnie tam wygłosiła tyradę, w której uzasadniła, dlaczego stan nadzwyczajny nie może zostać wprowadzony. „Czy wiemy, jakie są konsekwencje wprowadzenia stanu nadzwyczajnego? Nie mówię o tych finansowych, ale będziemy mieć wojsko na ulicach, pozamykane portale internetowe, pozamykane rozgłośnie radiowe. Naprawdę tego chcemy?” – pytała retorycznie „zaniepokojona” Emilewicz.


Redaktorzy naTemat.pl wskazują, że przedstawicielka Zjednoczonej Prawicy stworzyła tym samym własną definicję stanu klęski nadzwyczajnej, bo w ustawie nie ma mowy o wymienionych przez nią ograniczeniach i restrykcjach…

 

Wywody Emilewicz zostały gremialnie skrytykowane przez czołowe tuzy opozycji.

Żeby zostać wicepremierem trzeba kłamać tylko troszkę słabiej od Premiera. Jak myślicie, czy już Jadwiga Emilewicz może zostać tym wicepremierem, czy jeszcze musi trochę popracować?” – napisał na Twitterze Sławomir Neumann (KO).

Jadwiga Emilewicz – według założeń wynikających z partyjnych rozgrywek – ma zastąpić Gowina na stanowisku wiceprezesa Rady Ministrów. Nada się…?

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

34
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
AgnieszkaelaelaRomaEwaadministrator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

Emilewicz kłamiesz na zmówienie, to ma byc stan klęski żywiołowej

Leszek
Leszek

Coraz wyższy poziom logorei rządzących

tylko splunąć
tylko splunąć

Nie wiem czemu patrząc na emilewicz wstrząsają mną antypatia i obrzydzenie!
Okazuje się, że nie tylko z powodu wyglądu, ale teraz też i wypowiedzi i czyn9w!

Antoni
Antoni

Funkcjonowanie w pobliżu PiS-u odmużdża – Emilewicz jest tego kolejnym przykładem. Również lekarze, członkowie PiS -u utracili bardzo dużą część mózgu i jeszcze większą rozumu głosując za Ustawą o głosowaniu korespondencyjnym – nie dość, że ustawa nie spełnia żadnego z konstytucyjnych warunków i przepisów obowiązującego prawa, to jeszcze stwarza dodatkowe zagrożenie dla życia i zdrowia. Przecież ci „lekarze” składali przysięgę Hipokratesa, o której najwyraźniej zapomnieli – być może idą śladem niejakiego dr Mengele. Hańba!

janik
janik

Mentalnie już są jak Mengele.

Jantar
Jantar

Emilewicz: „będziemy mieć wojsko na ulicach, pozamykane portale internetowe, pozamykane rozgłośnie radiowe”. Nie mam żadnych wątpliwości, że wprowadzą to po wyborach, kiedy do ludzi zacznie docierać prawda i zaczną się rozruchy. Dla obrony swojej władzy wprowadzą wtedy szybko stan wyjątkowy właśnie z tymi restrykcjami. Kaczyński wreszcie przejmie TVN-y od Amerykanów i ocenzuruje internet, żeby wszędzie były tylko przekazy władzy i kościoła. Bo kościół w zamian za otrzymany prezent w postaci całkowitego zakazu aborcji (projekt Ordo Iuris i Godek, który będzie głosowany w przyszłym tygodniu w Sejmie) będzie popierał Kaczyńskiego we wszystkich ruchach. Kaczyński nie ma już absolutnie żadnych hamulców –… Czytaj więcej »

janik
janik

Mnie na pewno nikt nie ma w garści. Dawniej próbował KK, potem również partia komunistyczna mnie indoktrynować, nie dali radę. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych i nie do końca ufam nawet własnym oczom, tytułom itd. Nawet mój rozum czasami wprowadza mnie w błąd. Ale jeżeli oczy, uszy, rozum, wiedza i doświadczenie mówią to samo, wychodzę z założenia że tak jest. Każdy naród, mocno związany, z wiarą można łatwo mieć w garści. A wyniki zastępowania wiedzy wiarą, obojętnie w co, widzimy i słyszymy codziennie.

Darka
Darka

A wystarczyło mieć „trochę odwagi” – Lewico i PSL, aby nie godzić się na zdalne głosowania. Jak można było popełnić taką głupotę, pozbawiając się możliwości uzyskania większości w głosowaniach. Zawsze byłaby szansa, że część posłów- osłów z pisu nie przybyłoby na głosowania. Teraz, to możecie sobie protestować. Kaczor dostał to co chciał i tak na dobrą sprawę można rozwiązać Sejm, bo i tak to jest papierowa demokracja. To, że obudzą się i przejrzą na oczy pisowskie marionetki głosujące bezrozumnie nie ma co liczyć. Nie ma co liczyć także na to, że to towarzystwo pozbawi się diet poselskich za siedzenie w… Czytaj więcej »

Elżbieta
Elżbieta

Masz całkowitą rację. Jak można było tak bezmyślnie pozwolić tym oszołomom głosować zdalnie. Nic lewicy i innych POwców nie nauczyło współsejmowanie. Po prostu pęknę ze złości za głupotę i brak logicznego myślenia opozycji.

Maria
Maria

Ło matko i z kim będzie gadało Leśne Ruchadło? Tik toku nie będzie. po prosu rozpacz.
Rodeo tez nie będzie widać

Zbigniew
Zbigniew

Nie ma co komentować … wszak dla niej trwanie przy korycie ma cenę profitów i apanaży, nie służby Polsce i Polakom – Bo kompromitacja trumwiratu PiS-Solidarna Polska-Porozumienie i tak zwanego rządu „dobrej zmiany” jest o s t a t e c z n a….. Ale w naszej Historii zawsze, kiedy przewodziła uzurpacja polityczna „prawdziwie narodowo katolickiej prawicy”, albwcześniej „elity możnowładztwa i szlachty oczywiście, że wyłącznie prawych i prawdziwych katolików polskich” kończyło się to t r a g i c z n i e dla Narodu, Społeczeństwa… P A Ń S T W A… …. .i oto znowu nadszedł ten sam… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Cóś się tej pani stan klęski z wojennym pozajączował. I to ma być wicepremier kraju w środku Europy.

daroo
daroo

Jadźka nie strasz nie strasz bo się…wiesz co zrobisz. I nie myl stanu wyjątkowego ze stanem klęski żywiołowej bo to nie to samo

Michał
Michał

Emilewicz może nie kłamie lepiej od Morawieckiego, ale 15 do 35 razy szybciej.
Wczoraj podczas dymisji Gowina jak już się dorwała do mikrofonu, to w ciągu minuty wypluła taki stek kłamstw, z taką nienawiścią, że Kaczyński może mieć niezłą konkurencję.
Widać, że sprzedała się pisowi za stanowisko i będzie ich kochała miłością neofity.
Dla mnie straszna baba, taki Ziobro na obcasach.

Maria
Maria

O tych piniendzach, co z helikopterów będą zrzucać też mówiła…

wojtek
wojtek

tak wiemy. FWP na parę lat dla pani na początek.

Marek
Marek

My wiemy jakie są konsekwencje stanu nadzwyczajnego ale emilewicz najwidoczniej nie wie albo jak każda pisowa łajza łże w żywe oczy (a to i tak najłagodniejsze określenie na to co mówi). Nawet gdyby zaszła konieczność wyprowadzenia wojska na ulicę w stanie nadzwyczajnym to i tak byłoby to lepsze od nadzwyczajnego stanu kompletnej anarchii, bezprawia i represji jakie mamy obecnie dzięki między innymi emilewicz. Zamiast konstytucyjnego stanu nadzwyczajnego ograniczającego nasze prawa, ale i dającego nam możliwości ochrony mamy stan nielegalnej kwarantanny, nielegalnych ograniczeń, nielegalnego zamknięcia i nielegalnie wystawianych mandatów (co po mojemu kwalifikuje się jako rozbój z użyciem broni palnej); a… Czytaj więcej »

vincent
vincent

Jakie wojsko kobieto! Tych paru trepów co pracują od do i to najlepiej przed komputerem? Polska nie ma wojska

Maria
Maria

jak to wojska nie ma, a WOT, to pies?

elaela
elaela

tak….waśnie pies, przecież nie wojsko….Na dodatek, ledwo czytate i pisate. A poszło na sznurek …za dodatkowe 500 miesięcznie. To nie żołnierz…tylko NAJEMNIK.

Zenon
Zenon

Piłsudski powiedział -„Raz się skurw….sz kurw… pozostaniesz”

Elżbieta
Elżbieta

Tej babie się stan wojenny ze stanem wyjątkowymj popieprzył Jakie wojsko i przeciwko komu?To nie jest PRL. Skąd to wojsko i z kim będzie walczyć?naprawdę taka durna baba jest w rządzie i straszy ludzi? Mamy 144 tysięcy żołnierzy na 38 milionów obywateli. Niech ona się stuknie w łeb.

Maria
Maria

Nawet tych żołnierzy nie wystarczy do pilnowania skrzynek pocztowych

Alex
Alex

Emilewicz cierpi na jakieś rozdwojenie jaźni…. gada od rzeczy, nie na temat, nie dopuszcza do glosu ludzi majacych trzeźwy oglsd rzeczywistosci…….. tam w rządzie panuje jakaś kompletna paranoja utrzymania steru wladzy w swoich rękach za wszelką cenę, bez względu na koszty ( w końcu to nie ich prywatne finanse są marnotrawione, zaprzepaszczany jest dorobek pokoleń )… Ludzie, krajem teraz rządzą cmentarne hieny, idioci, debile i szaleńcy….., oni powinni jak najszybciej znależć się na odziale zamknietym szpitala psychiatrycznego lub w więzieniu o zaostrzonym rygorze……. Nigdy … Przenigdy nie moźna im tego zapomnieć co zrobili, co robią, muszą za to odpowiedzieć w… Czytaj więcej »

wiewa
wiewa

Zapomniała dodać, że z automatu przesunięte zostają wybory!!!!

andrzej
andrzej

Czy ja dobrze dostrzegam podobieństwo do Ewy Braun.

Krzysztof
Krzysztof

Nasza Jadwinia takie głupoty gada??? Ale jest wyjaśnienie – gdy przechodziła z przedszkola do podstawówki, Zomoza, zwany oficjalnie Jaruzelskim wprowadził stan wojenny. No cóż, nieprzepracowana trauma…

Roma
Roma

A co wspólnego ma Jaruzelski z głupotą pisowską, a tak na marginesie to kultury politycznej mogą mu pozazdrościć

Maria
Maria

Hop, hop, pobudka to ma być stan klęski żywiołowej, nie stan wyjątkowy czy stan wojenny.
Biedny rząd ma tyle roboty, ze się wszystko pomieszało, bo nie podejrzewam braku znajomości przepisów.
Choć może chodzi o to, że ciemny lud to kupi

Twoja stara
Twoja stara

Kiedy docieram do tworu takiego jak „polityczka”, dalej nie czytam, bo artykuł przez takie guano traci wartość i wiarygodność. Rozumiem, że ktoś może mieć trudności z pisaniem, ale korekta powinna takie guano wyłapać. Wstyd i zbrodnia na języku polskim, obrzydliwe!

Henryk
Henryk

Szanowna Pani V-ce – czy Pani się z kut…em na łby pozamieniała? To są marzenia czy majaczenia? W jakim świecie Pani żyje? Czy zejdzie Pani na ziemię, czy dalej będzie Pani bujać w obłokach? I to właśnie są elity PiS!!! W normalnym kraju ta blondyna byłaby od wczoraj na śmietniku historii.

Ewa
Ewa

Pani Emilewicz idz sie lecz tak gupiej baby nie widzialam walczy o wieksze koryto dla siebie

Agnieszka
Agnieszka

Popieram niech lepiej zamknie pysk, i niech się zamknie najlepiej w piwnicy.