Emilewicz o ewentualnym odejściu z rządu: „Polityk, (..) musi żyć tak, jakby ten dzień był dniem ostatnim”

Emilewicz rozstaje się z Gowinem: „Znaleźliśmy się z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem po przeciwnych stronach sporu”

Politykom Porozumienia nie uśmiecha się, że po zapowiadanej restrukturyzacji rządu, pozostaną z jednym ministerstwem w swoim portfolio. W trakcie dzisiejszej rozmowy na antenie RMF FM Jadwiga Emilewicz jasno potwierdziła ten punkt widzenia.

 

„My dziś prezentujemy stanowisko – w rozmowach tych prezentuje je Jarosław Gowin – że biorąc pod uwagę siłę koalicjantów te dwa ministerstwa są właściwie zasadnie oddające proporcje i udział w koalicji – mówiła”– czytamy na interia.pl

Dopytywana przez prowadzącego rozmowę o swoje plany odpowiedziała: „(..) ja się nie wybieram do biznesu, nie jadę do Konina jak niektórzy sugerowali. Nie wybieram się także do Londynu, do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Moje plany na najbliższe trzy lata są związane z aktywnością parlamentarną”.

W trakcie dalszej części rozmowy wicepremier zadeklarowała się jako gorąca zwolenniczka finansowania partii politycznych z budżetu państwa: „To być może jest kolejny wątek, który różni mnie i Jarosława Gowina. Od dawna uważam (…) że finansowanie partii z budżetu państwa ucywilizowało życie polityczne w Polsce w sposób bardzo znaczący”.

 

Rozmówczyni Roberta Mazurka odniosła się także do proponowanej przez PiS nowej ustawy o ochronie zwierząt. Komentarz polityczki dotyczył tempa wprowadzanych zmian w kontekście przemysłu futrzarskiego: „Sugerując się rozwiązaniami przyjmowanymi w Holandii, Wielkiej Brytanii, gdzie także przeprowadzono zakazy, dano jednak do pięciu lat czas na przebranżowienie się. Chciałabym dyskutować z koalicjantami na temat wydłużenia okresu vacatio legis”

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Czy Kaczyński będzie czekał kilka lat na rozpoczęcie działania ustawy, która osobiście wiele dla niego znaczy?

/as/

Źródło: interia.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Obserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Do rządzących: dla was ostatni dzień waszych rządów będzie równoznaczny z „dniem ostatecznym” za to co wyprawiacie z Polską!