Emilewicz proponuje bon na wakacje – „Czyli znowu chcą kupić wyborców kasą z budżetu”

Ostatni dzień urzędowania Emilewicz to 6 mln "dodatkowych środków" dla współpracowników

Duda zajmuje się przystankami kolejowymi, a wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz wzięła się za branżę turystyczną. W rozmowie z money.pl zapowiedziała program „Bon turystyczny 1000 plus”.

 

„Taki bon będzie w 90 procentach sfinansowany z budżetu państwa, a 10 procent to będzie wkład własny pracodawcy. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków” – chwaliła się Emilewicz. Podkreślmy więc, że na budżet państwa składają się wszyscy podatnicy!

Na dodatek, jak się okazuje, z bonu turystycznego będą mogły skorzystać tylko osoby zatrudnione na umowach o pracę, które nie zarabiają więcej niż przeciętne wynagrodzenie. W tym roku wynosi ono 5200 zł.

 

„To jakiś żart? Szykuje nam się największy kryzys gospodarczy od lat, a partia rządząca chce wprowadzić 1000+ jako bon turystyczny na wakacje. Niewiele rzeczy tak bardzo mnie irytuje jak bezmyślne rozdawnictwo i trwonienie publicznych pieniędzy”;

– „Czyli znowu chcą kupić wyborców kasą z budżetu. Oczywiście pracodawcy też się dorzucą, plan jest tylko 10%, a jak będzie naprawdę?”; – „Kolejna obietnica… Od 5 tygodni czekam na info w sprawie złożonego wniosku o umorzenie składek ZUS. W tym tempie bon będzie dotyczył wakacji 2028” – komentowali internauci.

A jeden z nich dodał: – „A te bony i tak pewnie skończą jak rekompensaty za podwyżki cen prądu”. Pisaliśmy o tym w artykule „PiS wycofa się z szumnych obietnic rekompensat za podwyżki cen energii?”.

bt

Źródło: money.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
11 maja 2020 21:03

Jadwiga, nie szalej. Jak masz za dużo kasy, doinwestuj służbę zdrowia, kochanie. Nic taki nie podniesie waszych notowań, jak szybkie i skuteczne zdławienie epidemii. Na obiecanki cacanki już nikt się nie nabierze. Niemcom się udało. Okazało się, że najszybszym i najtańszym jednocześnie sposobem na wyjście z pandemii są masowe testy. A wy, głupole, zachowujecie się jak ten skąpiec, który kupuje stary zardzewiały samochód, bo tanio. Tymczasem jednorazowa inwestycja w nowy samochód oszczędza mnóstwo kasy, której się nie zostawia w warsztacie, bo starego grata trzeba wciąż remontować, a to słono kosztuje. Tak właśnie robicie, zamiast przemyślanych działań, amatorska łatanina. Więc nie pieprz, Jadwiga, o jakichś zasranych bonach, tylko kupuj testy, testy, i jeszcze raz testy. Inaczej epidemia wygaśnie dopiero, jak wszyscy zachorujemy, a 5% z nas umrze. W sumie……… to byłoby tylko ok. 1.900.000 trupów. Co tam, w czasie II wojny zginęło 6 milionów, więc co to dla nas, nieprawdaż?

Jacek Doliński
Jacek Doliński
11 maja 2020 21:15

PiS chce sobie tym bonem kupić najbardziej uprzywilejowanych ekonomicznie Polaków – pracujących na etacie, dobrze zarabiających i pewnych, że nie stracą pracy?
Bo ci mniej pewni chyba w tym roku nigdzie nie wyjadą, chcąc zaoszczędzić trochę pieniędzy.
A ci zwolnieni z pracy nie mają kasy nawet na codzienne wydatki, zresztą im się ten bon nie należy.
Pani Emilewicz, z czym do gości? Za tysiaka ich pani nie kupi!

Shaq
Shaq
12 maja 2020 08:42

Wstyd, Jadźka. A podobno była kiedyś uczciwą i porządną kobietą…

Krzysztof
Krzysztof
12 maja 2020 10:18

nie chcą obciążać pracodawców, dlatego kradną im 100 zł od pracownika. Na razie, bo w kolejnych latach chcą kraść więcej.

Maria
Maria
12 maja 2020 14:04

Niech nam emerytom 8oddadza pieniądze rocznik 1953 Zrobili wyróżnienia jednym dali drugich po sadach ciagaja Nie jestesmy dzieci z przedszkola Co pni z nas robią TK nam przeliczym ze nam się nalezy a ZUS czeka na ustawę od rzadu .Kto rano wstaje ten rzadzi. Wstyd dla was wszystkich. Nas biednych emerytow tak oszukaliscie.Zapamietamy…

Maciek123454321
Maciek123454321
13 maja 2020 10:07
Reply to  Maria

Rocznik 1953 PiS ma w plecy. Zgoda. Ale pozostałe roczniki wciąż kochają bandytów i Głównego Macho z Wiecznym Łupieżem.