Emilewicz rozstaje się z Gowinem: „Znaleźliśmy się z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem po przeciwnych stronach sporu”

Ostatni dzień urzędowania Emilewicz to 6 mln "dodatkowych środków" dla współpracowników

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz potwierdziła Polskiej Agencji Prasowej decyzję o opuszczeniu Porozumienia. Zapewniła jednak, że nadal pozostaje w klubie PiS.

 

Jako przyczynę swojej decyzji podaje chęć Jarosława Gowina powrotu do rządu: „w związku z ustaleniami liderów na każdą z partii koalicyjnych przypadnie po jednym resorcie…Do rządu postanowił wrócić Jarosław Gowin, zatem wkrótce skończy się moja misja”.


Jadwiga Emilewicz tłumaczy, że w konflikcie toczącym się wśród Zjednoczonej Prawicy znaleźli się z Gowinem po przeciwnych stronach sporu. Wprawdzie sama przyznaje, że to Gowin wprowadzał ją do polityki, a partię tworzyli razem, teraz podjęła „trudną decyzję”. Czy na pewno chodzi o różnice zdań, a nie o to, że wraz z apetytem Gowina na powrót do rządu Emilewicz straci stanowisko?

 

O jej odejściu mówiono już od jakiegoś czasu. Podobno coraz gorzej pracowało jej się z szefem Porozumienia. Jako jedyna z partii zagłosowała za ustawą o ochronie zwierząt. „Nie sądzę, by chciała być wiceministrem u Gowina, zajmie się posłowaniem i pewnie pójdzie do biznesu prywatnego lub państwowego” – poinformował Wyborczą ich rozmówca.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Wytrawny polityk zawsze wie, skąd wiatr wieje. Jadwiga Emilewicz właśnie to udowodniła, ratując się z tonącej łodzi na własną rękę.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
erwinekgreg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
greg
greg

Jedyny racjonalny powód takiej decyzji p. minister (nie emocjonalny, ambicjonalny, itp.), to to, że wychodząc z partii gowina ma szansę być nadal w rządzie, a coraz więcej na to wskazuje, że w celu znalezienia chętnych do rządu (np. na ministra finansów) potrzebne będą łapanki, więc taka ;kompetentna i chętna’ jest na wagę złota

erwinek
erwinek

Ja skreślił bym słowo KOMPETENTNA natomiast użył bym określenia „chętna cichodajka”

greg
greg

Kompetentna i chętna zamknięta jest apostrofem, niestety przez moją nieuwagę zabrakło z przodu.