Emilewicz wyleci z partii? Gowin wezwał ją na dywanik

Ostatni dzień urzędowania Emilewicz to 6 mln "dodatkowych środków" dla współpracowników

Wicepremier Jadwiga Emilewicz (Porozumienie) zagłosowała za „piątką dla zwierząt” – jej kompanii z partii nie byli na tyle przychylni temu pomysłowi i wstrzymali się od głosu. Właśnie z tego powodu polityczka została wezwana przez Jarosława Gowina.

 

Lider Porozumienia, jak podaje RMF FM, chce dowiedzieć się od niej, dlaczego poparła ustawę zaproponowaną przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego i jego partię. Politycy Porozumienia bowiem opowiedzieli się przeciwko niej, uznając ją za zbyt niedopracowaną i uderzającą w interesy polskich rolników.

Według nieoficjalnych informacji, władze lokalne Porozumienia chcą nawet usunięcia Emilewicz z szeregów partii za zbyt częste konszachty z przedstawicielami PiS. Sprawa jednak, jak twierdzi RMF FM, nie jest jeszcze przesądzona.

 

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt została przegłosowana przez Sejm w czwartek. Zmiany poparła większość polityków PiS, Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Przeciwko byli głównie członkowie Konfederacji, Solidarnej Polski oraz PSL-KP.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Burzliwe głosowanie stało się pretekstem do rozpoczęcia konfliktu w koalicji Zjednoczonej Prawicy – prezes Kaczyński od kilku dni wygraża koalicjantom, że pozbędzie ich stanowisk w rządzie i utworzy gabinet mniejszościowy.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o