Emocje podczas obrad Sejmu

Emocje podczas obrad Sejmu

Posłowie nie ukrywali swoich uczuć i oburzenia podczas przemówienia wicepremiera i ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu – Piotra Glińskiego. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek reagowała na hałas upomnieniami.

 

Piotr Gliński przemawiał w związku z wyborem nowego prezesa IPN, Karola Nawrockiego. Gratulując mu, minister jednocześnie zaczął omawiać szczegółowo spór wokół Muzeum II Wojny Światowej, którego szefem Nawrocki był wcześniej mianowany.

Współpracuję z panem Karolem Nawrockim od kilku lat i mogę mówić o tej współpracy w samych superlatywach. W związku z pewnym wątkiem, który był tutaj poruszany…zmian, jakie musiały być dokonane w ekspozycji stałej Muzeum IIWŚ, chciałem przedstawić, czego te zmiany dotyczyły” – zaczął przemówienie, przywołując pozew poprzedniej dyrekcji Muzeum. Autorzy pozwu domagali się przywrócenia dawnej ekspozycji, gdyż wprowadzone przez Nawrockiego zmiany burzyły jednoznaczny wydźwięk całej wystawy.

 

Posłowie usiłowali przerwać tę przemowę, jako nie na temat i zawierającą mylne informacje. Padały słowa: „Skandal!”, „Tam chodziło o prawa autorskie”. Na te okrzyki nerwowo zareagowała marszałek Sejmu, Elżbieta Witek: „Proszę siadać, proszę o spokój, proszę sobie przeczytać regulamin Sejmu” – krzyczała. „Panie pośle, może pan stąd wyjść, jeśli pan nie jest w stanie wysłuchać przemówienia”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Z uwagi na atmosferę na sali, ja już podziękuję” – zakończył przemówienie minister, chociaż zdążył odczytać całą listę zarzutów, jaką sobie przygotował.

/td/

Źrodło:wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
29 maja 2021 09:11

PiSowcy nie są zdolni do jakiejkolwiek dyskusji oni tylko wygłaszają oświadczenia po czym „strzelają focha” i wychodzą. Taka klasę polityczną suweren sobie wybrał 🙁

Marek
Marek
29 maja 2021 19:19

„Marszałek” wrzeszcząca „proszę nie dyskutować, nie dyskutować” czyli najkrótsze podsumowanie parlamentu według prawicy/konserwatystów. Zamknij mordę i głosuj jak dyktator każe bo cię ukarzę..