Emocjonalny apel T. Rydzyka w sprawie wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół: nie poznacie własnych dzieci

CBA: działka za bezcen przekazana Rydzykowi zgodnie z prawem

„Zobaczcie, co dzieje się na Zachodzie, jak wiele już tam zniszczyli. Czy chcemy, by tak zniszczyli Polskę i nasze rodziny? Dlatego nie mówmy „potem”. Trzeba działać natychmiast” – zaapelował toruński redemptorysta Tadeusz Rydzyk do rodziców i prawnych opiekunów uczniów.

 

Jest to reakcja na rozważaną przez samorządy organizację w szkołach zajęć z edukacji seksualnej. Pomysłu nie akceptuje polski Episkopat.

„Popieramy tych rodziców, którzy o tym mówią, a także to, co mówi Episkopat” – oświadcza Rydzyk. Zwraca uwagę: „Są oświadczenia i dokumenty, które musimy wypisywać, składać i żądać dobrego wychowania własnych dzieci. Pilnujcie dzieci, bo nie poznacie ich później” – o. Rydzyk.

 

Współgra to ze swego rodzaju instrukcją Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski:

W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie” – czytamy m.in. w dokumencie przekazanym przez bp. Marka Mendyka.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
AndrzejMagdaMieszkaniecMarlenaaChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Podobnie należałoby żądać od rodziców dzieci chcących uczestniczyć w nauce religii w szkole stosownego imiennego oświadczenia!

Zwinka
Zwinka

Rydzyk, a odwal ty się od naszych dzieci, grzecznie proszę !!!

Lehoo
Lehoo

Będą wiedzieć czym jest klesza pedofilia, a to dla kieckowych niedopuszczalne

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Proponuję następującą modyfikację oświadczenia biskupa Mendyka: OŚWIADCZENIE Oświadczam niniejszym, że – korzystając z prawa do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami zapewnionego mi przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej – nie wyrażam zgody, aby moje dziecko (imię i nazwisko dziecka, data urodzenia) uczestniczyło w jakichkolwiek formach zajęć i innych wydarzeniach związanych z szeroko rozumianą indoktrynacją religijną. Jednocześnie zobowiązuję szkołę do wcześniejszego informowania mnie o planowanych inicjatywach odnoszących się do powyższego zagadnienia, takich jak np. msze z udziałem uczniów, udział osób duchownych w uroczystościach szkolnych itp. (mój numer telefonu ………………………………..). W przypadku nieuwzględnienia wyrażonej powyżej woli poinformuję kompetentne instytucje państwowe oraz dołożę wszelkich… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Wprowadzenie edukacji seksualnej ukruci a co najmniej utrudni seksualizację dzieci przez księży. Stąd ten dramatyczny apel. Zwykli księża to trochę pedofile ale również rekruterzy pracujący na rzecz stojących wyżej w hierarchii kościelnej. Wiadomo- im wyżej w hierarchii tym większe przywileje a zarazem wyższy stopień deprawacji. Takie przenoszenia z parafii do parafii to po pierwsze tuszowanie sprawy, po drugie nagroda w postaci nowych”obiektów” a po trzecie nowe zadania do wykonania tam, gdzie ktoś inny nie chciał lub nie umiał sobie poradzić. Po to między innymi była reforma edukacji. Dzieci przechodząc do gimnazjum w zasadzie „wymykały się z rąk”. Powrót do ośmiu… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Kościół zawsze był przeciwko edukacji i zawsze będzie, bo analfabetom łatwo wszystko wmówić. Nie wspominam już o tym, że Jędraszewski został już w ich wypowiedziach „prorokiem” – jak to któryś z biskupów powiedział, „sam Bóg przemawia przez świętego Jędraszewskiego”. Więc suwerenie, padaj na kolana, całuj po rękach i wykonuj polecenia arcybiskupa, bo w przeciwnym wypadku wypowiadasz posłuszeństwo Bogu.

HerodAntypis
HerodAntypis

Jeśli to Bóg przemawia przez Jędraszewskiego, to ja nie chcę mieć z tym bogiem nic wspólnego.

Lesio
Lesio

Grzybie obleśny, zajmij się swoimi bachorami, których kiedyś narobiłeś.

Chermes
Chermes

Przestraszył się, bidula, że na tych lekcjach będą dzieci uczyć o pedofilii i jak powinno dziecko przed pedofilem się bronić.

Marlenaa
Marlenaa

popieram słowa o. Rydzyka !

Zwinka
Zwinka

A dziecko dla księdza już wyrychtowane ? 🙁

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Dobrze Rydzyk mówi. Trzeba działać teraz, bo potem może być za późno.

Magda
Magda

I bardzo dobrze, to trzeba nagłaśniać! Nie można dopuścić do tego aby LGBT robiło sobie co chce, przecież to przechodzi ludzkie pojęcie, że taka ideologia chce edukować nasze dzieci. Precz z tym !!!

Andrzej
Andrzej

Bo wg Ojczulka lepiej jest jak dziecko jest nieuświadomione zawczasu to wtedy łatwiej jest takim osobnikom molestować małolatów. Czy Ojczulek przeczytał już książkę „Uzurpator”. Może wtedy zrozumie że naprawdę potrzebna jest edukacja seksualna w Szkołach i na nauce religii – gdziekolwiek się ona odbywa……